Попереджувальні ознаки високого рівня цукру в крові та діабету

Цукровий діабет може атакувати з незначними попереджувальними ознаками або без них. Навчіться приділяти пильну увагу діабету та лікуйте його, перш ніж він перетвориться на хронічний стан, особливо якщо у вас є сімейна історія цього захворювання.
Попереджувальні ознаки високого рівня цукру в крові та діабету

Останнє оновлення: 14 листопада, 2018

Чи знаєте ви, що діабет відомий як “тихий вбивця”, який може на вас напасти? Це правда, оскільки ознаки діабету можна сплутати з іншими проблемами зі здоров’ям або тимчасовими розладами.

З цієї причини в сьогоднішній статті ми хочемо розповісти про ознаки високого рівня цукру в крові та діабету, щоб ви могли звернути на них увагу та виявити цю хворобу вчасно.

Будьте обережні з гіперглікемією

аналіз крові
Збільшення рівня цукру в крові може бути викликане різними змінами в організмі. Більшість із них пов’язана зі змінами під час обробки вуглеводів.

Усі клітини потребують глюкози для енергії. Для того, щоб досягти їхнього “співвідношення”, відбуваються певні процеси. Однак коли ця система з якоїсь причини не працює, клітини вимагають більше їжі, щоб виконувати свою діяльність.

Коли це трапляється, немає очевидних негативних ознак, однак з часом симптоми можуть збільшуватися.

Тоді зазвичай звертаються до лікаря, який прописує відповідне лікування діабету, якщо ви справді страждаєте на діабет.

Ознаки, які вказують на високий рівень цукру в крові та діабету

Коли глюкоза збільшується, вона послаблює імунну систему.

Як наслідок, організм стає вразливим до всіх видів інфекцій та ран як шкіри, так і слизових оболонок. Крім того, ви втрачаєте дрібні кровоносні судини.

Ось чому вкрай важливо звернути увагу на ті сигнали, які організм вам надсилає.

Якщо у вас високий вміст цукру в крові, тіло намагатиметься продемонструвати вам такі ознаки:

Надмірний апетит

Перш за все, потрібно навчитися відрізняти фізіологічний голод і емоційний голод. Останній характеризується відсутністю підстав під час вибору певної їжі або її кількості.

Проте у випадку “справжнього” бажання їсти, ваш шлунок може гуркотіти, голова буде боліти, і не важливо, що ви з’їсте: підійде все що завгодно.

  • Якщо у вас високий вміст цукру в організмі, він наповнює здатність ваших клітин його споживати.
  • Організм розуміє це як відсутність поживних речовин і “просить” мозок відправити правильні сигнали, які змушують вас зголодніти.
  • Це забезпечить вам більше глюкози, а отже, й енергії, щоб все працювало належним чином.

Повільне зцілення

поріз на руці
Якщо ви порізалися під час готування їжі, нещодавно мали операцію або постраждали внаслідок нещасного випадку, одним зі способів виявлення високого рівня цукру в крові є той факт, що вашим ранам потрібно більше часу, щоб загоїтися.

Це відбувається тому, що ваші артерії та вени настільки наповнені цукром, що не можуть забезпечити кров’ю ділянки, які потребують лікування.

Проблеми зі шкірою

Однією з головних ознак діабету є сухість шкіри та свербіння. У деяких випадках на шиї та під руками з’являться темні плями.

Грибкові інфекції

Оскільки діабет послаблює імунну систему, тіло не здатне захищатися від нападів шкідливих мікроорганізмів.

Саме тому частішають грибкові (зокрема Candida) та бактеріальні інфекції. Наповнене цукром середовище є ідеальним місцем для їх розмноження та швидкого розвитку.

У випадку жінок, виділення з піхви можуть бути хорошим способом визначити, чи є у них такі інфекції, як наприклад кандидоз.

Втрата ваги

втрата ваги
Втрата ваги без дієти або фізичних вправ є шкідливою ознакою, яку ви не повинні ігнорувати.

Якщо ви втрачаєте вагу без видимих ​​причин і за короткий проміжок часу (понад 3 кілограми на місяць), це може бути пов’язано з високим рівнем цукру в крові.

Коли клітини не отримують глюкозу як джерело енергії, вони шукають це “паливо” в інших місцях. Де? У білку вашої м’язової маси.

Окрім цього, ниркам доводиться працювати важче для усунення надлишку цукру, що спричиняє схуднення (а також викликає ниркову недостатність).

Надмірна спрага

Ви вже знаєте, що питна вода є вкрай важливою для вашого тіла, і що за певних обставин (наприклад, коли спекотно або коли ви тренуєтеся), ваше тіло “просить” більше рідини.

Однак зверніть увагу, якщо ви постійно спраглі, навіть якщо п’єте багато води.

Це сигнал організму про те, що він повинен поповнювати свої жирові запаси, тому що те, що ви спожили, було використано для живлення клітин із цукром. Це теж може бути ознака діабету.

Постійні позиви до сечовипускання

Через те, що ваше тіло потребує дедалі більше води, ви помітите, що вам потрібно частіше ходити в туалет.

Якщо ви ніколи не прокидалися вночі, щоб помочитися, а тепер так робите, або якщо вам доводиться припиняти займатися справами, тому що ви не можете терпіти більше ані хвилини, щоб спорожнити сечовий міхур, можливо, вам варто звернутися до лікаря.

Надмірна стомлюваність

Незалежно від того, скільки ви спите або відпочиваєте, ви завжди втомлені та почуваєтеся слабкими.

Люди з високим рівнем цукру в крові, як правило, часто відчувають втому і млявість. І якщо вони часто піднімаються вночі, щоб помочитися, то цілком імовірно, що їхній організм не може відновитися.

Інші симптоми високого рівня цукру в крові та діабету:

  • затуманений зір
  • дратівливість
  • поколювання в кінцівках
  • судоми ніг
  • нудота і блювотаЦей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.