Поради, щоб полегшити м'язовий біль без ліків

Розтяжки та масажі дуже ефективні для запобігання та полегшення м'язового болю. Спробуйте присвятити принаймні 10 хвилин на день для розтягувань, щоб уникнути проблем.
Поради, щоб полегшити м'язовий біль без ліків

Останнє оновлення: 28 жовтня, 2018

Багатьом людям надокучає м’язовий біль. Сидячий спосіб життя, більш ніж  8 годин перед комп’ютером щодня і поганий сон є одними з головних причин м’язового болю. Він може заважати виконувати повсякденну діяльність.

У цій статті ми поговоримо про те, як ви можете боротися з м’язовим болем, не вживаючи ліки.

Поради, щоб полегшити м’язовий біль

Можливо, ви багато тренуєтесь, або не рухаєтесь зовсім. У будь-якому випадку, ви все одно можете застосувати наші поради на практиці, щоб усунути те, що називається нестерпним м’язовим болем:

м'язовий біль

1. Прикладайте лід

Лід зменшує запалення в м’язах, коли вони поранені. Однак для того, щоб цей метод був ефективним, ви повинні застосувати його негайно (коли починається біль).

Це не допоможе, якщо ви застосуєте лід через два дні.

 • Щоб уникнути горіння шкіри, обгорніть кубики льоду в тканину або поліетиленовий пакет та тримайте його на місці протягом 10-15 хвилин.
 • Інший варіант – прийняти холодну ванну.

2. Розтягуйтесь

розтягування

Ви можете виконувати ці вправи будь-де: в офісі, тренажерному залі або вдома.

Розтяжка, що триває 10 хвилин, може допомогти вам зменшити біль від того, щоб ви знаходитесь в тій самій позиції протягом тривалого часу або від активних вправ.

Однак розтягування не допомагає м’язам, якщо вони поранені, або якщо ви занадто сильно їх напружуєте.

Щоранку, коли ви встаєте, виконуйте п’ятихвилинну зарядку, яка охоплює розтягування ніг та рук. Таким чином, ви зменшите біль та уникнете серйозних травм. Крім того, це чудовий спосіб почати свій день.

3. Приймайте душ

Якщо застосування льоду не спрацьовує, оскільки область не має запалення, спробуйте протилежну техніку.

 • Приймайте гарячий душ, щоб розслабити м’язи.
 • Гарним варіантом є ванна з солями Epsom або джакузі.
 • Що стосується парових ванн, вони ефективні для розслаблення, полегшення напруги та зменшення м’язового болю. Ви можете зробити це вдома або поїхати в сауну або спа-центр (де ви також можете отримати масаж).

4. Прогулянки

Активне відновлення сил – це чудовий спосіб боротьби з м’язовими болями, тому що це дозволяє уникнути сидіння. Якщо останнім часом вас турбує м’язовий біль, то спробуйте ходити трохи більше.

 • Вам не потрібно ходити кілометри. Ви можете почати з паркування трохи далі від своєї роботи, щоб ви могли пройти цю відстань.
 • Під час прогулянки ви можете обертати плечима, рухати руками та обертати голову з одного боку в інший, щоб відчути полегшення.

5. Масаж

масаж

Хоча і не рекомендується робити масаж (тому що не знаючи, як його робити, можна погіршити ситуацію), іноді ми не можемо піти до професіонала.

У такому випадку ви можете хоча б трохи натискати, роблячи кругові рухи, щоб полегшити біль.

Тим не менш, було б краще відвідувати експерта один раз на тиждень, якщо біль є постійним та частим.

Ця людина буде використовувати ефективні методи та креми, олії та гелі, які розслаблюють м’язи.

6. Відпочинок

Стрес, щоденна рутина та обов’язки є основними причинами м’язового болю. Через це добре спати кожну ніч є необхідним. Також корисною є денна дрімота.

Спробуйте лягати спати в один і той же час кожен день і відпочивати принаймні 8 годин щоночі. Не забувайте, що вночі м’язи відновлюються і зцілюються.

7. Йога

Ця тисячолітня техніка не тільки знижує м’язовий біль, але також допомагає вам уникнути його.

Регулярні заняття йогою покращують гнучкість, запобігають судоми і зменшують стрес. Це саме те, що потребує ваше тіло.

Якщо ви не можете ходити до центру йоги, ви можете займатися вдома самостійно декілька разів на тиждень. Ви навіть можете знайти підбірку йоги на YouTube!

8. Міні-масажі

Залежно від ділянки тіла, яка болить, ви можете насолоджуватися природним обтиранням. В основному це обтирання м’язів за допомогою мочалки або рушника, змоченого в гарячій воді.

Для підвищення ефективності ми рекомендуємо додавати інгредієнт з протизапальними властивостями, наприклад:

 • Розмарин
 • Яблучний оцет
 • Мелений чорний перець

9. Добре харчуйтеся

правильне харчування

Часто відсутність певних поживних речовин викликає спазми м’язів, судоми або м’язовий біль.

 • Спробуйте мати збалансовану дієту, яка охоплює всі харчові групи: білок, вуглеводи, здорові жири та прості цукри.
 • Крім того, додавайте сезонні сирі фрукти та овочі у своє харчування. Також обов’язково додайте червоне м’ясо, бобові, горіхи, насіння та сушені фрукти.

10. Пийте воду

Коли ваші м’язи не дуже добре зволожені, вони вразливі та не можуть відновитись.

Якщо у вас надмірні фізичні навантаження або навпаки сидячий спосіб життя, це не дивно, що у вас болять м’язи.

Щоб уникнути цього, спробуйте дотримуватися знаменитої поради “принаймні 8 склянок води на день”. Тим не менш, ви повинні збільшувати цю кількіть, коли дуже жарко, або коли ви дуже активні.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.