Чому для схуднення потрібно їсти менше вуглеводів, а не жирів

Якщо ви будете їсти менше вуглеводів, це дозволить вам не тільки прискорити процес схуднення, але й захистить від серйозних розладів у роботі внутрішніх органів та систем. Звісно, ми не пропонуємо вам повністю відмовлятися від жирів, просто потрібно обирати тільки ті продукти, що містять корисні жири.
Чому для схуднення потрібно їсти менше вуглеводів, а не жирів

Останнє оновлення: 02 лютого, 2019

Ви серед тих людей, які мріють скинути кілька зайвих кілограмів та змінити розмір одягу? Мабуть, ви максимально зменшили кількість жирів у раціоні, забувши врахувати інші шкідливі речовини, які можуть спровокувати ожиріння? А як щодотого, щоб їсти менше вуглеводів?

Якщо ви ствердно відповіли на ці запитання, радимо уважно прочитати цю статтю. Ми спробуємо пояснити, чому так важливо їсти менше вуглеводів для того, щоб здобути фігуру своєї мрії.

Ви можете здивуватися, проте у більшості випадків проблеми із зайвою вагою виникають через велику кількість вуглеводів у раціоні. Дуже важливо, щоб ви запам’ятали одне ключове правило: потрібно не повністю відмовлятися від вуглеводів, а обирати лише найбільш корисні для організму.

Чому потрібно їсти менше вуглеводів з метою схуднення?

1. Низьковуглеводні дієти допомагають боротися з ожирінням

Якщо ви безуспішно намагаєтеся скинути зайву вагу, радимо переглянути раціон. Вірте чи ні, але зменшивши кількість вуглеводів у раціоні, ви зможете схуднути на 5-6 кілограмів за місяць. Звісно, деякі люди вважатимуть це незначним досягненням за такий період часу. Втім, не варто забувати, що боротися з ожирінням досить важко, і кардинально схуднути за кілька днів неможливо.

До того ж, змінивши раціон на більш корисний, ви зможете знизити ризик розвитку таких небезпечних захворювань, як діабет та порушення метаболізму.

Вчені довели, що хворі на ожиріння, які дотримуються низьковуглеводної дієти, досягають таких позитивних результатів:

 • Зменшується рівень тригліцеридів в організмі
 • Покращується здатність організму засвоювати інсулін
 • Рівень глюкози у крові залишається стабільним.

Було проведено чимало досліджень, які передбачали порівняння низьковуглеводної дієти та раціону з низьким вмістом жирів. Ось які висновки зробили вчені після аналізу результатів дослідження:

 • Люди, які дотримувалися раціону з низьким вмістом жирів, у середньому худли від 1,9 до 4,2 кілограма за шість місяців.
 • Ті, хто сиділи на низьковуглеводній дієті, втрачали від 5,8 до 8,6 кілограма за півроку.

2. Низьковуглеводні дієти допомагають боротися з ожирінням у підлітковому віці

їсти менше вуглеводів для спалення жиру

Мабуть, вам відомо, наскільки важливо дорослій людині завжди підтримувати стабільну вагу. Втім, дітям та підліткам потрібно ще інтенсивніше контролювати свій раціон з метою профілактики ожиріння та інших проблем зі здоров’ям ще з раннього віку.

Результати дослідження, проведеного у 2000 році, продемонстрували, що дотримуючись принципів низьковуглеводної дієти, можна не лише зменшити вагу, але й знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань у підлітків, що страждають на ожиріння. Цей експеримент тривав 12 тижнів, і його результати по-справжньому вразили вчених: у середньому всі учасники скинули близько 9 кілограмів за цей період.

Необхідно пам’ятати, що підлітки повинні їсти менше вуглеводів не лише задля красивої фігури, але й для покращення емоційного стану організму. Пояснюється цей аспект дуже просто: коли людина має стабільну здорову вагу, вона є більш впевненою у собі та має набагато вищу самооцінку.

Втім, перш ніж сісти на цю дієту, необхідно взяти до уваги, що низьковуглеводний раціон має бути підкріпленою достатньою кількістю знань про принципи правильного харчування. Тільки у цьому випадку людина зможе сформувати правильну харчову поведінку та позбутися тих звичок, які не дозволяли їй схуднути раніше.

3. Низьковуглеводна дієта допоможе покращити настрій

причини їсти менше вуглеводів

Чи помітили ви, що останнім часом перебуваєте у поганій формі? Можливо, час від часу на вас спонтанно нападає депресія, а ви не розумієте причини появи таких атак? У такому випадку радимо вам детальніше ознайомитися з основними перевагами, якими володіє низьковуглеводна дієта:

 • Допомагає контролювати апетит
 • Ефективно бореться з безсонням
 • Усуває ознаки втоми
 • Бореться з розладами травлення та порушеннями у роботі шлунка.

Завжди пам’ятайте, що всі продукти, які потрапляють у ваш організм, мають певний вплив на хімічні процеси, що відбуваються у головному мозку. Дія вуглеводів схожа на дію шоколаду – так само, як шоколад допомагає вам почуватися щасливими, так і вторинні вуглеводи можуть спровокувати причину різноманітних розладів.

Результати іншого дослідження продемонстрували, що зменшивши кількість вуглеводів у раціоні, ви зможете покращити гостроту реакції та ясність розуму. Це означає, що вам буде простіше зосередитися на конкретній проблемі, а ще ви зможете швидше відшукати ефективні шляхи її вирішення.

Корисні поради для правильного вибору продуктів, що містять вуглеводи

чому так важливо вживати вуглеводи
 • Перш за все необхідно раз і назавжди запам’ятати, що вуглеводи є незамінними складовими здорового та збалансованого раціону. Дуже часто, прагнучи якомога швидше схуднути, люди припускаються однієї важливої помилки та повністю вилучають вуглеводи зі свого раціону. Цього робити не можна.

Для підтримання чудового здоров’я та гарного самопочуття людині потрібні вуглеводи, адже вони забезпечують організм додатковою енергією. Якщо ви назовсім виключите вуглеводи зі свого раціону, то вже за короткий час відчуєте шалену втому та втратите змогу виконувати звичні буденні справи.

 • Дуже важливо поєднувати вуглеводи з якісною та корисною клітковиною. Найкращими природними джерелами клітковини є свіжі овочі та фрукти, а також крупи та вироби з цільного зерна. У середньому потрібно на день споживати не менше 18 грамів клітковини для того, щоб допомогти організму краще засвоїти вуглеводи з їжі.
 • Попросіть свого дієтолога навчити вас правильно підраховувати кількість вуглеводів, спожитих за день. Нехай він також призначить вам необхідні аналізи для того, щоб встановити рекомендовану добову норму вуглеводів для вашого організму. Не бійтеся, насправді рахувати кількість вуглеводів нескладно, проте для цього необхідно отримати від спеціаліста детальні пояснення та трохи попрактикуватися.

Тепер ви знаєте, чому так важливо їсти менше вуглеводів, і чому часом ці речовини є значно небезпечнішими для організму людини за жири. • Mobbs, C. V., Mastaitis, J., Isoda, F., & Poplawski, M. (2013). Treatment of diabetes and diabetic complications with a ketogenic diet. In Journal of Child Neurology. https://doi.org/10.1177/0883073813487596ç
 • Andersen, C. J., & Fernandez, M. L. (2013). Dietary strategies to reduce metabolic syndrome. Reviews in Endocrine and Metabolic Disorders. https://doi.org/10.1007/s11154-013-9251-y
 • McGuinness, O. P., & Shiota, M. (2017). Carbohydrate metabolism. In The Clinical Chemistry of Laboratory Animals, Third Edition. https://doi.org/10.1201/9781315155807
 • Li, Y., Hruby, A., Bernstein, A. M., Ley, S. H., Wang, D. D., Chiuve, S. E., … Hu, F. B. (2015). Saturated Fats Compared with Unsaturated Fats and Sources of Carbohydrates in Relation to Risk of Coronary Heart Disease A Prospective Cohort Study. Journal of the American College of Cardiology. https://doi.org/10.1016/j.jacc.2015.07.055

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.