Причини нерегулярних вагінальних кровотеч

Чи знаєте ви про основні причини вагінальних кровотеч? У цій статті ми детальніше розповімо не тільки про головні причини нерегулярних вагінальних кровотеч, але й про ефективні методи їхнього лікування.
Причини нерегулярних вагінальних кровотеч

Останнє оновлення: 12 лютого, 2019

Якщо вас турбують нерегулярні вагінальні кровотечі, рекомендуємо не зволікати зі зверненням до гінеколога. Тільки за допомогою повного обстеження можна встановити причини вагінальних виділень, а також знизити ризик розвитку можливих ускладнень.

Вагінальні кровотечі, які можуть турбувати жінок всередині менструального циклу, більше відомі як міжменструальна кровотеча, або метрорагія.

Цей синдром характеризується кров’яними виділеннями у період між критичними днями.

Метрорагія часто виникає у результаті дії різних несприятливих факторів. Більшість людей помилково вважають, що причиною появи неприємних вагінальних кровотеч можуть бути нерегулярні критичні дні. Втім, це не зовсім так.

Якщо у період між менструаціями вас турбують вагінальні кровотечі, варто занепокоїтися, адже цей синдром може свідчити про серйозні розлади у роботі важливих внутрішніх органів. Неодмінно зверніться до лікаря з метою встановлення правильного діагнозу та профілактики будь-яких ускладнень.

Не варто передчасно панікувати, якщо досі критичні дні у вас були регулярними, і вагінальні кровотечі турбують вас вперше. Просто спробуйте дізнатися, що саме могло спровокувати неприємні виділення.

Якщо ця ситуація трапилася з вами вперше, і ви не знаєте, що робити, рекомендуємо уважніше прочитати цю статтю. У ній ми зібрали основі причини вагінальних кровотеч всередині менструального циклу.

Головні причини вагінальних кровотеч у період між критичними днями

Насправді існує ціла низка причин, які можуть спровокувати вагінальні кровотечі. Після численних досліджень гінекологам вдалося виділити три основні види кровотеч, а саме:

 • Вагінальні
 • Маткові
 • Яєчникові.

Оскільки кровотечі можуть взяти початок з будь-яких згаданих вище органів, причини вагінальних кровотеч також можуть різнитися.

Контрацептиви

контрацептиви можуть спричинити вагінальні кровотечі

Пігулки та інші засоби профілактики небажаної вагітності, зокрема внутрішньоматкові контрацептиви, можуть спричинити нерегулярні вагінальні кровотечі.

Причиною подібних негативних наслідків є перепад рівень гормонів в організмі, до якого зазвичай призводить тривале вживання протизаплідних медикаментів. У випадку зі спіраллю, до прикладу, проблема полягає у розміщенні цього засобу всередині матки.

Якщо після початку прийому протизаплідних препаратів або встановлення спіралі вас почали турбувати вагінальні кровотечі, рекомендуємо одразу звернутися за порадою до гінеколога. Лікар зможе оцінити ваш стан та запропонувати вам ефективні методи розв’язання цієї проблеми та інші засоби для профілактики небажаної вагітності.

Не забувайте, що будь-які протизаплідні засоби можуть впливати на тривалість та регулярність менструального циклу. Багато жінок помічають різкі зміни, зокрема сильні та рясні виділення, або ж, навпаки, легкі та безболісні критичні дні.

Гормональні розлади

Організм жінки здатний продукувати два важливі гормони, естроген та прогестерон. Зверніть увагу, що саме ці гормони мають здатність регулювати менструальний цикл.

При порушенні гормонального балансу можуть відбуватися вагінальні кровотечі як у період місячних, так і всередині менструального циклу.

Якщо вчасно не зайнятися лікуванням проблеми, то з часом це може призвести до болісних рясних менструацій, а також сильних кровотеч у період між критичними днями.

Подібні порушення можуть виникати у результаті дії таких несприятливих факторів:

 • Порушень у роботі щитоподібної залози
 • Синдрому полікістозу яєчників
 • Ожиріння
 • Різкої відмови від вживання оральних контрацептивів.

Захворювання, що передаються статевим шляхом

біль, який виникає при захворюваннях статевої системи

Інфекції, що передаються статевим шляхом, зокрема гонорея та хламідіоз, можуть спровокувати сильні вагінальні виділення або інші неприємні симптоми у разі незахищеного статевого акту.

Серед основних ознак захворювань, що передаються статевим шляхом, варто виділити такі:

 • Лихоманка (висока температура)
 • Пекучі відчуття або біль під час сечовипускання
 • Біль під час статевого акту
 • Зміна кількості або характеру вагінальних виділень.

Зверніть увагу, що ці симптоми можуть збігтися у часі разом з вагінальними кровотечами всередині менструального циклу.

Якщо ви потерпаєте від одного або кількох згаданих вище симптомів, рекомендуємо одразу звернутися за допомогою до лікаря. Необхідно повністю обстежити організм, щоб виключити будь-які можливі ускладнення та отримати належне лікування.

Інфекційні процеси

Коли мова йде про основні причини вагінальних кровотеч, неможливо не згадати про інфекції, адже саме вони найчастіше провокують цей неприємний симптом. До того ж, інфекційні процеси негативно впливають на стан вагіни та сечових шляхів.

Запалення та подразнення можуть спровокувати вагінальні кровотечі при інфекційних процесах. Втім, зазвичай перебіг цього розладу є досить помірним та легким.

Підхопити інфекцію можна такими шляхами:

 • Неправильна гігієна
 • Різкі перепади рівня гормонів в організмі
 • Захворювання, що передаються статевим шляхом
 • Підмивання інтимних частин тіла.

Менопауза

Під час перименопаузи жінок також можуть турбувати нерегулярні вагінальні кровотечі. Ви можете помічати невеликі плями або незначні кров’яні виділення під час наближення менопаузи.

Навіть коли у жінки припинилася менструація, а яєчники втратили активність, вона може помічати невелику кількість бурих виділень, які за кольором нагадують кров.

Поліпи у матці

Ці новоутворення, які можуть з’явитися у матці, також можуть викликати нерегулярні вагінальні кровотечі. Зверніть увагу, що більшість жінок не помічають жодних змін або ігнорують цей неприємний симптом.

Присутність кров’яних виділень або спазми у животі можуть свідчити про зміни стану матки.

Фіброми

Фіброма маткице не злоякісні утворення, які можна виявити тільки під час відвідин гінеколога.

Серед основних симптомів фіброми матки варто виділити такі:

 • Біль під час статевого акту
 • Часті позиви до туалету
 • Кровотечі у періодах між менструаціями.

Кіста яєчників

Ця проблема виникає у яєчниках. Кіста може розірватися після вивільнення яйцеклітини. Під час цього процесу жінку може турбувати сильний біль у животі, спазми та вагінальні кровотечі.

Щойно ви помітите перші симптоми нерегулярних вагінальних кровотеч, ми рекомендуємо одразу звернутися до гінеколога. Лікар зможе оцінити ваш стан та допоможе вам уникнути більш серйозних ускладнень.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.