П'ять причин не пропускати візитів до дерматолога

Нам всім час від часу слід відвідувати дерматолога. Проблема в тому, що багато хто сприймає шкіру як орган, що виконує в основному естетичну функцію. 
П'ять причин не пропускати візитів до дерматолога

Останнє оновлення: 06 лютого, 2019

На жаль, у багатьох випадках ми звертаємося не до того спеціаліста. Наприклад, якщо батьків непокоїть здоров’я дитини, вони зазвичай ідуть до педіатра, тоді як в деяких ситуаціях варто проконсультуватися у дерматолога.

Людський організм настільки складний та загадковий, що помітивши певні тривожні зміни, ми часто не розуміємо, що відбувається і навіть не знаємо, до якого лікаря варто звернутися в такій ситуації.

Наприклад, нам відомо, що проблеми зі шкірою можуть негативно впливати на волосся, а стрес і погане харчування спричиняють утворення слизі.

Якщо ми тривалий час перебуваємо на сонці чи у забрудненому навколишньому середовищі, то через це, можливо, також доведеться знайти час у своєму графіку і відвідати дерматолога.

Звісно, окрім цих причин, є ще й низка інших, які заставляють нас сходити до лікаря. Про це ми і розкажемо у нашій статті.

Тож ми розповімо про випадки, коли слід звернутися саме до цього спеціаліста.

1. Випадіння волосся

у дівчини випає волосся

Багато людей вважає волосся невід’ємною складовою краси. Незалежно від довжини, кольору та інших ознак, воно зазвичай привертає увагу представників протилежної статі.

Проте окрім естетичної функції, воно є ще й індикатором стану здоров’я. Якщо ж ви зауважили якісь із перелічених нижче змін, тоді слід обов’язково відвідати дерматолога:

  • зранку на пошивці залишається багато волосин
  • волосся втратило свій здоровий блиск
  • в жмені залишаються пучки волосся, провівши по ньому рукою
  • корені стають жирними значно швидше, ніж зазвичай

У деяких випадках потрібно сходити на огляд ще й до ендокринолога, щоб з’ясувати, чи ці симптоми не пов’язані з проблемами залоз чи шкіри голови.

2. Рани загоюється надто довго

загоєння рани

У нас нерідко бувають пошкодження чи порізи, але невеликі рани швидко заживають.

Проте у декого процес загоєння триває досить довго. Буває, люди страждають від постійних ран, які заживають тижнями і навіть місяцями.

Якщо у вас теж трапляються такі випадки, тоді слід обов’язково з’ясувати, що відбувається зі шкірою. Для того, щоб визначити, чи потрібно проконсультуватися у дерматолога, зверніть увагу на плями крові та кірку, яка потім утворюється.

Якщо після загоєння рана починає знов кровоточити, то такі симптоми не можна ігнорувати.

І в цій ситуації рекомендуємо відвідати дерматолога.

Слід також зазначити, що окрім проблеми зі шкірою, є імовірність й інших причин, зокрема в описаній ситуації такі симптоми можуть свідчити про діабет чи ще якісь захворювання.

Тож слід бути готовими до того, що у деяких випадках доведеться пройти обстеження не лише у дерматолога, а й в інших спеціалістів.

3. Поява нових родимок

родимка на шкірі

Родимки – це маленькі прикраси, які нам подарувала природа. Діти з ними виглядають симпатично, а чоловіки і жінки – сексуально незалежно від того, де вони є, над губами, на шиї чи деінде.

Деякі люди вважають їх настільки милими, що навіть малюють собі на обличчі мушки, щоб бути ще більш сексуально привабливими.

Проте, на жаль, не всі родимки настільки хороші, як це здається на перший погляд.

Якщо ви помітите появу нової плямки, якої раніше у вас не було, тоді не варто легковажити, а слід записатися на прийом до дерматолога.

4. Ламкі, сухі та розшаровані нігті

ламкі нігті

Жінки, а також і чоловіки, завжди при собі мають візитку, яка багато чого може про нас розказати. Це наші нігті. Вони відображають те, як ми про себе піклуємося і навіть те, як харчуємося.

Інакше кажучи, наші нігті розкривають багато важливої інформації як нашому потенційному роботодавцю, так і лікарю під час оцінювання загального стану здоров’я.

Незалежно від того, чи ваші нігті завжди були ламкими, розшарованими та тьмяними, чи лише нещодавно почали втрачати свій хороший вигляд, у будь-якому випадку це свідчить, що у вас можуть бути проблеми зі здоров’ям.

Тож рекомендуємо записатися на прийом до дерматолога, оскільки саме кваліфікований спеціаліст зможе пояснити причину такого стану ваших нігтів.

5. Свербіж в ділянці статевих органів

зона бікіні

Ця причина для огляду у дерматолога може здатися дивною, але попри те, що у нашому списку остання, вона насправді одна з найсерйозніших. У суспільстві існує поширене уявлення, що все, що відбувається у ділянці статевих органів, належить до компетенції гінекологів та урологів.

Проте часом проблеми спричинені грибками чи інфекцією на шкірі в інтимній зоні, відповідно лікування слід довірити саме дерматологу.

Медики кажуть, що найбільш поширеною причиною таких захворювань є склеротичний лишай, який і провокує сильний свербіж. Якщо вчасно не діагностувати і не почати лікування цієї проблеми, то вона може спровокувати розвиток плоскоклітинного раку.

Звісно, це не єдина можлива причина дискомфорту в інтимній зоні, але трапляється вона чи не найчастіше.

Подібно до того, як слова допомагають виразити нам те, що ми відчуваємо, так і шкіра може розказати багато про те, що відбувається з нашим організмом. Ось чому так важливо бути уважними до свого тіла і звертати увагу на знаки, які воно нам посилає.

Не забуваймо, що шкіра – це найбільший орган, тож не слід недооцінювати його стану і того, що з ним діється. Також не можна ігнорувати змін, які відбуваються з волоссям та нігтями, адже вони також пов’язані зі шкірою.

Якщо є якісь порушення чи проблеми, то їх можна визначити, якщо бути уважними до своєї шкіри і при потребі вчасно відвідувати дерматолога!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.