Рання вечеря допоможе схуднути та запобігти діабету

Рання вечеря відповідно до ваших біологічного годинника може позитивно вплинути на профілактику метаболічних захворювань, таких як діабет. Ми розповімо вам більше в цій статті.
Рання вечеря допоможе схуднути та запобігти діабету

Останнє оновлення: 06 грудня, 2020

Ви коли-небудь чули, що рання вечеря може допомогти запобігти діабету і схуднути? Хоча деякі люди вважають, що вечеря є головним ворогом втрати зайвих кілограмів, досить часто проблема полягає не в тому, що ви їсте, а в кількості, яку ви їсте, і в часі, коли ви їсте.

У рамках здорового харчування дієтологи рекомендують щодня мати чотири основних прийоми їжі. Вони також припускають, що непогано вечеряти рано або, принаймні, не лягати спати відразу після їжі.

Харчування відповідно до вашого біологічного годинника

рання вечеря відповідно до біологічного годинника
Харчові звички та рівень фізичної активності безпосередньо пов’язані з вагою та розвитком або профілактикою метаболічних захворювань. Однак, окрім режимів харчування, яке відношення до них мають наші прийоми їжі та що про них говорить наука?

Уже давно вчені знають, що людський організм працює згідно з біологічним годинником, який регулює цикли сну і неспання залежно від часу доби. Насправді експерти визначили, що їх досить багато в різних органах.

На підставі цього відкриття експерти визнали, що наш метаболізм слідує певному ритму. Це означає, що ферментативна та травна системи готові приймати їжу в певний час доби. Отже, в ідеалі режим харчування та сну має ґрунтуватися на цьому ритмі.

Ось чому експерти вважають, що рання вечеря може допомогти запобігти діабету та підтримати оптимальну вагу, а також запобігти ожирінню.

Рання вечеря може допомогти запобігти діабету та ожирінню

рання вечеря проти ожиріння
Деякі дослідження припускають, що у людей, які вечеряють безпосередньо перед сном, частіше розвивається метаболічний синдром, наприклад, хвороби, згадані в попередньому розділі.

У дослідженнях, опублікованих у журналі «Nutrients Magazine», ефективність двох дієт, що складалися із трьох основних прийомів їжі та перекусу, порівнювались у двох групах молодих людей. Ці страви споживали вдень у першій групі, а вночі у другій. Було встановлено, що, хоча люди їли однаково, у тих, хто харчувався виключно вночі, розвивалися показники інсулінорезистентності, тобто підвищений ризик розвитку діабету.

Дослідження, проведені з групою студентів, також дали подібні результати. З одного боку, половина учасників вела денний спосіб життя, який передбачав їжу в денні години та вечерю якомога раніше. З іншого боку, інша група їла вночі.

У представників першої групи рівень глюкози був у нормі. На додаток до цього, гормони лептину та інсуліну також були в нормі (вони відповідають за ліпідний та вуглеводний обмін). Ці молоді люди могли краще спалювати жири та мали менший ризик діабету.

Отже, саме на це посилаються дієтологи, коли радять нам рано вечеряти. По можливості, треба вечеряти принаймні за дві години до сну.

Окрім ранньої вечері, потрібно завжди снідати

Річ не в тім, що наш організм не здатний перетравлювати поживні речовини вночі. Це просто факт, що наш біологічний годинник працює певним чином. Цей спосіб життя передбачає споживання їжі у звичайний час і не пропускання їжі.

У статті «Їжа вночі як чинник ожиріння», дослідники виявили, що після першого прийому їжі у щурів запустився щоденний ритм. Вони поводилися відповідно до сигналів, які їх біологічний годинник надсилав їм протягом дня.

Навпаки, ті, хто не снідав, мали затримку в метаболічних циклах у порівнянні з першою групою. До того ж, вони втратили внутрішню синхронність, і тому сигнали організму вночі також були змінені. Відбулися зміни в поглинанні ліпідів і збільшилася схильність до накопичення жирової тканини.

Рання вечеря дійсно може допомогти запобігти діабету

рання вечеря проти діабету
Щоб ефективно підтримувати оптимальну вагу, потрібно поважати роботу свого тіла і дотримуватись регулярних графіків протягом усіх прийомів їжі. Що стосується вечері, якщо ви споживаєте її принаймні за дві години до того, як лягаєте спати, цього часу достатньо, щоб ваш організм її перетравив.

Так само, ви повинні віддавати перевагу здоровій їжі та враховувати свої індивідуальні потреби. Щоб переконатися, що ви все робите правильно, можна проконсультуватися з дієтологом.  • Yoshida, J., Eguchi, E., Nagaoka, K., Ito, T., & Ogino, K. (2018). Association of night eating habits with metabolic syndrome and its components: a longitudinal study. BMC Public Health18(1), 1366.
  • Blume, C., Garbazza, C., & Spitschan, M. (2019). Effects of light on human circadian rhythms, sleep and mood. Somnologie, 1-10.
  • Buijsb, R. M., Bautista, E. N. E., Ángeles-Castellanos, M., & Escobar, C. (2020). La comida por la noche como factor inductor de obesidad. Revista mexicana de trastornos alimentarios7(1), 78-83.
  • Lopez-Minguez, J., Gómez-Abellán, P., & Garaulet, M. (2019). Timing of breakfast, lunch, and dinner. Effects on obesity and metabolic risk. Nutrients11(11), 2624.
  • Jain Gupta, N., & Khare, A. (2020). Disruption in daily eating-fasting and activity-rest cycles in Indian adolescents attending school. Plos one15(1), e0227002.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.