Рослини, які діють як репеленти від бліх і кліщів

Сучасні люди зазнають чималого впливу хімічних речовин, які погіршують їхнє здоров'я й імунітет. Саме тому багато з нас шукають натуральні альтернативи відомим магазинним засобам. Якщо ви живете в приватному будинку чи часто буваєте на природі, ви, мабуть, не раз стикалися з проблемою надокучливих комах. На щастя, існують натуральні репеленти від бліх і кліщів, які можуть допомогти цьому зарадити. Читайте нашу статтю, щоб дізнатися про них більше.
Рослини, які діють як репеленти від бліх і кліщів

Останнє оновлення: 04 січня, 2019

Блохи та кліщі можуть завдавати шкоди нашим улюбленцям. Вони спричиняють неприємні відчуття та негативно впливають на здоров’я тварин. Замість того, щоб використовувати хімікати, що можуть спричинити захворювання й дорого коштують, ви можете спробувати ці рослини. У народі їх вже багато десятиліть використовують як натуральні репеленти від бліх і кліщів.

Часто, прагнучи позбутися шкідників, ми вдаємося до хімічних засобів, що можуть пошкодити шкіру домашніх улюбленців і спричинити алергії. Далі ми розповімо про рослини з дивовижними властивостями. Вони здатні відштовхувати шкідників і можуть стати ефективним засобом для захисту тварин.

Пам’ятайте, що природа подарувала нам безліч неймовірних засобів для вирішення різних проблем, і наше завдання – просто навчитися їх використовувати.

Блохи – це дрібні комахи, які стрибають на великі відстані й живляться кров’ю, що з’являється після прокусування шкіри тварин. Вони можуть спричинити мікротравми, через які тварина сильно чухається й ранить себе. Ці невеликі комахи також можуть спричинити анемію й заразити домашніх тварин паразитами.

А кліщі – це невеликі комахи, які передають паразитів теплокровним тваринам, таким як собаки, кролики, вівці й навіть люди. Вони можуть ховатися у волоссі дітей, тому варто бути дуже обачними.

У нашій статті ми розповімо вам про низку рослин, які використовуються як репеленти від бліх і кліщів.

Рослини як репеленти від бліх і кліщів

Завдяки вирощуванню цих рослин ви зможете частково або повністю позбутися цих дратівливих комах. Крім того, ви прикрасите свій сад, зробите його більше різноманітним і багатим. Ці рослини дуже відомі своїми корисними властивостями, і ви не раз про них чули. Утім цього разу ми хочемо наголосити на тому, що це надзвичайно добрі репеленти від бліх і кліщів.

М’ята

домашні репеленти від бліх

М’ята – це рослина з освіжаючим ароматом. Крім того, це один із найпопулярніших способів усунути бліх і кліщів, адже вона безпечна для домашніх тварин.

Однак варто бути обережними, оскільки м’ята дуже швидко розростається й може захопити весь сад. Щоб уникнути цього, посадіть її в горщики.

Часник

натуральні репеленти від бліх

Неодмінно вирощуйте часник у себе в саду. Це не лише дуже яскрава й ароматна приправа для їжі, а й також чудовий засіб від шкідників. Щоб посилити ефект, можете розім’яти кілька зубчиків часнику й покласти їх по кутиках ліжка, де спить тварина.

Такий засіб надійно захистить домашніх улюбленців від кліщів і бліх. Проте не використовуйте часник, якщо у вас кішка, адже це може зашкодити її здоров’ю.

Розмарин

природні репеленти від бліх і кліщів

Природним середовищем цієї рослини є регіон Середземномор’я. Утім якщо правильно доглядати за розмарином, він добре ростиме й в інших кліматах.

Крім того, що це надзвичайно дієвий репелент, розмарин також має дуже красивий ніжно-синій цвіт, який стане окрасою саду. А про його кулінарні застосування ходять легенди! Розмарин надасть особливого смаку багатьом ставам. Окрім цього, він є багатим джерелом антиоксидантів.

Хризантеми

прості репеленти від бліх

Завдяки своїм красивим різнобарвним квітам хризантема є чудовим варіантом для саду. Крім того, вона віджене бліх і кліщів від будинку. Але це ще не все! Хризантеми також борються з вошами й тарганами.

  • Посадіть її по краях саду або навколо інших рослин.

Лаванда

натуральні репеленти від бліх і кліщів

Лаванда належить до родини глухокропивових. Вона гарна, дуже барвиста й має дивовижний запах. Ця рослина надзвичайно безпечна для тварин. Вона не лише оберігає їх від кліщів і бліх, а й також відганяє міль і комарів. Саме завдяки таким дивовижним властивостям лаванду можна побачити чи не в кожному саді.

Котяча м’ята

Ця трава дуже схожа на м’яту, а коти її просто обожнюють. Вона виділяє інтенсивний запах ментолу, який приваблює кішок, захищаючи їх від бліх.

Її листя часто використовується при виготовленні іграшок для котів.

Лемонграс

Лемонграс має багато властивостей, зокрема діє як антисептик, природний репелент і засіб для покращення травлення. Його використовують у кулінарії завдяки його інтенсивному запаху й аромату.

Ромашка

репеленти від бліх і кліщів

Коди йдеться про натуральні репеленти від бліх і кліщів, ми не могли не згадати про ромашку. Вона безпечна для тварин і чудово захищає їх від комах. Варто зазначити, що ромашка відганяє не лише бліх, а й комарів і мух.

Повна назва цієї рослини – Margarita Fleabane Daisy. Вона має красивий білий цвіт із жовтими серединками. Ромашку дуже часто люблять вирощувати в саду.

Якщо захочете використати ромашку як репелент від комах, можете просто натерти її листям шерсть тварини.

Фіолетова шавлія

Ця рослина росте в дикій природі в багатьох місцях, утім її також можна вирощувати на балконі чи в саду.

Шавлія – це натуральний репелент із дивовижним запахом, який стає ще яскравішим після дощу. Крім того, вона зовсім не шкодить тваринам.

Обов’язково посадіть її у себе в саду, і ви ніколи про це не пошкодуєте.

І блохи, і кліщі можуть турбувати наших домашніх улюбленців, завдавати їм дискомфорту та призводити до проблем зі здоров’ям. Замість хімічних речовин, які можуть спричинити травми й бувають дуже дорогими, використовуйте перераховані рослини як надзвичайно потужні природні репеленти. Вони також стануть ідеальним доповненням до вашого саду.

Це може вас зацікавити ...
Як легко видалити блохи та кліщі
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
Як легко видалити блохи та кліщі

Якщо у вас в будинку живуть коти або собаки, вони можуть принести з вулиці кліщі та воші, які в результаті допікатимуть не лише вашим улюбленцям, а...  • LNI Carlos Adrián Pizarro Ríos. Ideas Para Una Casa Ambiental. Palibrio, 2013. 
  • Jorge de las HerasConcepción FabeiroRamón Meco. Fundamentos de agricultura ecológica: realidad actual y perspectivas. Universidad de Castilla La Mancha, 2003.
  • James A. Duke. La Nueva Farmacia Natural: Alimentos curativos para prevenir y tratar más de 75 males comunes. Rodale, 2010.
  • Youssefi MR, Ebrahimpour S, Rezaei M, Ahmadpour E, Rakhshanpour A, Rahimi MT. Dermatitis caused by Ctenocephalides felis (cat flea) in human. Caspian J Intern Med. 2014;5(4):248–250.