Що потрібно знати про кровотечі ясен

Щоб запобігти кровоточивості ясен, важливо добре піклуватися про гігієну ротової порожнини й регулярно ходити до стоматолога. Читайте далі, щоб дізнатися більше про кровотечі ясен!
Що потрібно знати про кровотечі ясен

Останнє оновлення: 04 серпня, 2020

Майже кожен бачив, як ясна кровоточать хоча б раз, коли чистив зуби. Насправді люди зазвичай вважають, що це пов’язано з чищенням або є тимчасовим. Однак це не нормально. Кровотечі ясен – симптом, за яким варто уважно стежити, оскільки це може бути ранньою ознакою захворювання ясен.

Тому навіть якщо це відбувається лише епізодично, ви не повинні їх ігнорувати. У цій статті ми пояснимо, що таке кровотечі ясен та які причини та симптоми.

Кровотечі ясен

Кровотечі ясен – ознака запалення ясен. Вони часто супроводжуються почервонінням, і навіть якщо це відбувається лише під час чищення зубів, це може бути ознакою захворювання ясен. Наприклад, і гінгівіт, і періодонтит можуть їх викликати.

Гінгівіт

Це дуже поширене захворювання ясен. Хоча це несерйозна хвороба, він може призвести до пародонтиту. Цей стан подразнює і запалює ясна, роблячи їх червоними і набряклими. Особливо це впливає на основу зубів.

Гінгівіт зазвичай розвивається через погану гігієну ротової порожнини. Тому потрібно дотримуватися хорошої гігієни, щоб цього уникнути. Стоматологи рекомендують чистити зуби двічі на день і щодня використовувати зубну нитку. Також вам потрібно регулярно відвідувати стоматолога.

що викликає кровотечі ясен

Пародонтит

Це серйозна інфекція ясен, яка поступово руйнує кістку, яка підтримує зуби. Через це зуби можуть випасти. Це відносно поширене захворювання.

Пародонтит також пов’язаний із поганою гігієною ротової порожнини. Однак професіонали також визначили інші чинники ризику. Насправді численні дослідження пов’язують куріння з вищим ризиком пародонтиту.

Інші причини

Однак також важливо знати, що кровоточивість ясен може бути викликана іншими ситуаціями. Занадто жорстке чищення зубів, нова зубна щітка, використання зубної нитки, деякі препарати також можуть спричинити кровоточивість ясен.

Вам також може сподобатися ця стаття: 14 причин кровоточивості ясен під час чищення зубів

У чому причина кровотечі ясен?

У роті багато бактерій, які постійно утворюють липку «біоплівку», яка відкладається на зубах. Ця біоплівка також спричинена слизовими та харчовими відходами.

Ви можете усунути цю біоплівку за допомогою правильної чистки зубів та зубочистки. Якщо ви не робите це належним чином, вона твердне і з часом утворюється наліт, який накопичується навколо зубів і між ними. Це спричинює подразнення, запалення і кровоточивість ясен.

причини кровотечі ясен
Щоденне чищення зубів допомагає запобігти утворенню бактеріального нальоту, який викликає зубний камінь та інші проблеми з ротовою порожниною.

Читайте далі, щоб дізнатися більше: Як відбілити зуби в домашніх умовах

Як запобігти кровоточивості ясен

Перше, що вам потрібно зробити – це піти на прийом до стоматолога, щоб перевірити стан зубів. Також ваш стоматолог обов’язково почистить зуби, щоб видалити зубний камінь, і порекомендує найкраще лікування для вас.

Незалежно від причини виникнення кровоточивості ясен, ви можете зробити кілька простих кроків, щоб уникнути або зменшити цей стан. Дотримуйтесь цих порад щодня, навіть якщо вас не турбують ясна:

  • Чистьте зуби щодня. Намагайтеся робити це 2-3 рази на день. В ідеалі треба це робити обережно, принаймні дві хвилини. Намагайтеся зосередитися зубною щіткою на важкодоступних ділянках.
  • Деякі фахівці рекомендують використовувати електричні зубні щітки. Краще, якщо ваша зубна щітка має м’яку, округлу щетину. Будьте обережні, коли чистите поблизу ясен.
  • Використовуйте зубну нитку щодня. Це допоможе запобігти утворенню нальоту між зубами. Аналогічно необхідно користуватися засобом для полоскання рота.
  • Як ми вже згадували вище, обов’язково регулярно відвідуйте свого стоматолога. В ідеалі, ви повинні робити це кожні пів року.
  • Киньте палити і уникайте алкоголю.
  • Ба більше, варто приділити пильну увагу харчуванню. Ви повинні їсти багато фруктів та овочів, оскільки вони нададуть усі вітаміни, які потрібні для здоров’я ясен та зубів. Також уникайте продуктів, багатих на цукор, оскільки вони можуть пошкодити зуби.

Висновок

Кровотечі ясен можуть бути ознакою захворювання ясен. Тому, якщо ви їх помітили, варто якомога швидше відвідати стоматолога. Також намагайтеся підтримувати належну гігієну ротової порожнини, щоб запобігти проблемам.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.