Що треба знати про прозак від депресії

Прозак - це препарат, виготовлений з речовини, яка називається флуоксетин. Прозак від депресії підвищує рівень серотоніну у вашому організмі. Читайте далі, щоб дізнатися більше.
Що треба знати про прозак від депресії

Останнє оновлення: 29 квітня, 2020

Прозак від депресії – лікарський засіб, активною речовиною якого є флуоксетин. Це звичайний антидепресант. Насправді це був революційний препарат для лікування депресії, оскільки він був перший, який прописували терапевти.

Американська фармацевтична компанія Lilly запустила його в 1988 році. Незабаром його почали продавати в інших країнах. З того часу лікарі переконалися у його ефективності та безпеці, оскільки багато людей його добре переносять. Побічні ефекти, про які ми поговоримо далі, менш агресивні, ніж у раніше використовуваних препаратів.

Прозак був настільки ж ефективний, як і діючі препарати, але він був набагато безпечнішим. Тому лікарі первинної медичної допомоги почали його призначати.

Цікаві факти про прийом прозака від депресії

Як відомо, цей препарат виник у 1988 році. Через вісім років компанії почали робити загальні версії, а також таблетки для перорального застосування, що значно полегшило прийом прозака від депресії. До закінчення терміну дії патенту в 1999 році продажі прозака сягнули понад 30 мільйонів доларів. Однак, коли загальна версія вийшла на ринок, ця цифра впала приблизно до 700 000 доларів.

Фабрики, які виробляють активний компонент прозаку – флуоксетин, є в Пуерто-Рико, Бразилії та Туреччині. Тим часом фабрики з виробництва таблеток та рідин знаходяться у Франції. Нарешті, пакувальні заводи розташовані у США, Китаї, Бразилії, Саудівській Аравії, Греції, Туреччині та Франції.

Загалом цей препарат здійснив справжню революцію. Коли прозак від депресії був представлений на ринку, кількість добровольців для клінічних випробувань значно зросла.

Як діє прозак?

Флуоксетин – антидепресант, який належить до групи SSRI або інгібіторів зворотного захоплення серотоніну.

Серотонін – біогенний амін, який діє як нейромедіатор в організмі. Іншими словами, це хімічна речовина, яка підтримує ваш настрій стабільним. Також організм використовує серотонін для руху м’язів, нервів та циркадних ритмів. Також він поліпшує самопочуття та відчуття щастя.

Прозак працює здебільшого зі специфічним транспортером серотоніну, який знаходиться поруч з пресинаптичною мембраною. Додаючи флуоксетин, він пригнічує активне зворотне захоплення нейромедіатора. Зрештою, кількість серотоніну в цьому місці зростає. З більшою кількістю серотоніну більше молекул може реагувати з рецепторами, що запускає їхні біологічні функції.

як працює прозак від депресії

Прозак від депресії: як він працює в організмі

Ви можете приймати прозак від депресії перорально, адже він рухається по тілу дуже легко. Майте на увазі, що їжа в шлунку може змусити його повільніше засвоюватися, але не впливає на те, як довго триває його дія. Цей препарат спочатку проходить крізь печінку, потім надходить у кров протягом 6-8 годин.

Варто пам’ятати, що флуоксетин зв’язується з білками плазми. Це дуже важливо, якщо ви приймаєте інший препарат, який зв’язується з білками плазми, адже вони можуть відреагувати. Якщо це станеться, у плазмі буде більше прозаку, і він може навіть стати токсичним.

Цей препарат метаболізується в печінці. У результаті різних реакцій організм створює метаболіти. Найважливішим з них є норфлуоксетин, який працює як прозак при блокуванні зворотного захоплення серотоніну.

Ваш організм позбавляється приблизно 60% дози через сечу, а решти через кал. Однак організм різних людей виводить ліки з різною швидкістю.

Побічні ефекти

Хоча він дуже ефективний, прозак від депресії має деякі суперечливі побічні ефекти. Наприклад, сексуальна дисфункція та затримка сечі – найбільш серйозні з них. Попри те, що прозак безпечний, це не означає, що він взагалі не має побічних ефектів. Окрім двох згаданих, варто відзначити інші побічні ефекти:

  • сухість у роті
  • нудота
  • втрата ваги
  • нервовість
  • головний біль

Хоча це звичайні побічні ефекти, у багатьох випадках вони проходять самостійно без лікування.

Нагадування

Як і всі ліки, ви можете приймати прозак лише за рецептом лікаря і ніколи не слід займатися самолікуванням. Крім того, оскільки прозак зосереджується лише на хімічному дисбалансі під час депресії, важливо розглянути терапію, щоб впоратися з емоційними аспектами та навчитися жити більш здоровим для вас життям. Незліченна кількість чинників може призвести до тривоги та депресії, і важливо про це пам’ятати.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.