5 речей, які слід пам'ятати про прийом антидепресантів

Прийом антидепресантів ви можете спробувати доповнити методами релаксації та фізичними вправами, які допоможуть вам почуватися краще. Ви повинні розглядати їх як допоміжні дії у поєднанні з вашими ліками.
5 речей, які слід пам'ятати про прийом антидепресантів

Останнє оновлення: 24 жовтня, 2018

Є багато видів захворювань, які потребують постійної уваги. У таких випадках лікування подібне шлюбу: поки смерть не розлучить вас. Будь-хто, хто переживає важкі часи і стикається з депресією, повинен пам’ятати, що це медична проблема, і деяким людям необхідний прийом антидепресантів, що стає частиною їхнього життя. Тут немає чого соромитися.

Депресія не завжди починається як хвороба, але вона може стати нею, якщо її не контролювати.

Ніхто ніколи не критикує за прийом ліків для лікування фізичної хвороби. Тоді чому іноді засуджують тих, хто приймає ліки проти психічних захворювань?

Діагностика депресії може бути настільки ж важкою, як і правильне лікування.

Ось декілька фактів, які слід пам’ятати, якщо ви зараз приймаєте або плануєте прийом антидепресантів:

1. Антидепресанти – це не ліки

Вважають, що депресія – це поєднання негативних наслідків генетики, чинників довкілля та психологічних травм. Це може призвести до глибоких почуттів суму, безнадійності та песимізму.

Препарат, який бореться з депресією, відомий як антидепресант. Він впливає на велику кількість хімічних речовин у вашому мозку – нейромедіатори.

Ці речовини пов’язані з регулюванням вашого настрою. Проте не обманюйтеся.

Хоча такі ліки можуть допомогти вам почуватися краще, навіть рятуючи ваше життя, покращуючи ваше самопочуття, антидепресанти не завжди означають, що ваші погані дні скінчилися, і вони не є таблеткою для щастя.

Вони просто допоможуть вам очистити ваш розум і поглянути на світ по-іншому.

2. Побічні ефекти можуть варіюватися від нешкідливих до дуже шкідливих

які наслідки має прийом антидепресантів
Антидепресанти – це препарати, які можуть мати побічні ефекти, як і будь-які інші.

У цьому випадку вони можуть призвести до збільшення ваги, безсоння, нудоти або діареї. Це може бути неприємним, тому важливо, щоб саме лікар їх назначав.

Якщо у вас виникають неприємні побічні ефекти, ви можете звернутися до спеціаліста, і він визначить, що саме вам підходить.

Антидепресанти також можуть викликати головний біль або почуття нервозності. Ці симптоми зазвичай виникають протягом перших кількох тижнів.

Однак збільшення ваги або втрата статевого потягу можуть бути складнішими проблемами. Лікарі все ще не знають причини цих побічних ефектів, хоча вони є більш вираженими у випадку з вживанням наркотиків чи алкоголю.

Якщо це ваш випадок, будьте чесними як з собою, так і з вашим лікарем, і оцініть, чи ви віддаєте перевагу цим речовинам, а не своєму здоров’ю.

3. Зазвичай складно знайти правильну дозу

Деякі люди вважають, що від антидепресантів у них кошмари і думають, що це нормально, але так не повинно бути. Навіть одна погана ніч є побічним ефектом, яких бажано уникати.

що треба знати про прийом антидепресантів
Прийом антидепресантів може викликати пришвидшене серцебиття, але не у всіх випадках.

Варто спробувати інший препарат, якщо ви не досягнете бажаних результатів з першим. Хоча це може здатися неймовірним, це випадкова гра: ви ніколи не знаєте, як відреагуєте реагувати на той чи інший антидепресант.

Можуть бути антидепресанти, які не викликають жодних неприємних побічних ефектів, але вони також не сприяють поліпшенню ситуації.

Не здавайтеся, тому що існує є різних варіантів, тож спробуйте декілька з них. На жаль, можуть знадобитися роки, щоб знайти правильний і доцільний препарат.

Це пов’язано з тим, що хімія мозку у різних людей різна. Іноді людина вимушена з часом змінити свою дозу. Через це все необхідне чесне і регулярне спілкування з лікарем.

4. Йога та медитація vs прийом антидепресантів

Так, йога та медитація – це дуже корисні способи підтримки внутрішнього спокою. Вони чудово підходять для поліпшення способу життя, і не завдають жодної шкоди. Проте це не означає, що антидепресанти та терапія не допоможуть.

Замість того, щоб замінити один варіант на інший, ви можете ставитися до них як до додаткових засобів.

У будь-якому випадку, пам’ятайте: ніколи не варто самостійно припиняти прийом антидепресантів.

Якщо ви вирішили, що не бажаєте їх приймати далі, ви повинні запитати у лікаря відповідні вказівки. Деякі з цих препаратів потрібно поступово зменшувати, щоб хімія мозку не змінилася раптово.

Ви хочете знати більше? Дивіться: Різновиди медитації та їхні переваги

5. Ми не знаємо, як вони працюють, але вони працюють

як діє прийом антидепресантів
Є теорія, згідно з якою депресія викликана дисбалансом серотоніну, який є одним з нейротрансмітерів мозку.

Якщо це так, препарати, відомі як селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну, є простим рішенням.

Проте очевидно, що депресія – набагато складніше явище. Серотонін є не єдиним залученим нейромедіатором.

Це зовсім не означає, що антидепресанти є фальшивими таблетками, які не мають реальних наслідків. Навпаки, вони працюють дуже добре, але їх треба приймати лише за рецептом.

Тепер, коли ви краще поінформовані, ви можете вирішити розпочати прийом антидепресантів або правильно їх використовувати. Пам’ятайте, що єдиною людиною, яка може призначити їх, є психіатр або психолог, і тут нічого соромитися. Ніколи не бійтеся піклуватися про своє здоров’я!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.