Симптоми захворювань нирок

Більшість людей мають проблеми з нирками, але навіть не здогадуються про це. Адже перші симптоми майже непомітні. Читайте далі про основні симптоми захворювань.
Симптоми захворювань нирок

Останнє оновлення: 12 жовтня, 2022

Ви знали, що більшість людей мають проблеми з нирками, але навіть не здогадуються про це? Причина в тому, що перші симптоми майже непомітні. Може минути кілька років від моменту виникнення симптомів і аж до появи хвороб нирок. У цій статті ми ознайомимо вас із основними симптомами захворювань нирок.

Знання – це сила: які ознаки свідчать про те, що у вас проблеми з нирками?

Лікарі дотримуються думки, що, незалежно від того, знає пацієнт чи не знає, що в нього хвороба нирок, він мусить знати основні симптоми захворювання, аби якомога швидше вжити заходів. Це зробить лікування більш ефективним та коротким. Нижче наведено найбільш поширені ознаки захворювань нирок, які варто знати кожному.

Якщо ви виявили у себе один або два із цих симптомів, це не обов’язково означає, що у вас проблеми з нирками. Проте, вам все ж слід відвідати лікаря, аби провести відповідні лабораторні дослідження. Крім того, врахуйте, що більшість із цих симптомів свідчать не лише про наявність захворювань нирок, але в будь-якому разі на них слід звернути увагу.

симптоми захворювань нирок

  • Зміни у процесі сечовипускання: Як тільки у вас виникають проблеми з нирками, ваша сеча змінюється. Ви можете прокидатися посеред ночі та бігти у туалет. Ваша сеча може бути пінистою або з бульбашками повітря, або ж ви можете ходити в туалет набагато частіше, але в менших кількостях, при цьому, ваша сеча буде дуже світла. Може бути й навпаки – ви можете декілька годин не ходити в туалет, а потім ваша сеча буде темною і матиме кров’янисті виділення. Також ви можете відчувати, що більше не можете терпіти, або ж вам важко сходити в туалет. Може відчуватися натягнутість або тиск в передній частині тазу.
  • Набряки: Якщо ваші  нирки погано працюють, вони не можуть виводити зайву рідину, і саме тому вона накопичується в тілі. Це призводить до запалень в кінцівках та на обличчі.
  • Втома: Коли нирки здорові, вони виробляють гормон, відомий як еритропоетин. Він відповідає за вироблення еритроцитів у тілі, які, у свою чергу, відповідають за транспортування кисню у крові. Тому, коли у вас виникають проблеми з нирками, у вас також починаються негаразди з виробленням цього гормону. Як наслідок, ваші м’язи та розум  втомлюються швидше, ніж зазвичай. Пацієнти із захворюваннями нирок не мають ані сили, ні бажання робити щось, вони багато сплять, почуваються виснаженими та легко втрачають зосередженість. Цей симптом також може бути відомим, як анемія, і виникає через брак заліза в організмі.

втома симптом захворювань нирок

  • Висипи на шкірі або свербіж: шкідливі речовини виводяться через нирки. Тому, при порушенні їх фукціонування вони починають накопичуватися в крові, а це може призвести до такого сильного свербіння, що воно відчувається не лише на шкірі, а й у м’язах чи в кістках.
  • Металевий присмак у роті або запах аміаку з рота: коли під час захворювань нирок токсичні продукти накопичуються в крові (це називається уремія), це може призводити до зміни смаку їжі  та неприємного запаху з рота. Деякі пацієнти раптом усвідомлюють, що їм більше не подобається смак м’яса, або вони починають худнути, тому що їм просто більше не хочеться їсти.  Протягом дня вони відчувають неприємний присмак у роті, якого неможливо позбутися ані за допомогою чищення зубів, ні полосканням ротової порожнини, ні жувальною гумкою та ін.
  • Нудота і блювота: знову ж таки спричинюються уремією. Також вона може призводити до втрати апетиту, ваги, викликати несприйняття певних продуктів, рідин та медичних препаратів.  Все, що ви будете їсти, викликатиме у вас блювотні позиви.
  • Задишка: Проблеми з диханням. Існує два варіанти, як захворювання нирок можуть бути пов’язані з дисфункцією легень. По-перше, надлишкова рідина, яка не виводиться, починає накопичуватися у легенях, і, по-друге, анемія (брак еритроцитів для транспортування кисню у крові) також спричиняє проблеми з легеями. Це призводить до слабкості та задишки, які виникають навіть тоді, коли ви просто сидите чи лежите і при цьому не виконуєте жодних важких вправ чи фізичних навантажень.
симптоми захворювань нирок задишка
  • Ви постійно мерзнете, незалежно від пори року: Анемія може призводити до того, що вам буде холодно навіть коли навколо вас тепло. Хворі одягають важкий теплий одяг та накриваються кількома ковдрами. Але нічого не допомагає. Ані дуже теплий чай чи кава, ані дуже гаряча ванна. Ви можете мерзнути навіть влітку, коли на вулиці спека, вам холодно і на роботі, і на вулиці, і вдома. Озноб, оніміння в кінцівках та холодний піт також можуть бути симптомами захворювань нирок.
  • Запаморочення та проблеми з концентрацією: Анемія, спричинена проблемами з нирками, виникає тоді, коли мозок не отримує необхідну кількість кисню. Це може спричиняти проблеми з пам’яттю, погану концентрацію (незалежно від завдання), розсіяність, погана зосередженість на розмові тощо. Наприклад, ви не можете пригадати, що робили минулого тижня, чи ім’я якогось знайомого, або іноді ви відчуваєте запаморочення.

симптоми захворювань нирок спина

  • Біль у спині: деякі люди, які мають захворювання нирок, не пов’язують із ними біль у спині. Зазвичай, вони думають, що причиною такого болю є важка праця, погана постава під час роботи або поганий сон. Втім, якщо біль не припиняється, це вказує на інші його причини. Дискомфорт, защемлення або навіть судоми можуть виникати в нижній частині спини або у боці. Іноді біль поширюється на одну або дві ноги. Якщо у пацієнта полакістоз нирок (коли у нирках або печінці накопичуються цисти), він також може страждати від сильного болю у спині.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.