Симптоми захворювань нирок

Червень 29, 2015

Ви знали, що більшість людей мають проблеми з нирками, але навіть не здогадуються про це? Причина в тому, що перші симптоми майже непомітні. Може минути декілька років від моменту виникнення симптомів і аж до появи хвороби нирок. У цій статті ми ознайомимо вас із симптомами хвороби нирок.

Знання – це сила: які ознаки свідчать про те, що у вас проблеми з нирками?

Лікарі дотримуються думки, що, незважаючи на те, чи пацієнт знає, що в нього хвороба нирок, або ж не беручи до уваги силу болю, він мусить знати основні симптоми захворювання, аби якомога швидше вжити заходів. Це зробить лікування більш ефективним та коротким. Далі перераховані найбільш поширені ознаки хвороби нирок, саме тому ви обов’язково повинні їх знати.

Якщо ви виявили, що у вас є один або два із цих симптомів, це не обов’язково означає, що у вас проблеми з нирками. Тим не менше, вам все ж слід відвідати лікаря, аби здати кров та сечу. Крім того, врахуйте, що багато із цих симптомів свідчать не лише про проблеми нирок, але знати їх в будь-якому разі не завадить.

nyrky21

  • Зміни у процесі сечовипускання: Як тільки у вас виникають проблеми з нирками, ваша сеча змінюється. Ви можете прокидатися посеред ночі і бігти у туалет, а ваша сеча буде піниста або з бульбашками повітря, або ж ви можете ходити в туалет набагато частіше в менших кількостях і ваша сеча дуже світла, чи навпаки – ви можете декілька годин не ходити в туалет, а потім ваша сеча темна і має кров’янисті виділення. Також ви можете відчувати, що більше не можете стримуватися, або ж вам важко сходити в туалет, чи, може, ви відчувається натягнутість або тиск в передній частині тазу.
  • Набряки: Якщо ваші  нирки погано працюють, вони не можуть виводити зайву рідину, і саме тому вона накопичується в тілі. Це призводить до запалень в кінцівках та на обличчі.
  • Втома: Коли нирки здорові, вони виробляють гормон, відомий як еритропоетин. Він відповідає за вироблення еритроцитів у тілі, які, у свою чергу, відповідають за транспортування кисню у крові. Тому коли у вас виникають проблеми з нирками, у вас також починаються негаразди з виробленням цього гормону. Як наслідок, ваші м’язи та розум  втомлюються швидше, ніж зазвичай. Пацієнти з захворюваннями нирок не мають ні сили, ні бажання робити щось, вони багато сплять, почуваються виснаженими та легко втрачають зосередженість. Цей симптом також може бути відомим, як анемія, і виникає через брак заліза у харчуванні.

nyrky31

  • Висипи на шкірі або свербіж: шкідливі речовини виводяться через нирки. Тому, при порушенні їх фукціонування вони починають накопичуватися в крові, а це може призвести до такого сильного свербіння, що воно відчувається не лише у шкірі, а й у м’язах чи кістках.
  • Металевий присмак у роті або запах аміаку з рота: коли токсичні продукти накопичуються в крові (це називається уремія), це може спричиняти зміни смаку їжі  та поганий подих. Деякі пацієнти раптом усвідомлюють, що їм більше не подобається смак м’яса, або вони худнуть, тому що їм просто більше не хочеться їсти.  Протягом цілого дня вони відчувають неприємний присмак у роті, якого неможливо позбутися ні чищенням зубів, ні полосканням ротової порожнини, ні жувальної гумкою та ін.
  • Нудота і блювота: знову ж таки спричинюються уремією. Також вона може призводити до втрати апетиту, ваги, викликати несприйняття певних продуктів, рідин та медичних препаратів.  Все, що ви будете їсти, викликатиме у вас блювотні позиви.
  • Задишка: Проблеми з диханням. Існує два варіанти, як це може бути пов’язаним  з дисфункцією легень. По перше, тому що надлишкова рідина, яка не виводиться, починає накопичуватися у легенях, і, по друге, через анемію (брак еритроцитів для транспортування кисню у крові). Це призведе до слабкості в тілі та задишки, які виникають тоді, коли ви навіть просто сидите чи лежите і при цьому не виконуєте ніяких важких вправ чи фізичних навантажень.
  • Ви постійно мерзнете, незалежно від пори року: Анемія може призводити до того, що вам буде холодно навіть коли навколо вас тепло. Хворі одягають важкий теплий одяг та накриваються декількома ковдрами. Але нічого не допомагає. Ні дуже теплий чай чи кава, ні гаряча ванна з ледве не кип’ятком. Ви можете змерзнути навіть влітку, коли на вулиці спека, вам холодно і на роботі, і на вулиці, і вдома. Озноб, оніміння в кінцівках та холодний піт також можуть бути симптомами захворювання.
  • Запаморочення та проблеми з концентрацією: Анемія, спричинена проблемами з нирками, виникає тоді, коли мозок не отримує необхідну кількість кисню. Це може спричиняти проблеми з пам’яттю, погану концентрацію (незалежно від завдання), розсіяність, погана зосередженість на розмові тощо. Наприклад, ви не можете пригадати, що робили минулого тижня, чи ім’я якогось знайомого, або іноді ви відчуваєте запаморочення.

bil'-y-nyrkakh1

  • Біль у спині: деякі люди, які мають захворювання нирок, не пов’язують із ним біль у спині. Зазвичай, вони думають, що причиною такого болю є важка праця, погана постава при роботі або поганий сон. Втім, якщо біль не припиняється, це вказує на інші його причини. Дискомфорт, защемлення або навіть судоми можуть виникати в нижній частині спини або боці. Іноді біль поширюється на одну або дві ноги. Якщо у пацієнта полакістоз нирок (коли у нирках або печінці накопичуються цисти), він також може страждати від сильного болю у спині.
Вас також можуть зацікавити