Симптоми і лікування апное сну

Апное сну буває набагато частіше, ніж можна подумати. У сьогоднішній статті ми поговоримо про симптоми та методи лікування апное сну.
Симптоми і лікування апное сну

Останнє оновлення: 02 квітня, 2020

Чи знаєте ви людей, які страждають на апное сну? Дуже багато людей мають такий розлад дихання, який не дає їм насолодитися спокійним сном. Тому вони зазвичай страждають від надмірного виснаження протягом дня через брак спокійного сну. Читайте далі, щоб виявити симптоми та способи лікування апное сну.

Про апное сну

Апное з сну змушує тих, хто страждає на нього, часом припиняти дихати, коли вони сплять. Це дуже помітно, оскільки ті, хто має такий розлад, хропуть дуже голосно і раптом припиняють це робити. Потім вони раптово припиняють дихати.

Апное зазвичай починається, коли людина переходить у фазу швидкого сну. Експерти досі точно не розуміють, чому горло не дає пройти повітрю. Це може статися кілька разів за одну і ту ж ніч. У найважчих випадках люди можуть навіть мати по два апное щогодини.

Симптоми апное сну

коли потрібне лікування апное сну
Як ми вже говорили, хропіння – один з основних симптомів апное сну. Люди, які страждають на цей стан, часто починають хропіти дуже голосно, щойно засинають.

Потім, коли людина з апное сну спить, настає раптова тиша, за якою слідує задихання, що є не чим іншим, як спробою вдихнути знову. Коли це відбувається, людина прокидається або виходить з фази глибокого сну, в якій раніше перебувала.

Інші можливі симптоми:

  • Сухість у роті: зазвичай це викликано хропінням.
  • Головний біль: апное зазвичай має цей побічний ефект, тому що, припинивши дихання, ви не можете добре збагачувати киснем мозок.
  • Втома: ця умова не дає отримувати хороший, якісний сон. Як результат, люди, як правило, сильно втомлюються протягом дня.

Люди, які страждають на апное сну, можуть навіть мати проблеми з роботою. Іноді вони можуть засинати в незручних місцях.

Лікування апное сну

Якщо у людини є більшість перерахованих вище симптомів, їй необхідно звернутися до лікаря. Лікар проведе низку аналізів, щоб визначити, чи страждає пацієнт від цього розладу. Після підтвердження діагнозу лікар встановить найкраще лікування для кожного окремого випадку.

Окрім рекомендацій лікаря, наші поради допоможуть лікувати апное сну.

1. Усуньте шкідливі звички.

Це перший спосіб лікування апное сну. Людина має усунути будь-які шкідливі звички та додати певні хороші звички до свого розпорядку дня, які покращать здоров’я.

Цей спосіб не вимагає жодних ліків або агресивних методів. Це найкраще підходить для людей, які страждають лише від легкого апное сну.

Деякі звички, які допомагають лікувати апное сну, – кинути палити, додати більше фізичних вправ до тренувань та змінити раціон, щоб схуднути. У багатьох випадках цей метод працює для поліпшення апное сну.

2. Носіть маску для обличчя.

методи лікування апное сну
Цей варіант лікування, як правило, є найбільш поширеним для пацієнтів, які страждають на такий розлад. Люди, які мають апное уві сні, носять маску, щоб добре спати.

Ця маска тисне на верхні дихальні шляхи, що не дає їх блокувати. Крім того, це вбереже людину від хропіння і зазвичай не має побічних ефектів.

3. Зробіть операцію.

Останній варіант лікування апное сну застосовується лише у дуже серйозних випадках. Наприклад, якщо людина має поліпи, лікарі можуть порекомендувати операцію, оскільки тоді не можна використовувати маску для лікування проблеми.

Окрім того, таке лікування може бути необхідним, якщо є ураження у верхніх дихальних шляхах. Однак найпоширенішим методом лікування все ж є маска.

Від апное сну не можна вилікуватися

Сьогодні ще немає повноцінних ліків проти цієї хвороби. Насправді лікування призначене лише для боротьби або зменшення її симптомів. Однак якщо припинити лікування, апное сну повернеться, оскільки його не можна позбутися.

Ці методи лікування мають покращити якість життя людей, оскільки вони зможуть спати набагато краще та почуватися менш напруженими протягом дня. Крім того, люди, з якими ви живете, також будуть вдячні за ці методи лікування не тільки тому, що припиниться хропіння, але й тому, що вони не будуть постійно боятися, коли ви припините дихати.

Ваші знайомі страждають від апное сну? Воно мучить вас? Як вам вдається з ним впоратися?  • Ryan, S. (2016). Obstructive Sleep Apnea. In International Encyclopedia of Public Health. https://doi.org/10.1016/B978-0-12-803678-5.00311-8
  • Punjabi, N. M. (2008). The Epidemiology of Adult Obstructive Sleep Apnea. Proceedings of the American Thoracic Society. https://doi.org/10.1513/pats.200709-155MG
  • Somers, V. K., White, D. P., Amin, R., Abraham, W. T., Costa, F., Culebras, A., … Young, T. (2008). Sleep Apnea and Cardiovascular Disease. An American Heart Association/American College of Cardiology Foundation Scientific Statement From the American Heart Association Council for High Blood Pressure Research Professional Education Committee, Council on Clinical Cardiology, Stroke Council, and Council on Cardiovascular Nursing In Collaboration With the National Heart, Lung. Journal of the American College of Cardiology. https://doi.org/10.1016/j.jacc.2008.05.002

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.