У вас рясні місячні? Допоможе кропива!

Кропива є лікарською рослиною, яка може допомогти зменшити рясні місячні, забезпечуючи організм залізом, щоб запобігти його дефіциту. Спробуйте цей чудовий природний засіб!
У вас рясні місячні? Допоможе кропива!

Останнє оновлення: 06 січня, 2019

Рясні місячні може стати проблемою. Вони зазвичай підвищують ризик розвитку анемії, а також болю та інших симптомів упродовж усього циклу.

Жінки з цим розладом часто не звертаються до гінеколога й мовчки терплять цей дискомфорт.

Ми рекомендуємо регулювати рясні місячні природним шляхом за допомогою кропиви – лікарської рослини, яку можна використовувати різними способами.

Чому бувають рясні місячні?

чому місячні рясні
Як правило, рясні, хворобливі або нерегулярні місячні пов’язані з генетикою і викликаються вашими гормонами.

Однак жінки, які не хочуть прийняти цей діагноз і довіряють природній медицині та старовинним засобам, можуть спробувати різні лікарські рослини як альтернативне лікування.

Коли прийшов час для цих процедур, важливо пам’ятати, що багато факторів може вплинути на нерівномірність менструальних циклів:

 • Емоційні проблеми та стрес.
 • Незбалансований раціон з високим вмістом рафінованого борошна, цукру, м’яса та шкідливих жирів.
 • Пероральні контрацептиви та інші ліки.
 • Забруднені середовища, особливо в містах.
 • Травми, пов’язані із сексуальною сферою.

Переваги кропиви

Лікарська рослина, коли йдеться про лікування рясних місячних, – це кропива. Вона допомагає природно регулювати цикл без ризику втручання в гормони або побічних ефектів.

Кропива є давнім способом зниження менструальних кровотеч, вона також забезпечує хорошу кількість заліза, оскільки анемія через відсутність заліза характерна після важких менструацій.

Ця дика рослина багата на вітаміни А, В та С, а також інші мінерали, такі як кальцій, калій та магній.

Завдяки цим поживним речовинам вона є чудовим очисним засобом з травними, сечогінними та проносними властивостями.

Якщо ви самі хочете зібрати цю рослину в чистій місцевості, не забудьте надіти рукавички.

Ви можете нейтралізувати її отруту, відваривши або подрібнивши так, як ми пояснимо нижче. Ми рекомендуємо залишити полежати півдня до використання.

місячні

Суп, бульйон і крем з кропиви

Суп із кропиви – це традиційний рецепт, який не тільки добре смакує, але й допомагає споживати цю рослину здоровим, природним шляхом.

Ви можете приготувати супи, бульйони та креми, поєднуючи кропиву з іншими овочами, такими як селера, цибуля, морква, картопля, гриби, ріпа та ін.

Споживайте одну чашу на день або додайте кілька свіжих листків кропиви до обіду. Робіть це щонайменше впродовж трьох місяців.

рясні місячні і кропива

Соки та коктейлі

Ви можете приготувати свіжі соки та коктейлі з кропивою та іншими інгредієнтами, такими як груші, яблука, банани, ягоди, селера, шпинат, рослинні молочні продукти, какао тощо.

 • Соки: подрібнивши кропиву блендером або вручну, процідіть її. Додайте трохи води, і готово.
 • Коктейлі: вам знадобиться блендер або ручний міксер.

Пийте склянку соку або коктейлю щодня щонайменше протягом двох місяців. Кожна з них має містити жменю листя кропиви.

Чаї

Чай з кропиви дуже легко зробити, і все, що вам потрібно – свіже або сухе листя кропиви. Зауважте, що його не варто варити, просто залити окропом.

Інгредієнти

 • 1 столова ложка кропиви (10 г)
 • 1 склянка води (200 мл)

Підготовка

 • Скип’ятіть воду. Коли закипить, зніміть з вогню.
 • Додайте листя до води, накрийте й залиште протягом 10 хвилин. Лікарський напій готовий.
 • Ви можете підсолодити чай невеликою кількістю меду або стевії, але в жодному разі не використовуйте білий цукор.

Ми рекомендуємо пити чай вранці та ввечері протягом 3-6 місяців. Це повільне, м’яке, але ефективне лікування.

чай з кропиви

Екстракти та таблетки

Найбільш зручним способом використання кропиви, якщо у вас рясні місячні, є трав’яні добавки.

Ви можете знайти їх у формі рідких екстрактів або в таблетках. Дотримуйтеся доз, зазначених виробником.

У цьому випадку ми рекомендуємо обирати високоякісні та, якщо можливо, екологічно чисті засоби. • Lozak, A., Soltyk, K., Ostapczuk, P., & Fijalek, Z. (2002). Determination of selected trace elements in herbs and their infusions. Science of the Total Environment289(1–3), 33–40. https://doi.org/10.1016/S0048-9697(01)01015-4
 • Ait Haj Said, A., Otmani, I. S. E., Derfoufi, S., & Benmoussa, A. (2015). Highlights on nutritional and therapeutic value of stinging nettle (Urtica Dioica). International Journal of Pharmacy and Pharmaceutical Sciences. International Journal of Pharmacy and Pharmaceutical Science.
 • European Medicines Agency. (2012). Assessment report on Urtica dioica L ., Urtica urens L ., their hybrids or their mixtures , radixEMA/HMPC/461156/2008. Committee on Herbal Medicinal Products (HMPC) Assessment (pp. 1–38).
 • Tajallaie-Asl, F., Mardani, M., Shahsavari, S., & Abbaszadeh, S. (2017). Menstruation phytotherapy according to iran ethnobotanical sources. Journal of Pharmaceutical Sciences and Research9(6), 986–990.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.