Що робити при нерегулярних місячних?

А ви знали, що здоров'я кишечника напряму залежить від менструального циклу? Оскільки запальні процеси у кишечнику впливають на роботу яєчників, нам слід відрегулювати менструальний цикл для уникнення появи серйозніших проблем зі здоров'ям.
Що робити при нерегулярних місячних?

Останнє оновлення: 22 листопада, 2018

Деякі жінки страждають на аменорею (тривалу відсутність місячних) або нерегулярні місячні. Якщо ваш гінеколог підтвердить, що ви не перебуваєте у стані вагітності чи менопаузи та не маєте жодних інших патологічних змін, вам слід негайно розпочинати лікування цього захворювання. Допомогти вам у цьому зможуть натуральні засоби.

Якщо у вас нерегулярні місячні, то вам варто прочитати цю статтю, адже з її допомогою ви з’ясуєте можливі причини порушення циклу та дізнаєтесь, за допомогою яких натуральних засобів цю проблему можна усунути.

Синдром полікістозних яєчників

Головною причиною появи аменореї, особливо за умови, що критичних днів немає протягом декількох місяців підряд, є синдром полікістозних яєчників – захворювання, на яке страждає велика кількість жінок, проте не усім його правильно діагностують.

Часто ця проблема супроводжується появою інших неприємних симптомів – ростом надмірної кількості волосся у небажаних місцях, акне, спазматичним болем у нижній частині живота, безпліддям або надмірною вагою. 

Найефективнішим натуральним засобом для лікування цієї проблеми є авраамове дерево – рослина, яку зазвичай радять жінкам, що страждають на аменорею, для відновлення регулярної менструації та здатності до овуляції.

Ця рослина стане особливо корисною для жінок, у котрих виявили низький рівень прогестерону та пролактину.

Ви можете приймати по 200 мг екстракту авраамового дерева щодня протягом щонайменше 3-4 місяців для отримання помітного результату.

авраамове дерево для синдрому полікістозних яєчників

Нерегулярні місячні як наслідок гормональних порушень

Існує ряд натуральних засобів, які допомагають боротися із майже усіма типами гормональних змін у організмі. У цій статті ми розповімо вам лише про найефективніші з них, зокрема про корінь макирослини, що поширена в Андах та є надзвичайно корисною для жіночого здоров’я. 

Корінь цієї рослини можна знайти у аптеках у вигляді таблеток чи порошку. Звісно, для спрощення контролю над розміром дози, яку ви споживаєте, краще купувати маку у вигляді порошку.

На початку вживайте невелику кількість порошку, а потім поступово її збільшуйте. Будьте обережними, адже велика доза цього препарату може спричинити надмірну збудженість та навіть нервозність.

  • Для лікування вживайте від 6 до 9 г порошку на день.
  • Для профілактики або допоміжної терапії споживайте не більше 3 грамів щодня (приблизно 1 чайна ложка без гірки).

Погана робота кишечника викликає нерегулярні місячні

У разі, якщо ви не можете встановити причину появи аменореї або за відсутності гормональних порушень, вам слід проаналізувати роботу свого кишечника, адже трапляється, що у кишечнику відбувається запальний процес, який і впливає негативно на роботу яєчників.

У такому випадку вам слід розпочати саме з налагодження роботи кишечника, а опісля зачекати ще близько місяця на появу перших позитивних змін в організмі та відновлення регулярного менструального циклу.

Вам варто збагатити свій раціон фруктами, овочами, бобовими, цільнозерновими культурами та горіхами. Також обов’язково їжте продукти, що діють як проносні засоби, зокрема насіння льону та чорнослив.

льон нормалізує роботу кишечника

Емоційний стрес

Якщо ви не виявили у себе жодних з вищезгаданих проблем, вам слід звернути увагу на те, що нервове напруження та емоційні розлади можуть також мати значний вплив на ваш організм.

Якщо ви переживаєте серйозні проблеми у особистому житті чи на роботі, або ж часто хвилюєтесь з інших поважних причин; якщо ви переживаєте стрес чи страждаєте на безсоння і проблеми із травленням; якщо ви помічаєте за собою надмірну нервозність та роздратованість, ми радимо вам приймати такі натуральні засоби із заспокійливим ефектом:

  • Меліса (також відома під назвою “лимонна м’ята”)
  • Екстракт пасифлори (страстоцвіту)
  • Чай із цвіту липи
  • Чай із кореня валеріани

Також ми радимо приймати лікарські препарати фірми “Бах Флауерз”, які також допоможуть вам зняти нервове напруження природним шляхом.

чай допомагає в критичні дні

Ромашковий чай

Настої з ромашки – це поширений і недорогий засіб для боротьби із аменореєю та відновлення регулярного менструального циклу. Приймайте по три чашки ромашкового чаю щодня протягом щонайменше одного місяця. Ця лікарська рослина також допоможе зняти спазмуючий біль під час місячних без використання аптечних препаратів.

Петрушка

Петрушка має багато корисних властивостей та містить велику кількість мінералів (наприклад, залізо). Окрім цього, петрушка допоможе відновити регулярні місячні. Найкраще споживати петрушку у сирому вигляді, додаючи її до звичних страв щодня. Є навіть один досить відомий арабський салат на основі петрушки. Якщо ви дрібно посічете цю зелень, то зможете використовувати її для заправки салатів та навіть приготування соусів.

Окрім цього, петрушку можна додавати до усім відомих корисних зелених смузі. Ці коктейлі позитивно впливають на роботу печінки – орган, який згідно з традиційною китайською медициною напряму пов’язаний із менструацією, адже саме печінка очищує кров. Саме тому ми рекомендуємо вам дбати про здоров’я своєї печінки, якщо ви хочете забути про нерегулярні місячні.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.