Ванночки з крижаної води для стоп

Закладаємося, що вам буде досить важко змусити себе занурити ноги в крижану воду, але коли ви побачите всі її корисні властивості, то вже не захочете відмовлятися від такої терапії.
Ванночки з крижаної води для стоп

Останнє оновлення: 06 лютого, 2019

Стопи – це частина тіла людини, на яку припадає найбільше стресу та втоми, і для того щоб його зняти, ожна використовувати ванночки з крижаної води.

А у східній медицині їм надають ще більшого значення. Спеціалісти попереджають, що на підошвах стоп є безліч нервових закінчень, з’єднаних із рештою організму.

Це означає, що вони є свого роду воротами до доброго самопочуття людини, а тому потребують постійного догляду.

Також стопи – це один із найкращих способів вплинути на роботу імунної системи. Як ви вже знаєте, вони відповідають за захист організму від зовнішніх загроз і негативних чинників.

У цьому плані занурювання стоп у крижану воду є чудовим способом лікування різноманітних захворювань.

У чому полягає користь крижаної води

вода знімає стрес

Без сумніву, вам добре відомо, як працюють вакцини. Людині вводять вірус або збудник захворювання, щоб в її організмі міг розвинутися захисний механізм, який не дозволить заразитися цим захворюванням у майбутньому.

За таким самим принципом потрібно використовувати крижану воду, щоб підготувати стопи до зими.

Крім того, вона також стимулює кровотік, адже скорочення судин полегшує циркуляцію крові в організмі. 

Наші ноги дуже часто страждають від пов’язаних із цим захворювань, тому що кров легко потрапляє в нижню частину тіла до стоп і значно складніше повертається назад. Причиною є дія сили тяжіння.

Ось чому ванночка з крижаною водою для стоп може суттєво покращити роботу кровоносної системи, стимулюючи притік крові до серця.

Бажано виконувати цю процедуру чітко та дотримуватися певної методики. Таким чином ви максимально скористаєтеся її перевагами та зможете запобігти ускладненням.

Ванночки з крижаною водою для стоп

ванночки для ніг

Лікування, про яке ми говоритимемо далі, розраховане щонайменше на 15 днів. Краще робити процедури ввечері перед сном, щоб тіло могло максимально відчути на собі їхні переваги та розслабитися.

Для цього вам не знадобиться багато часу: треба лише замочити стопи на 15 секунд.

Що потрібно для процедури?

  • Глибоке відро, сковорода чи каструля достатньо великі, щоб у них можна було повністю занурити стопи
  • Вода
  • Близько 18 кубиків льоду

Як її виконувати?

  • Коли ви приготували всі потрібні складники, зачекайте доки вода повністю охолоне. Занурте стопи у воду так, щоб вона накривала їх повністю.
  • Протягом перших кількох секунд ви відчуватимете незначний біль, але не хвилюйтеся – кінцівки швидко зігріються у воді.

Справа в законі термодинаміки: зігріта частина тіла ділиться теплом із замерзлою, аж доки вони не стають однакової температури. Після того, як 15 секунд минуло, витягніть ноги з ванночки.

Як ми вже говорили раніше, ця проста процедура допоможе наситити організм киснем, щоб м’язи, кістки й органи отримали потрібні поживні речовини.

Водночас ви захистите себе від атаки мікробів і бактерій, які завжди літають у повітрі, тільки й чекаючи миті, коли людина ослабне.

Занурення стоп у крижану воду також діє як лікування

імунна система

Наразі ми розповіли вам про те, що цей метод діє як профілактика можливих захворювань. Однак він також чудово допомагає проти грипу та застуди.

Якщо у вас одне з цих захворювань, спробуйте лікування крижаною водою.

Воно не лише швидко зніме гарячку, а й стимулюватиме захисну реакцію імунної системи, яка почне краще боротися з інфекціями та мікроорганізмами. Вже за кілька днів ваша хвороба зникне, як і всі неприємні відчуття, пов’язані з нею.

У цьому випадку бажано чергувати холодні та гарячі ванночки для стоп, щоб покращити виведення токсинів й інших шкідливих елементів.

Завдяки такому поєднанню лід зміцнить ваш організм й згодом виведе всі залишки токсинів. Як бачите, переконання, що під час застуди потрібно уникати води, не надто правильне й не зовсім обґрунтоване.

Отже, ми поділилися з вами простим і недорогим способом профілактики захворювань, які загрожують вашим щоденним справам. Такі процедури також допомагають відпочити та розслабити стопи, щоб сповненими нової енергії зустріти наступний день.

Якщо ви робите собі крижані ванночки, то не лише відпочиваєте, а й виділяєте час для себе самих. Це мить, коли можна забути про обов’язки.

Тепер ваша черга: готові спробувати?  • Block JE. Cold and compression in the management of musculoskeletal injuries and orthopedic operative procedures: a narrative review. Open Access J Sports Med. 2010;1:105–113. Published 2010 Jul 7.
  • Mac Auley, D. C. (2001). Ice therapy: how good is the evidence? International Journal of Sports Medicine.
  • Mooventhan A, Nivethitha L. Scientific evidence-based effects of hydrotherapy on various systems of the body. N Am J Med Sci. 2014;6(5):199–209. doi:10.4103/1947-2714.132935
  • White GE, Wells GD. Cold-water immersion and other forms of cryotherapy: physiological changes potentially affecting recovery from high-intensity exercise. Extrem Physiol Med. 2013;2(1):26. Published 2013 Sep 1. doi:10.1186/2046-7648-2-26

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.