Виявлення хвороби Альцгеймера по очах

Виявлення хвороби Альцгеймера по очах

Останнє оновлення: 06 липня, 2015

Останні дослідження, проведені в Сполучених Штатах і Китаї, показали, що  можливо виявити хворобу Альцгеймера, заглянувши людині у в очі. Це тому, що ваші очі пов’язані з вашим мозком і відображають його діяльність. Далі ми надамо вам  більше інформації на цю тему, що, безсумнівно, здивує вас.

Що таке хвороба Альцгеймера?

Хвороба Альцгеймера впливає на мозок і деякі з його функцій, а саме на когнітивну і поведінкові функції. Саме тому і стосується нейродегенеративних захворювань, якою страждають в основному люди у віці старше 65 років.

Один з найпоширеніших симптомів хвороби Альцгеймера є нездатність здобувати нові знання та використовувати пам’ять. Таким чином хвороба Альцгеймера викликає поступову втрату пам’яті та інших розумових здібностей. Найбільш поширеною формою цього захворювання є недоумство. З таким діагнозом хвороба прогресує останні десять років.

Очі і їх значення для діагностики Альцгеймера

Дослідники з медичного центру Джорджтаунського університету у Сполучених Штатах і в університеті Гонконгу в Китаї виявили, що існує взаємозв’язок між втратою шару на сітківці ока і початком хвороби Альцгеймера. Ці дослідження проводили на щурах в лабораторії.

В цілому це дослідження полягало в аналізі сітківки зазначених тварин, які були генетично запрограмовані на розвиток хвороби. На відміну від інших досліджень які були проведені раніше, вчені виміряли товщину сітківки (в тому числі частини внутрішнього шару, який утворений гангліонарними клітинами).

Таким чином вчені виявили, що пацюки, які мали хворобу Альцгеймера зазнали значного зменшення товщини гангліонарних шарів. Стосовно здорових щурів зміни на сітківці не спостерігалися.

Це дослідження, звичайно, не є остаточним, оскільки було проведено мало дослідів. Тим не менш це допомагає виявити серйозну хворобу на ранніх стадіях.

Але не варто нехтувати рекомендаціями які, ймовірно, допоможуть уникнути або відстрочити настання хвороби Альцгеймера. Наприклад, ви повинні вести здоровий спосіб життя, виконувати фізичні вправи  і тримати ваш мозок активним. Було доведено, що вправи допомагають при когнітивних захворюваннях.

alzheimer2

Найкращий спосіб для пізнання нових речей – поєднання їх з хобі (у поєднанні зі спортом, малюванням). Роблячи ці прості і повсякденні дії, ви зменшуєте ризик хвороб у майбутньому.

Якщо ви у віці – дуже важливо зробити дослідження для діагностики цього захворювання. Якщо все таки виявиться що у вас Альцгеймера, є кілька варіантів, які хоча і не вилікують хворобу, проте дозволять вам мати настільки кращу якість життя, наскільки це можливо. Є також програми, які інформують пацієнтів і членів сім’ї.  • Weiner, M. W., Veitch, D. P., Aisen, P. S., Beckett, L. A., Cairns, N. J., Cedarbaum, J., … Trojanowski, J. Q. (2015). 2014 Update of the Alzheimer’s Disease Neuroimaging Initiative: A review of papers published since its inception. Alzheimer’s and Dementia. https://doi.org/10.1016/j.jalz.2014.11.001
  • Pereira, M. L. F., Camargo, M. von Z. A., Aprahamian, I., & Forlenza, O. V. (2014). Eye movement analysis and cognitive processing : detecting indicators of conversion to Alzheimer ’ s disease. Neuropsychiatric Disease and Treatment. https://doi.org/10.2147/NDT.S55371
  • Kayabasi, U. (2014). Retinal Examination for the Diagnosis of Alzheimer’s Disease. International Journal of Ophthalmic & Pathology. https://doi.org/10.4172/2324-8599.1000145

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.