Вилочкова залоза: центральний орган імунної системи

Якщо ви хочете, щоб вилочкова залоза правильно функціонувала, ви повинні піклуватися про свій раціон, займатися спортом і долати стрес, щоб поліпшити реакцію імунної системи.
Вилочкова залоза: центральний орган імунної системи

Останнє оновлення: 10 березня, 2019

Учені вважають, що вилочкова залоза має духовні аспекти. Для багатьох людей це біологічний центр сили організму, де розташована “четверта чакра”. І, згідно з цими традиціями, вона відповідає за здатність любити.

Термін «вилочкова залоза» походить від грецького слова thýmos, що означає серце, душу і бажання.

Цей орган також розташований на дуже видному місці, прямо в центрі грудини. Ось чому, це може бути причиною того, що він має майже магічні властивості для багатьох культур. Звичайно, ці здогадки істотно відрізняються від наукового підходу.

Але чи є правда у всіх цих традиціях? Чи справді ця маленька залоза так важлива для вашого здоров’я,  фізичного і емоційного щастя?

Враховуючи те, що це залоза, вона виконує певну і важливу функцію для вашого здоров’я, так само, як і всі інші залози.

У цьому випадку цікаво відзначити, що внутрішня частина вилочкової залози містить дуже важливий тип клітин: Т-лімфоцити. В основному, ці клітини необхідні для імунної системи. Ось чому цікаво дізнатися більше про цю видатну залозу, про яку іноді ніхто не знає.

Чи відповідає вилочкова залоза за позитивні емоції?

позитивні емоції

Якщо ви подивитеся на деякі факти про вилочкову залозу, ви побачите, що багато з них базуються не на науковому підході.

Деякі з них стосуються духовної сфери, стверджуючи, що це справжня функція цієї залози і через це вона важлива для вашого здоров’я.

По-перше, вилочкова залоза не контролює ваші емоції та не підвищує відчуття щастя. Проте, вона контролює реакцію імунної системи.

Функція вилочкової залози

 • Вилочкова залоза є органом, утвореним двома частками, розташованими в середостінні, прямо перед вашим серцем.
 • Що вона насправді робить, це отримує незрілі Т-клітини з вашого кісткового мозку.
 • У цьому сприятливому середовищі вона створює зрілу форму цих істотних тіл, які дозволяють імунній системі реагувати на сторонні клітини і патогени, коли вони атакують.
 • Вилочкова залоза також здійснює цей процес шляхом позитивного відбору, що означає, що будь-які Т-клітини, які не підходять, будуть видалені типом макрофага.
 • Як тільки найбільш відповідні Т-клітини повністю розвиваються і починають функціонувати, вони можуть бути випущені в кров для усунення патогенів.
 • Іншим важливим аспектом є те, що вилочкова залоза активує В-клітини, щоб виробляти більше антитіл і зберігати будь-які «спогади» про те, як вони поралися з інфекціями в минулому.

Вилочкова залоза з часом змінюється 

вилочкова залоза змінюється 

Ще одним популярним переконанням про цю залозу є те, що вона іноді розширюється або звужується залежно від ваших емоцій. Однак це не так. Вона більша, коли ви дитина і скорочується, коли ви досягаєте статевого дозрівання. Тканини поступово замінюються жировою тканиною.

Чи є це негативним або поганим? Ні, це звичайний і природний процес, який не становить жодних ризиків для здоров’я.

Чому ні? Т-клітини, які дозрівають, виробляються завжди. І вони є важливим процесом для реакції імунної системи.

Які захворювання пов’язані з цією залозою?

Вилочкова залоза, як і будь-яка інша, може запалюватися, втрачати свою функціональність, розвивати рак або утворювати кісти.

Дізнайтеся про це більше:

 • Аплазія вилочкової залози, або синдром ДіГорж, є рідкісним захворюванням, коли реакція імунної системи є поганою і з’являються невеликі кісти.
 • З іншого боку, при гіперплазії вилочкової залози пацієнти відчувають наявність лімфоїдних фолікулів у ній. Це походить від туберкульозу.
 • Крім того, тимома є типом пухлини, яка з’являється переважно у жінок. Пухлини можуть бути доброякісними або злоякісними.

Як краще піклуватися про вилочкову залозу

піклуватися про вилочкову залозу

Як ви бачите, часто люди мають неправильне уявлення про вилочкову залозу. Проте, вона є важливою для того, щоб мати сильну і швидку ​​імунну систему.

Нижче ми хочемо запропонувати деякі прості речі, які ви можете зробити для підвищення функціональності вилочкової залози:

 • Їжте свіжі фрукти та овочі, бажано органічні.
 • Переконайтеся, що ваш раціон максимально натуральний. Уникайте готових страв з високим вмістом насичених жирів, консервантів, рафінованого цукру тощо.
 • Споживайте продукти, багаті вітаміном Е, такі як авокадо і зародки пшениці.
 • Крім того, споживайте фрукти, багаті вітаміном С.
 • Броколі, часник і цибуля також дуже хороший вибір.
 • Споживайте куркуму.
 • Також рекомендують зелений чай.
 • Вибирайте рибу, багату омега-3 жирними кислотами.
 • Важливо, щоб ви не забували про вітамін D.
 • Робіть фізичні вправи кожен день, щоб покращити клітинну оксигенацію і мати хорошу циркуляцію.

На закінчення, ведення здорового способу життя, який також впливає на рівень стресу, безсумнівно, покращить роботу вилочкової залози.

Це може вас зацікавити ...
Шишкоподібне тіло як регулятор циклів та третє око
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Шишкоподібне тіло як регулятор циклів та третє око

З віком шишкоподібне тіло має здатність твердішати та втрачати здатність виконувати свої основні функції, саме тому людина може страждати через розлади сну. • Rhodes RT. (2015). Understanding DiGeorge syndrome.
  igliving.com/magazine/articles/IGL_2015-06_AR_Understanding-DiGeorge-Syndrome.pdf
 • Liu, D., & Ellis, H. (2016, April 2). The mystery of the thymus gland
  ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27037529
 • Sargis, R. (2014, June 10). An overview of the thymus
  endocrineweb.com/endocrinology/overview-thymus