4 екзотичні фрукти та овочі, про які ви ніколи не чули

Вам набридло постійно їсти одні й ті самі фрукти та овочі? Погляньте на ці екзотичні фрукти та овочі, про які ви, напевно, ніколи не чули!
4 екзотичні фрукти та овочі, про які ви ніколи не чули

Останнє оновлення: 27 січня, 2019

Сьогодні ми розкажемо вам про деякі альтернативні варіанти їжі, до якої ви звикли. Нумо погляньмо на чотири екзотичні фрукти та овочі, які ви ніколи раніше не бачили.

Лікарі та дієтологи рекомендують їсти фрукти та овочі п’ять разів на день. Це може здатися багато для деяких людей, і навіть трохи нудно. Але це не повинно бути так.

Є нескінченний список сортів фруктів. А втім, ви, ймовірно, не знаєте про них усі і їхні унікальні переваги.

Якщо ви додасте фрукти у свій раціон, то зміцните своє тіло всіма видами вітамінів, мінералів, клітковини та води.

 • Фрукти містять цукор, тому вам не буде хотітися з’їсти інші види солодощів, такі як фабрична випічка. Завдяки цьому ви будете почувати себе більш насиченими і задоволеними.
 • Водночас, ви зміцнюєте свою імунну систему.
 • Крім того, ви навіть збільшуєте роботу травної системи і слідкуєте за своєю фігурою.
 • Між тим, овочі мають ті ж переваги. Однак вони містять набагато більше клітковини.
 • Як ви знаєте, те, що ви їсте, може захистити вас від хвороб або, навпаки, викликати їх. У цьому сенсі фрукти і овочі допомагають вам позбутися токсинів.

Про це треба пам’ятати, тому ми рекомендуємо вам дізнатися більше про дивовижний світ екзотичних фруктів і овочів.

Чотири екзотичні фрукти та овочі

1. Пайнбері

пайнбері

Цей дивний фрукт – це схрещення двох різновидів полуниці. Це можна помітити через зовнішній вигляд фрукта і його смак.

Пайнбері має смак полуниці. Однак, коли ви відкусите шматок, ви також відчуєте сік, аналогічний ананасовому соку.

Як можна здогадатися, цей фрукт має великий вміст вітамінів: серед них вітаміни А, С і В9.

Можливо, найбільш невідомим з них є останній. Однак його властивості дуже цінні. Він запобігає і полегшує проблеми мозку і серця. Це охоплює нейропатичні проблеми, а також мігрень.

Також в пайнбері є значна кількість калію. Це робить його ефективним для кісток і м’язової структури. Саме тому багато спортсменів споживають його.

Нарешті, ці смачні ягоди також допомагають метаболізувати вуглеводи. В основному, вони забезпечують організм енергією без усіх ризиків набрати вагу.

2. Тамарільйо

тамарільйо

Тамарільйо називають також томатами, які ростуть на деревах, через їхній зовнішній вигляд. Однак їхній аромат набагато солодший. Тому вони ідеально підходять для дітей.

Це також робить їх ідеальними для людей, які обожнюють солодощі. У порівнянні з іншими екзотичними фруктами і овочами, вони забезпечують велику кількість води і мінімальну кількість вуглеводів.

Таким чином, ви можете насолоджуватися цим інтенсивним смаком, не ризикуючи набрати вагу.

 • Як і пайнебері, вони також багаті вітамінами B, C і A.
 • Що стосується мінералів, то вони містять багато магнію. Це добре для ваших зубів і серця.
 • Водночас вони допомагають у формуванні білків. Як ви знаєте, вони незамінні для зміцнення м’язів.

3. Бруква

бруква

Це шведська рослина, дуже схожа на ріпу. Однак різниця в тому, що вона має більше цукру.

Її перевага в тому, що вона містить багато клітковини. Насправді, це один з овочів, який дає її найбільшу кількість.

Таким чином, бруква ідеально підходить для поліпшення випорожнення кишківника. Вона також очищає організм від токсичних речовин.

Лікарі зазвичай рекомендують їсти її, якщо у вас високий кров’яний тиск. Це пов’язано з тим, що вона містить мало натрію, але багато фосфору і калію.

4. Критмій морський

критмій морський

Критмій морський має високий вміст вітаміну С. Завдяки його пряному аромату його дуже приємно і смачно споживати.

Він є антиоксидантом і допомагає захистити вас від болю. Його можна використовувати в салатах і в рецептах з рибою.

Водночас критмій використовується як природний засіб для лікування метеоризму та проблем з травленням. Це можна пояснити тим, що його властивості дуже схожі на звичайний фенхель.

Як ви бачите, є багато екзотичних фруктів і овочів, які можна спробувати. Вони мають ті самі переваги, що й звичайні.

Спробуйте ці фрукти та овочі вже зараз і почніть харчуватися правильно і корисно для здоров’я. Випробуйте ці смачні альтернативи і розкажіть про свій досвід нам! • Nutraceutical and Medicinal Potential of the Morus Species in Metabolic Dysfunctions. Post Graduate Program in Health and Development in the Central-West Region of Brazil, Federal University of Mato Grosso do Sul-UFMS, Campo Grande, Brazil.(2019). https://www.mdpi.com/1422-0067/20/2/301
 • The nutritional composition and health benefits of New Zealand tamarillos.C E Lister, S C Morrison, N S Kerkhofs & K M Wright. Crop & Food Research Confidential Report No. 1281. (2005). http://www.tamarillo.com/vdb/document/153
 • Basic report: 11435, rutabagas, raw. (n.d.) ndb.nal.usda.gov/ndb/foods/show/3151?fgcd=&manu=&lfacet=&format=&count=&max=50&offset=&sort=default&order=asc&qlookup=11435&ds
 • Rutabagas, cooked, boiled, drained, without salt Nutrition Facts & Calories. (n.d.). Retrieved October 26, 2017, from http://nutritiondata.self.com/facts/vegetables-and-vegetable-products/2611/2

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.