Як позбутися пилу: 12 ефективних секретів

Наступного разу, коли ви захочете позбутися пилу, можете спробувати кілька домашніх секретів, які зроблять цю неприємну справу набагато простішою. Крім того, ви не будете використовувати хімічні засоби, які можуть завдати шкоди здоров'ю.
Як позбутися пилу: 12 ефективних секретів

Останнє оновлення: 04 січня, 2019

Пил – це летюча речовина, наявна в більшості середовищ. Зазвичай він потрапляє всередину будинку через двері та підошви взуття. Дізнайтеся тут, як ефективно позбутися пилу.

Він не лише забруднює меблі та інші предмети, але й у довгостроковій перспективі може спричинити проблеми зі здоров’ям органів дихання.

Хоча не всі мають алергію на пил, з плином часу він може вплинути на здоров’я легенів і навіть послабити вашу імунну систему.

Найбільше занепокоєння викликає те, що він неминуче накопичується в будинку, тож необхідне його очищення та видалення.

На щастя, є безліч домашніх варіантів, які дають змогу легко позбутися пилу й не вдаватися до дорогих хімічних засобів.

Сьогодні ми хочемо поділитися з вами 12 найцікавішими засобами, щоб ви спробували їх наступного разу, коли вам буде потрібно позбутися пилу.

Перевірте їх!

1. Дитячі серветки

як позбутися пилу - дитячі серветки
Вологі або дитячі серветки – чудовий спосіб позбутися пилу, який потрапив у пастку між клавішами комп’ютера, дерев’яними меблями та іншими предметами домашнього вжитку.

Використовуйте їх для видалення як сухих, так і липких плям.

2. Білий оцет, щоб позбутися пилу

Розчин із білого оцту та води – один із найкращих способів видалення пилу та дезінфекції поверхонь.

Цей засіб є відомим потужним і природним антибіотиком. Він перешкоджає поширенню мікроорганізмів.

3. Харчова сода

харчова сода допомагає позбутися пилу
Поєднавши ложку соди з теплою водою, ви отримаєте екологічно чистий мийний засіб, який видаляє бруд, плями та бактерії.

Розпилюйте його на запилених поверхнях, використовуючи пляшку для розпилення, і видаліть будь-який надлишок ганчіркою з мікрофібри.

4. Тканинні рукавички

Тканинні рукавички ідеально підходять для обробки делікатних предметів, таких як люстри, світильники, скляні вироби та будь-які інші декоративні елементи в будинку.

Пил легше прилипає до цього матеріалу, ніж до звичайної ганчірки.

5. Кисті для макіяжу

У вас виникають проблеми з видаленням пилу з кутів і невеликих просторів? Візьміть кисті або щіточки для макіяжу та використовуйте їх, щоб почистити ці важкодоступні тріщини.

6. Шкарпетки, щоб позбутися пилу

як позбутися пилу шкарпетками
Прив’язавши кілька старих шкарпеток до довгої палиці, ви зможете видалити пил, що накопичується під дерев’яними меблями, холодильником та іншими приладами.

7. Ганчірка з мікрофібри

Ганчірка з мікрофібри є найкращим способом почистити екрани телевізора та комп’ютера, які виділяють велику кількість статичної електрики.

Пам’ятайте, що ви не можете розпилювати очисні засоби на ці предмети з очищувальними засобами, тому нанесіть їх на ганчірку з мікрофібри.

8. Кухонні щипці

Щипці, які ви використовуєте під час приготування їжі, можуть допомогти позбутися пилу на жалюзі та невеликих просторах.

Огорніть їх м’якими смужками тканини, прикріпіть їх гумовими стрічками та потріть ними ділянки, які ви хочете очистити.

9. Зубні щітки

зубні щітки, щоб позбутися пилу
Стара зубна щітка може допомогти вам усунути пил із незручних місць, таких як вікна, куточки меблів, клавіші комп’ютера тощо.

10. Ватні палички

Якщо у вашій аптечці є ватні палички, спробуйте їх використати, щоб видалити бруд із кутів та інших місць, яких важко дістатися.

11. Харчова сода та лимон

Зробіть густу пасту з харчовою содою та лимоном, щоб очистити та відполірувати душ.

Хочете дізнатися більше? Дивіться тут: Використовуйте харчову соду, щоб відбілити одяг

12. Домашній очисний засіб для дерев’яних меблів

очисний засіб для дерев'яних меблів
Дерев’яні меблі зазвичай є місцем, де накопичується найбільше пилу та сміття.

Оскільки цей матеріал більш делікатний і зазвичай тьмяніє, ми рекомендуємо зробити спеціальний засіб для чищення, щоб його дезинфікувати і зробити бездоганним.

Інгредієнти

 • 1 столова ложка оливкової олії (16 г)
 • 1/2 чайної ложки ефірної олії лимона (3 г)
 • 1/4 склянки білого оцту (62 мл)
 • 1,25 склянки води (312 мл)
 • 1 розпилювач

Що робити?

 • Налийте оливкову олію в миску й перемішайте з ефірною олією лимона та білим оцтом.
 • Мішайте декілька секунд і перелийте в пляшку для розпилення разом із водою.
 • Розпилюйте лише необхідну кількість, почекайте кілька хвилин і протріть поверхню мікрофіброю, щоб позбутися пилу та бруду.
 • Повторіть цей процес, якщо помітите, що меблі все одно виглядають тьмяними.

Чи знали ви про ці домашні секрети для усунення пилу? Не ускладнюйте своє життя і спробуйте один із них наступного разу, коли виникне потреба прибрати в будинку. • Organización Mundial de la Salud. (2012). Higiene de las manos: ¿por qué, cómo, cuándo? OMS.
 • Limpieza, P. D. E. (2012). Limpieza y desinfección Cap.7. Instituto Nacional de Aprendizaje. https://doi.org/10.1016/B978-84-458-1898-5.50007-9
 • Organización Panamericana de la Salud. (2008). Manual de esterilización para centros de salud. Manual de esterilización para centros de salud.
 • Agency for Toxic Substances and Disease Registry. (2012). Resumen de Salud Pública. Cromo. División de Toxicología y Ciencias de La Salud.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.