Як позбутися вологого запаху в помешканні

Ви також намагаєтеся знайти ефективні способи позбутися вологого запаху в помешканні? Тоді неодмінно візьміть на озброєння наші корисні поради та переконайтеся в їхній ефективності на власному досвіді.
Як позбутися вологого запаху в помешканні

Останнє оновлення: 14 листопада, 2018

Якщо ви хочете позбутися вологого запаху в оселі, є ціла низка ефективних способів це зробити. Зазвичай причиною появи неприємних запахів у житловому приміщенні є пліснява або надмірне накопичення пилу, який на перший погляд може здатися непомітним.

Одним з основних недоліків таких неприємних запахів є те, що вони кожного разу зустрічають вас на самому порозі помешкання, а якщо пліснява або пил великою кількістю зібралися у вашому гардеробі, то й ваш одяг також почне неприємно пахнути.

Якщо вчасно не зайнятися боротьбою з джерелом неприємного запаху, у результаті вам доведеться проводити глибоке очищення помешкання з допомогою агресивних хімікатів. Як відомо, більшість мийних засобів негативно впливають на здоров’я та самопочуття людини.

На щастя, є ціла низка натуральних та безпечних продуктів для боротьби з вологим запахом в оселі. Навіть якщо ви вже звикли до магазинних засобів для освіження повітря та парфумів, ми рекомендуємо спробувати більш екологічні та ефективні продукти.

Чи готові ви переконатися в їхній ефективності на власному досвіді?

Тоді уважно читайте далі та беріть на озброєння наші корисні поради, які допоможуть вам назавжди позбутися вологого запаху у власній оселі.

Продукти, які допоможуть позбутися вологого запаху у помешканні

Недостатня кількість вентиляції у закритих приміщеннях або постійний контакт з вологою дуже часто призводять до появи неприємних затхлих запахів в оселі. На жаль, ця проблема є досить поширеною нині. Саме тому з кожним роком стає дедалі більше хворих на алергію та інші серйозні захворювання дихальних шляхів.

Дуже часто ми не приділяємо достатньої уваги цій проблемі. Утім, якщо вчасно не почати боротися з вологістю, у вашому помешканні утвориться неймовірно сприятливе середовище для росту плісняви, а також розмноження кліщів та інших небезпечних мікроорганізмів.

Такі умови в помешканні є не тільки некомфортними, але й шкідливими для здоров’я. Саме тому ми рекомендуємо завжди слідкувати за чистотою у помешканні та робити все для того, щоб одразу позбутися вологого запаху.

Приготуйтеся занотовувати!

1. Кавові зерна

як позбутися вологого запаху за допомогою кави

Підсмажені кавові зерна та натуральна мелена кава мають неймовірно сильний аромат. За допомогою цього продукту можна легко позбутися вологого запаху у помешканні. Ба більше, каву можна використовувати не тільки для боротьби з вологістю, але й для усунення неприємних запахів зі сміттєвого відра, шафи та приміщень, які погано провітрюються.

Як використовувати кавові зерна:

 • Розсипте кілька кавових зернин по маленьких посудинах та розмістіть їх у тих місцях, де найчастіше виникає неприємний запах.
 • Якщо ви будете використовувати не зерна, а мелену каву, перед розміщенням її у місцях з підвищеною вологістю необхідно насипати невелику кількість продукту в тканинні мішечки.

2. Лимонний сік

лимонний сік для боротьби з вологістю

Натуральний лимонний сік здобув велику популярність саме як неймовірно корисний та екологічний очищувальний продукт. Цитрусовий аромат стане у пригоді й у цьому випадку, адже за допомогою лимонного соку можна позбутися вологого запаху на кухні та у ванній кімнаті.

Як використовувати лимонний сік:

 • Видавіть сік одного лимона та змішайте його з теплою водою у пропорції 1:1.
 • Перелийте отриманий розчин у чисту пляшку з пульверизатором та розпиліть засіб по вологих поверхнях з неприємним запахом.
 • На бажання витріть залишки лимонного розчину чистою сухою ганчіркою.

3. Мелена кориця

позбутися вологого запаху за допомогою кориці

Ця чудова ароматна спеція характеризується високим вмістом антибактеріальних ефірних олій, які допоможуть вам позбутися цілої низки шкідливих мікроорганізмів. Ба більше, аромат меленої кориці дуже легко поширюється довкола та робить атмосферу в приміщеннях, що поганого провітрюються, більш приємною та затишною.

Як використовувати корицю:

 • Насипте невелику кількість меленої кориці у маленькі тканинні мішечки та помістіть їх у ті місця, які найчастіше стають джерелом неприємного запаху в оселі.
 • На бажання ви можете використовувати не мелену спецію, а корицю у паличках. Прив’яжіть до кожної палички стрічку та повісьте в закутках з підвищеною вологістю.

4. Морська сіль

морська сіль для боротьби з неприємними запахами

Звісно, морська сіль не має такого виразного аромату, як всі згадані вище інгредієнти. Утім, сіль володіє чудовою здатністю всотувати неприємні запахи. Цей продукт неодмінно стане вам у пригоді не тільки для приготування страв, але й для боротьби з вологістю.

З метою отримання найкращих результатів рекомендуємо розмістити невелику кількість морської солі у тих місцях, де зазвичай росте пліснява.

Як використовувати морську сіль:

 • Розкладіть кілька тарілочок з морською сіллю по кутках кімнати або на тих меблях, які стоять у місцях з підвищеною вологістю.

5. Ваніль

як позбутися вологого запаху за допомогою ванілі

Натуральний ванільний екстракт є одним з найкращих домашніх засобів для боротьби із вологим запахом. Ця спеція володіє неймовірно сильним ароматом, який допоможе забути про неприємні запахи у холодильнику, раковині, сміттєвому відрі та коробках для зберігання речей.

Як використовувати ваніль:

 • Нанесіть невелику кількість ванільної есенції на ті місця, які зазвичай є джерелом неприємного запаху в оселі, та легко розітріть її чистою ганчіркою.
 • Для отримання бажаного результату необхідно повторювати цю процедуру щонайменше тричі на тиждень.

Інші корисні поради, які допоможуть позбутися вологого запаху

корисні поради для боротьби з вологістю

Усі продукти, про які ми вже розповіли у цій статті, є неймовірно ефективними натуральними засобами для боротьби з неприємними запахами у помешканні. Втім, для того, щоб остаточно переконатися в їхній ефективності та запобігти повторній появі вологого запаху, ми рекомендуємо взяти на озброєння ще декілька корисних рекомендацій.

 • Ретельно огляньте все помешкання для того, щоб перевірити, чи не протікають крани та труби в оселі.
 • Регулярно провітрюйте всі кімнати у помешканні. Не забувайте відчиняти вікна та двері.
 • Не забувайте часто чистити фільтри на кондиціонері та вчасно їх змінювати.
 • Замініть або відреставруйте всі пористі поверхні в оселі, на яких зазвичай з’являється пліснява.
 • Ніколи не кладіть вологий одяг у шафу.
 • За потреби використовуйте у помешканні спеціальний пристрій для поглинання повітря.

Чи знали ви раніше про всі ці способи для ефективної боротьби з неприємними запахами та вологістю? Тоді неодмінно переконайтеся в їхній ефективності на власному досвіді.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.