Як правильно чистити вуха

Слух є одним із основних складових сприйняття людиною навколишнього середовища. Тому надважливо вміти правильно доглядати за своїми вухами та вміти правильно їх чистити.
Як правильно чистити вуха

Останнє оновлення: 07 листопада, 2018

Коли ви не маєте жодних проблем зі здоров’ям вух, вони очищають себе природним чином, хоча іноді вушна сірка блокує вухо або створює сірчану пробку, що викликає дискомфорт, такий як дивні звуки, що заважають вам добре чути, тому ми і вирішили розповісти, як правильно чистити вуха.

Необхідно чистити вуха, щоб витягти зайвий віск, який утворився всередині. Ось симптоми, які вказують на те, що ваші вуха заблоковані надмірною кількістю сірки:

  • Біль або втрата слуху
  • Дзвін та шум у вухах
  • Свербіж і неприємний запах виділень

Домашні засоби для чищення вух

Вуха

На щастя, існує досить багато різноманітних природних домашніх методів, що є дуже ефективними при видаленні надлишків сірки, що засмічують вуха. Найчастіше використовують такі домашні засоби:

Масаж для послаблення сірчаної пробки

Щоб послабити сірчану пробку, яка може блокувати слуховий канал, необхідно масажувати зону за вухом, в той же час тягнути вухо в різні сторони і відкривати й закривати рот.

Перекис водню

Перекис водню рекомендований і для лікування болю у вухах, і щоб допомогти усунути надмірне накопичення воску, що може блокувати вухо. Ось яких інструкцій слід дотримуватись:

Додайте півсклянки перекису водню до половини склянки теплої води, а потім заповніть цією сумішшю піпетку. У положенні лежачи, заповніть уражену вухо цією сумішшю і дайте їй зробити свою роботу протягом трьох або п’яти хвилин. Потім переверніться, щоб рідина вийшла, і промийте вухо у той самий спосіб, але замість вищезгаданої суміші використовуйте лише теплу воду. Замість перекису водню можна використовувати дитяче масло або мінеральну воду.

Оливкова олія

З оливковою олією ми рекомендуємо повторити ту ж процедуру, що і з перекисом водню, але з використанням теплої оливкової олії. Залиште її діяти на 15 хвилин і повторюйте цю процедуру три рази на день протягом трьох або чотирьох днів.

Пляшка гарячої води

Це – простий, але ефективний домашній засіб. Все, що вам потрібно зробити, це взяти пляшку і залити в неї гарячу воду. Візьміть гарячу теплу пляшку і помістіть її безпосередньо на уражене вухо на 15-30 хвилин. Ви помітите, що віск став м’якший і його буде легше видалити.

Спринцювання

Спеціальні трубки для промивання вух ви можете легко знайти в аптеках. Промивання необхідно робити теплою водою, а точніше, вона має бути температури тіла. Після спринцювання вуха, необхідно добре висушити вухо.

Промивання вух за допомогою ромашкового настою

Для цієї процедури візьміть дві столові ложки квіток ромашки і одну чашку води. Зробіть з них настій і дайте охолонути до теплого стану. Потім ретельно процідіть.

Перед застосуванням помістіть три краплі оливкової олії у вухо і залиште на 5 хвилин. Потім промийте вухо інфузією, яку ви щойно приготували,  використовуючи піпетку або трубку.

Якщо проблема не зникає, вам може знадобитись візит до фахівця, щоб він міг вимити ваші вуха більш ретельно.

Як правильно чистити вуха

Сірка у вухах
  • Всякий раз, коли ви відчуваєте дискомфорт у вухах, не намагайтеся почистити їх, вставляючи всередину сторонні предмети.  Ватні палички повністю протипоказані в цій ситуації, оскільки можуть посилити проблему, продавивши віск глибше всередину вуха.
  • Якщо у вас перфоровані барабанні перетинки, не намагайтеся чистити вуха в домашніх умовах і не промивайте їх перекисом водню. Це може призвести до серйозного пошкодження вашого вуха.
  • Ніколи не робіть спринцювання під тиском для чистки вух, оскільки так ви ризикуєте отримати перфорацію барабанної перетинки. Майте на увазі, що не можна часто промивати і чистити вуха, оскільки це може призвести до інфекції.
  • Жоден з вищезгаданих домашніх засобів для чищення вух не можна використовувати для дітей віком до 12 років. Це може призвести до більш серйозних проблем, тому що їх вуха більш уразливі. Якщо ви підозрюєте, що у вашої дитини сірчані пробки,  краще звернутися до фахівця.

Пам’ятайте…

Майте на увазі, що вушна сірка необхідна для захисту вуха від пилу, мікроорганізмів і будь-яких інших чужорідних речовин, які могли б потрапити до слухового каналу і тим самим викликати пошкодження. Ось чому промивання рекомендується тільки тоді, коли в ньому є реальна необхідність (якщо дійсно є сірчана пробка).

Якщо у вас часто виникають сірчані пробки, краще зверніться до отоларинголога. Фахівець вирішить, який метод лікування підходить саме у вашому випадку і допоможе правильно вирішити цю проблему.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.