Як правильно чистити взуття з різних матеріалів

Взуття є найважливішою частиною вбрання кожної людини. У цій статті ми розкажемо вам деякі секрети, про те, як правильно чистити взуття.
Як правильно чистити взуття з різних матеріалів

Останнє оновлення: 15 грудня, 2018

Якщо ви будете доглядати за своїм взуттям, то зможете носити його кілька років. Чи хочете ви дізнатися, як правильно чистити взуття?

Ось кілька порад, щоб ви могли навчитися чистити кожен тип взуття.

Як чистити взуття?

1. Шкіряні туфлі

Люди, які мають такий вид взуття, завжди цікавляться, як саме треба за ним доглядати. Шкіряні черевики є у багатьох людей. Ось чому важливо знати, як за ними доглядати.

 1. Першим кроком цього процесу є очищення шнурків та м’яке протирання черевиків. Таким чином, ви видалите частки бруду, які перешкоджають подальшому очищенню.
 2. Потім налийте дві склянки води кімнатної температури у контейнер і додайте велику кількість нейтрального мийного засобу.
 3. Протріть взуття злегка вологою ганчіркою за допомогою цієї суміші.
 4. Потім намочіть іншу ганчірку водою та очистіть взуття.
 5. Потім витріть взуття сухою тканиною.
 6. Ви також можете відполірувати взуття, щоб зробити його блискучим, і воно буде виглядати абсолютно новим.

2. Замшеве взуття

замшеве взуття

Людям, безумовно, важко впоратися з замшею, тому що вони не знають, як її очистити. Цей матеріал виглядає чудово, але очищення замшевого взуття може бути справжнім головним болем, якщо у вас немає правильної інформації.

Замшеве взуття вимагає щоденного очищення.

Важливо робити це за допомогою м’якої кисті і завжди в одному напрямку. Крім того, захисні замшеві засоби є дуже ефективними, щоб тримати взуття у хорошому стані.

 • Щоб видалити більш глибокий бруд, ви можете використовувати ту саму кисть, але докладати більше зусиль.
 • Якщо вони повністю у бруді, можна поставити їх на сонце, поки вони не висохнуть, а потім очистити їх рушником або щіткою для замші.
 • Що робити, якщо є пляма, яка не виводиться? Спробуйте використати ластик. Цей трюк зазвичай працює. Є також більш конкретний варіант для цього: замшеві ластики.
 • Нарешті, якщо на взутті була пляма з води, ви можете повністю намочити його мокрою ганчіркою. Потім покладіть папірець або інший матеріал всередину, щоб зберегти форму і дайте висохнути на сонці. Коли волога зникне, ви зможете очистити їх, використовуючи описаний нами процес.

3. Взуття з парусини

 1. Перш за все, ви можете використовувати стару зубну щітку для видалення пилу.
 2. Для підошви, яка зазвичай забруднюються, особливо на взутті світлого кольору, ви можете використовувати суміш з води та харчової соди та кисть.
 3. Крім того, ви також можете покласти взуття у пральню машину та попрати холодною водою. Якщо ви це зробите, нехай воно висохне на сонці, щоб вологість його не зруйнувала.
 4. Ви не повинні забувати про шнурки. Щоб очистити їх, підготуйте суміш з двох склянок теплої води та чайної ложки мила в контейнері і замочіть їх там.
 5. Ви також можете використовувати цю суміш для взуття, якщо наносити її м’якою щіткою. Після цього вам доведеться промити його холодною водою, вижати і висушити їх, поклавши щось всередину, щоб вони не втратили свою форму.

4. Кросівки

Не можна не згадати про цей вид взуття, тому що ми носимо його дуже часто. Через їхні характеристики є багато способів чистити кросівки.

 1. По-перше, замочіть шнурки у воді з мийним засобом. Потім нанесіть ту ж саму суміш на чисту ганчірку та помийте нею взуття.
 2. У цих випадках для білих ділянок рекомендовано використовувати кисть.
 3. Зубна паста допоможе вам відбілити кросівки.
 4. Останній крок, як завжди, полягає у тому, щоб дати їм висохнути на сонці, якщо це необхідно.
взуття з лакованої шкіри

5. Взуття з лакованої шкіри

Хоча це не найпоширеніший вид взуття, ми все одно повинні пояснити, як його чистити.

 • Щоб його чистити лаковане взуття, багато хто рекомендує використовувати засіб для вікон та суху тканину.
 • Для плям ефективними є бавовна та вазелін або засіб для полірування меблів. Крім того, ці продукти також допомагають знову зробити взуття блискучим.
 • Ви також можете використовувати оцет для цієї мети, особливо коли взуття дуже брудне. Просто змочіть тканину цим виробом і обережно почистьте. Однак пам’ятайте, що оцет – це кислота.
 • Алкоголь є ще одним корисним елементом для видалення плям.

Ви завжди повинні використовувати відповідні методи, щоб чистити взуття різних видів. Якщо ви хочете, щоб ваше взуття виглядало новим, важливо мати базові знання, щоб не зруйнувати його. • Ramirez, J. (2002). EL PROCESO DE CURTIDO. La generación de residuos en cada etapa. Forcillo.
 • Ricardo-da-silva, J. M., Sousa, I., & Laureano, O. (1980). Propiedades de los Alcoholes. Vitis.
 • Brunon, A., Maitre, M., Petiot, S., Romain, M., & Pélissier, J. (2004). Zapatos ortopédicos. {EMC} – Kinesiterapia – Medicina Física. https://doi.org/10.1016/S1293-2965(04)41485-6

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.