Як розвивалася алергія

23 Вересня, 2020
Поширеність алергії зросла у всьому світі, особливо серед молоді, але як розвивалася алергія на еволюційному рівні? Дізнайтеся в цій статті!

Багато людей зазнали алергічних реакцій. Такі типи реакцій стають все більш поширеними, оскільки, за підрахунками, 30-40% світового населення страждає на алергію. Але як розвивалася алергія?

Але не все так погано, оскільки алергія може мати унікальне еволюційне значення.

Алергія – це імунна реакція на речовину, яка, як правило, нешкідлива для господаря, що проявляється характерними ознаками та симптомами при впливі на них. Антитіла імунної системи людини, яка страждає на цю патологію, визнають нешкідливі агенти з довкілля потенційною небезпекою.

Таким чином, вона діє відповідно, щоб їх позбутися. Це спричиняє запалення різного ступеня в навколоносових пазухах, шкірі та травній системі.

Ось чому існування алергії змушує задуматися, чому наша імунна система нас бойкотує у нешкідливих ситуаціях. Щоб дізнатися більше про це, нижче ми поговоримо про роль алергії в еволюції та розвитку людини.

Як розвивалася алергія

Справжня мета алергічних реакцій досі залишається предметом дискусій та досліджень. Гігієнічна гіпотеза передбачає, що алергія поширилася у всьому світі через брак впливу справжніх патогенів.

Дослідження, опубліковане в «Plos Computational Biology», стверджує, що білки, які містяться в елементах, що щоденно контактують з людиною, подібні до білків паразитів в організмі. Брак активності імунної системи при контакті з цим типом шкідливих живих істот може змусити виявити будь-який інший подібний сигнал як потенційну небезпеку, викликаючи відповідну реакцію.

Згадане дослідження має докази, що підтверджують цю гіпотезу:

  • Дослідницька група спостерігала лабораторну реакцію антитіл на білок виду паразита Schistosoma mansoni. Білок, про який йдеться, був дуже схожий на білок, що міститься в пилку берези.
  • Антитіла, що реагували на пилок берези, були тими ж антитілами, що відповідали за виведення паразитного білка.

Хоча ці результати досить прості, вони дають багато інформації. Брак справжньої загрози може змусити імунну систему зробити свою.

важливо знати як розвивалася алергія
Алергія – це реакція імунної системи на агенти, які вона визначає як небезпечні.

Читайте далі: Ефірні олії, які доможуть зменшити симптоми алергії

Відповідь не така вже й випадкова

Ми могли б дотримуватися цього можливого пояснення, оскільки воно видається переконливим і науково доведеним. Однак інші дослідники захищають інші теорії.

Деякі дослідження, зібрані в статті, опублікованій у журналі «Scientific American», дають змогу припустити, що ці реакції зовсім не випадкові. Вони припускають, що алергія може захистити нас від токсинів, що містяться в довкіллі:

  • В одному з досліджень мишей піддавали дії невеликих доз отрути. За кілька тижнів їх піддавали дії більш концентрованих доз отрути. Експерти прищепили лише деякій кількості мишей концентровану дозу.
  • Було виявлено, що миші, які зазнали впливу невеликих доз, мають набагато більшу імунну відповідь на концентровану дозу, ніж ті, які спочатку не були прищеплені.
  • Вплив початкової дози змусив раніше щеплених мишей виробити специфічні антигенні антитіла, які підготували їх до важчих сценаріїв у майбутньому.

Що це може означати?

Якщо ми інтерпретуємо результати, не безпідставно думати, що через блювоту, задишку та інші симптоми наше тіло готує нас до реальних небезпечних ситуацій. Наша імунна система могла б підготувати нас до інших важчих реакцій у майбутньому і водночас повідомити, що нам слід намагатися уникати цих алергічних речовин.

Ця теорія припускає, що алергія розвивалася як еволюційний механізм у людини. Спираючись на досвід роботи з нешкідливими агентами, наш вид міг навчитися уникати ризикованих ситуацій. Крім того, ці невеликі алергічні напади можуть натренувати імунну систему проти серйозних небезпек.

у чому користь від алергії

Деякі теорії припускають, що алергія є еволюційним механізмом у людини.

Ця стаття також може вас зацікавити: Натуральні засоби для лікування алергій після укусів комах

Чому розвивається алергія – питання без відповіді

Як бачите, є різні теорії щодо виникнення алергії. Немає впевненості чи фактів, а є натомість різні способи наближення до цього глобального явища.

Проте справжня причина розвитку алергії залишається невідомою.

  • An evolutionary basis for allergies, the scientist. Recogido a 25 de abril en https://www.the-scientist.com/daily-news/an-evolutionary-basis-for-allergies-34596
  • Dear evolution, thanks for the allergies, scientific american. Recogido a 25 de abril en https://www.scientificamerican.com/article/dear-evolution-thanks-for/
  • Alergia, wikipedia. Recogido a 25 de abril en https://es.wikipedia.org/wiki/Alergia