Ефірні олії, які доможуть зменшити симптоми алергії

Щоб отримати користь від олій, які контролюють симптоми алергії, потрібно переконатися, що ці ефірні олії є високоякісними й органічними.
Ефірні олії, які доможуть зменшити симптоми алергії

Останнє оновлення: 03 лютого, 2019

Ефірні олії – це ефективний природний засіб, щоб позбутися алергії.

Алергія – це поширений стан, який виникає, коли імунна система реагує на зовнішні агенти, такі як пил, пилок і хутро деяких тварин. Це трапляється, коли тіло виробляє гістамін. Це речовина, що викликає запалення і подразнення в дихальних шляхах.

Це повторюване захворювання. Як правило, воно не є шкідливим.

Поява алергії зазвичай не є серйозною проблемою. Проте це може бути дуже незручно, тому що вона викликає нежить, свербіж і інші симптоми, які продовжують з’являтися.

Є навіть деякі випадки, які викликають зорові проблеми і ускладнюють виконання певних повсякденних дій.

На щастя, є природні засоби проти алергії. Наприклад, ефірні олії, які допомагають контролювати симптоми алергії. Їхні антигістамінні та протизапальні властивості допомагають прискорити одужання.

У цій статті ми хочемо детально розповісти про 6 найкращих. Таким чином, ви можете спробувати ці ефірні олії наступного разу, коли у вас з’явиться алергія.

Ефірні олії, які контролюють симптоми алергії

1. Олія з м’яти

олія з м'яти

Олія з м’яти має високі антигістамінні та відхаркувальні властивості. Вони можуть допомогти контролювати затори і роздратування, викликані алергією.

Її антиоксидантні властивості полегшують очищення дихальних шляхів. Крім того, вона також допомагає контролювати запалення.

Якщо ви будете вдихати цю олію, це допоможе зменшити надлишкове виробництво мокротиння, слизу і чхання.

Як її використовувати?

 • Додайте трохи м’ятної олії в кип’яток і вдихайте пари протягом п’яти хвилин.
 • За бажанням, ви можете взяти трохи цього продукту і нанести його на ділянки, такі як груди і спина.

2. Ромашкова олія

Ромашкова олія також володіє протизапальними і розслаблювальними властивостями. Вони допомагають боротися з реакцією, яка викликає симптоми алергії.

Її зовнішнє застосування допомагає полегшити подразнення або свербіння шкіри. Крім того, ромашкова олія допомагає позбутися червоних очей і запорів.

Як її використовувати?

 • Нанесіть трохи олії ромашки на подразнені ділянки шкіри.
 • Використовуйте цю олію для масажу спини, грудей і шиї.
 • Додавайте чайну ложку олії ромашки в склянку теплої води і пийте її два рази на день.

3. Евкаліптова олія

евкаліптова олія

Ефірна олія евкаліпта є одним з природних відхаркувальних засобів, які допомагають лікувати кілька захворювань органів дихання.

Її активні сполуки сприяють полегшенню закладеності носа. Крім того, олія покращує дихання під час боротьби з вірусними та бактеріальними інфекціями.

Її антигістамінна сила знижує появу сезонних алергій. Також олія з евкаліпта заспокоює роздратування, спричинене хутром тварин.

Як її використовувати?

 • Додайте невелику кількість олії евкаліпта в каструлю з кип’ятком. Потім вдихайте пари протягом п’яти хвилин.
 • Як ще один варіант, ви можете розбавити олію в теплій воді і нанести її, як компрес, на груди і голову.

4. Олія з чебрецю

Олія з чебрецю є протизапальним та відхаркувальним продуктом. Вона допомагає лікувати алергії та респіраторних проблем.

Її активні сполуки сприяють полегшенню роздратованих дихальних шляхів. Водночас вона контролює виробництво мокротиння.

Крім того, вона володіє антибіотичними та протигрибковими властивостями. Вони можуть бути ключовими для посилення імунної системи людини.

Як її використовувати?

 • Візьміть невелику кількість олії чебрецю і нанесіть масажними рухами на потрібні ділянки, наприклад, на груди і спину.
 • Водночас, ви можете додати дві або три краплі до чаю, щоб насолоджуватися її користю зсередини.

5. Лимонна олія

лимонна олія

Серед численних переваг ефірної олії лимона це ефективне рішення для боротьби із застійними та слизовими захворюваннями, викликаними алергією.

Її детоксикаційні та протизапальні властивості сприяють усуненню токсинів. Крім того, вона покращує реакцію імунної системи на зовнішні агенти з навколишнього середовища.

Лимонна олія також володіє антисептичними і антимікробними властивостями. Це допомагає створити бар’єр проти вірусів, бактерій і цвілі, які атакують тіло.

Як її використовувати?

 • Використовуйте невелику кількість олії лимона для масажу грудей і спини, якщо у вас риніт.
 • Для шкірних алергій поєднайте трохи лимонної олії з оливковою олією. Потім нанесіть її до повного всмоктування.

6. Олія лаванди

Олія лаванди – це продукт, який розслабляє і допомагає відкрити дихальні шляхи. Це особливо корисно, якщо у вас алергія або вірусні інфекції.

Її властивості заспокоюють біль у голові та зменшують застій і чхання.

Її також можна використовувати для лікування шкіри. Наприклад, у випадках свербіння або кропив’янки.

Як її використовувати?

 • Додайте трохи лавандової олії в кип’яток і вдихайте пари протягом п’яти хвилин.
 • Використовуйте олію для відпочинку під час сеансів ароматерапії.

У вас постійно з’являється алергія? Придбайте одну з олій, які ми рекомендували вище. Потім спробуйте її на собі, щоб побачити, наскільки добре воно полегшує симптоми, які змушують вас почувати себе хворими. • Nazzaro, F., Fratianni, F., De Martino, L., Coppola, R., & De Feo, V. (2013). Effect of essential oils on pathogenic bacteria. Pharmaceuticals. https://doi.org/10.3390/ph6121451
 • Sell, C. (2015). Chemistry of essential oils. In Handbook of Essential Oils: Science, Technology, and Applications, Second Edition. https://doi.org/10.1201/b19393
 • Sell, C. (2015). Chemistry of essential oils. In Handbook of Essential Oils: Science, Technology, and Applications, Second Edition. https://doi.org/10.1201/b19393
 • Moreira, M. R., Alvarez, M. V., & Ponce, A. G. (2016). Essential oils. In Postharvest Management Approaches for Maintaining Quality of Fresh Produce. https://doi.org/10.1007/978-3-319-23582-0_7
 • Clínica Mayo. Alergias. (2018). Recuperado el 11 de octubre de 2020. https://www.mayoclinic.org/es-es/diseases-conditions/allergies/symptoms-causes/syc-20351497
 • Herro E, Jacob SE. Mentha piperita (peppermint). Dermatitis. 2010 Nov-Dec;21(6):327-9. PMID: 21144345.
 • Choi, S. Y., & Park, K. (2016). Effect of Inhalation of Aromatherapy Oil on Patients with Perennial Allergic Rhinitis: A Randomized Controlled Trial. Evidence-based complementary and alternative medicine : eCAM2016, 7896081. https://doi.org/10.1155/2016/7896081
 • Ocaña, A., & Reglero, G. (2012). Effects of Thyme Extract Oils (from Thymus vulgaris, Thymus zygis, and Thymus hyemalis) on Cytokine Production and Gene Expression of oxLDL-Stimulated THP-1-Macrophages. Journal of obesity2012, 104706. https://doi.org/10.1155/2012/104706
 • Mitoshi M, Kuriyama I, Nakayama H, Miyazato H, Sugimoto K, Kobayashi Y, Jippo T, Kuramochi K, Yoshida H, Mizushina Y. Suppression of allergic and inflammatory responses by essential oils derived from herbal plants and citrus fruits. Int J Mol Med. 2014 Jun;33(6):1643-51. doi: 10.3892/ijmm.2014.1720. Epub 2014 Mar 31. PMID: 24682420.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.