Як видалити мінеральні відкладення у ванній

Якщо у вашій ванній кімнаті є мінеральні відкладення, ви можете позбутися їх за допомогою цих простих процедур. Вам потрібні лише природні дешеві засоби, які можна знайти де завгодно.
Як видалити мінеральні відкладення у ванній

Останнє оновлення: 07 лютого, 2019

Мінеральні відкладення складаються з кальцію, який заплямовує вашу ванну кімнату. Якщо ви уникаєте промислові засоби через алергію або їхню високу вартість, ось деякі домашні прийоми для видалення відкладень з натуральними продуктами, які ви точно маєте вдома.

Є люди, які відчищають ванні кімнати до блиску. Ванні кімнати легко забруднюються, тому що вони завжди контактують з водою і не мають такої самої вентиляції, як решта приміщень.

Тому для людей, які одержимі чистотою та гігієною, ванна кімната стає щоденною проблемою. Ситуація погіршується через мінеральні відкладення – ворогів кранів, душів і екранів для ванни. Ось кілька порад, які допоможуть вам їх позбутися за допомогою засобів, які у вас вже є вдома.

Що викликає мінеральні відкладення?

Вода з кранів містить такі мінерали, як кальцій, залізо, магній. Вони часто розплескуються і накопичуються на цих поверхнях. Ось як утворюються ті білі або жовтуваті плями, які часто заповнюють ванни.

Іншим наслідком цього накопичення мінералів є іржа, яку ви можете побачити на певних частинах вашої ванної кімнати. Коли залізо у воді стикається з повітрям, воно окислюється і залишає плями.

Природні засоби для видалення мінеральних відкладень

як видалити мінеральні відкладення
Що стосується всіх процесів очищення, то можна придбати хімічні засоби для видалення мінеральних плям. Однак є природні альтернативи, менш корозійні, менш шкідливі для здоров’я, а також дешевші. Ось кілька з них:

Харчова сода та оцет або лимонний сік

Завдяки цим простим інгредієнтам і губці ви майже завжди зможете видалити мінеральні відкладення зі своєї раковини. Просто виконайте ці кроки:

  • Намочіть губку і додайте харчову соду.
  • Очищайте брудні поверхні, поки не видалите всі відкладення мінералів.
  • Промийте губку та знову очистьте поверхні, щоб прибрати харчову соду.
  • Щоб видалити плями на краях крана, побризкайте оцтом або свіжим лимонним соком.
  • Оберніть поверхню паперовим рушником і залиште на ніч.
  • Наступного ранку видаліть залишкові плями губкою.
  • Ви можете використовувати цю саму процедуру для кахлів.

Харчова сода очищає всі поверхні, не завдаючи їм шкоди. Крім того, оцет та лимон вбивають бактерії та не є токсичними. Однак ви не повинні використовувати оцет та лимон на алюмінії, тому що вони його роз’їдають.

Як очистити унітаз оцтом

В унітазах найбільше бактерій у ванних кімнатах. Тому важливо регулярно чистити унітаз, щоб запобігти поширенню захворювань, які можуть спричинити ці бактерії.

Якщо ви хочете вилучити мінеральні відкладення з унітаза, ось ефективний спосіб це зробити. Ми використаємо лимонний сік або оцет, з огляду на їхні властивості.

Деякі люди заздалегідь зливають воду, щоб ці рідини діяли краще. Однак вам не потрібно це робити. Нанесіть будь-яку з цих рідин на кілька годин.

Якщо плями дуже в’їлися, ви можете потерти їх ганчіркою. Можливо, вам також доведеться повторно застосувати засіб та повторити процес.

Якщо це не спрацює, використовуйте пемзу. Це дасть вам змогу видалити плями. Проте ви не повинні користуватися, коли поверхня висохла, тому що ви можете подряпати фарфор. Будьте терплячими й проблема буде вирішена.

Як очистити унітаз газованою водою

мінеральні відкладення в унітазі
Віри чи ні, але ви також можете очистити унітаз газировкою. Виконайте ці інструкції, якщо хочете спробувати:
  • Змийте воду.
  • Залийте газировану воду в унітаз на півгодини.
  • Потім почистьте щіткою один чи два рази, час від часу змиваючи, поки вода не буде повністю білою.

Видаліть мінеральні відкладення з дзеркал

Вода може потрапити на дзеркала ванни і, як наслідок, утворяться мінеральні відкладення. Проте їх досить легко видалити.

Просто розведіть оцет у воді (одну частину оцту на кожні чотири частини води) і розпиліть на дзеркала. Протріть, і білі плями зникнуть.

Запобігання мінеральним відкладенням

Ви також можете запобігти утворенню мінеральних плям на кранах та кахлі. Ви можете встановлювати фільтри, які видаляють мінерали з води, та чистити ванну кімнату щодня, щоб уникнути накопичення мінеральних відкладень.

Збереження чистоти в оселі не є легким завданням, але це необхідність. Використовуйте ці методи для видалення мінеральних відкладень у вашій ванній кімнаті. Зробіть так, щоб вона була сухою.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.