Як вивести чорнильні плями з дитячого одягу

Чорнильні плями досить складно вивести. Проте в цій статті ми поділимося кількома порадами, щоб допомогти вам врятувати улюблений одяг ваших дітей.
Як вивести чорнильні плями з дитячого одягу

Останнє оновлення: 11 лютого, 2019

Якщо ваші діти шкільного віку, то, швидше за все, ви вже намагалися виводити чорнильні плями з одягу. Їх дуже важко видалити, навіть якщо ви перете одяг знову і знову.

Однак не хвилюйтеся: їх можна позбутися.

У цій статті ми дамо вам одну з найкращих порад для видалення чорнильних плям з дитячого одягу. Спочатку ми хотіли б пояснити, чому так важко їх видалити.

З чого роблять чорнила?

з чого роблять чорнила
Сьогодні на ринку є широкий асортимент ручок, а також широкий асортимент матеріалів, з яких виготовляють чорнило. Чорнила складаються з пігменту або барвника, який розчиняється в розчиннику.

Барвник – сполука, що складається з вінілових смол, гліцерину, сажі, танінової кислоти, добавок та барвників серед інших речовин, що містять воду або олії.

Як правило, олію використовують як розчинник для додавання в’язкості та густини, а також для швидкого сушіння фарби. Ось чому важко видалити чорнильні плями з одягу.

Рекомендації, перш ніж почати

Є кілька чинників, які потрібно враховувати, перш ніж намагатися усунути пляму. Якщо ви не врахуєте їх, ви можете погіршити пляму, розмазавши чорнило, і її буде ще важче видалити.

Чим раніше ви видалите пляму, тим краще

Це правило стосується майже всіх видів плям. Щоразу, коли дитина приходить додому, вам не потрібно детально оглядати її одяг, але важливо діяти швидко, щоб процедура видалення плями не стала складнішою.

Якщо ви швидко знайдете пляму, скористайтеся паперовим рушником, щоб видалити ще свіже чорнило.

Не періть речі

Прання одягу без початкового повного видалення плям закріпить пігменти та смоли в тканині, отже їх буде важче видалити. Не робіть так у жодному разі.

Тип тканини

чорнильні плями на різних тканинах
Далі важливо перевірити, з якої тканини одяг вашої дитини. Це вплине на те, які інгредієнти потрібно застосувати.

Наприклад, ви не можете використовувати воду з вибілювальним засобом для кольорових речей, тому що це вплине на тканину і забарвить її.

Не розтирайте плями

Чорнило проникає в будь-яку поверхню. Отже, якщо ви потрете чорнильну пляму, то вона лише ще більше поглинеться та пошириться

Замість цього ви можете міцно натиснути на ділянку плями, якщо чорнило свіже, але не тріть її, коли воно сухе.

Як видалити чорнильні плями

Наведені нижче поради допоможуть вам видалити чорнильні плями з дитячого одягу в залежності від свіжості чорнила, виду тканини та кольору одягу.

1. Молоко

як видалити чорнильні плями
Легка кислотність молока разом з деякими сполуками допомагає розчинити плями від чорнила.
 • Щоб його використати, необхідно замочити одяг у теплому молоці на 5-6 годин. Протягом цього часу міняйте молоко, якщо воно поглинає колір.

Плями ставатимуть дедалі меншими, поки не висохнуть. Ви можете потім випрати одяг як звичайно.

Однак, якщо чорнило ще залишилося, ви можете замочити одяг у воді з відбілювальним засобом на пару годин. Сполосніть і знову виперіть. Ця процедура рекомендована для одягу зі світлої бавовни, вовни та інших волокон.

2. Метиловий спирт

Метанол – це рідина з низькою щільністю, яку іноді використовують як розчинник. Тому це хороший варіант для видалення чорнильних плям з дитячого одягу.

 • Спочатку покладіть чисту тканину, змочену метанолом, під предметом одягу.
 • Потім покладіть вату на пляму. Мета – поглинути чорнило.
 • Повторіть процедуру з новим шматком вати, поки пляма не зникне.

Якщо пляма залишиться, ви можете замочити одяг в мильній воді на декількох годин, а потім випрати.

3. Ацетон

як вивести чорнильні плями ацетоном
Також відомий як пропанон або засіб для видалення лаку, ацетон є хімічною сполукою, яку використовують як розчинник для хімічних речовин. Як і метиловий спирт, ацетон допомагає усунути плями фарби з одягу.

Однак цей засіб може бути дуже агресивним на тканинах і може їх пошкодити. Попри це, і ця процедура, і та, що містить метиловий спирт, підходять для кольорового одягу.

Спосіб застосування такий же, як і для метилового спирту. Проте спробуйте робити це на свіжому повітрі та дотримуйтеся вказівок щодо використання, оскільки запах може викликати головний біль.

4. Лимонний сік

як вивести чорнильні плями лимонним соком
Ще один природний засіб для видалення плям від чорнила з одягу вашої дитини є лимонний сік. Фактично, лимонний сік діє як відбілювальна речовина і видаляє плями з певних видів тканин.

Для цієї процедури вам потрібен сік половини лимона та шматочок вати.

 • Змочіть вату лимонним соком і нанесіть на пляму кілька секунд, потім повторіть, поки чорнило не зникне.
 • Потім виперіть одяг як завжди.

Можливо, чорнильні плями не найлегші для видалення. Однак ми сподіваємося, що ці поради допоможуть вам врятувати дитячий одяг, особливо якщо він улюблений. • Asami, H. (2001). U.S. Patent No. 6,261,352. Washington, DC: U.S. Patent and Trademark Office.
 • Ichikawa, S. (2004). U.S. Patent No. 6,786,956. Washington, DC: U.S. Patent and Trademark Office.
 • Ichikawa, S. (2006). U.S. Patent No. 7,071,245. Washington, DC: U.S. Patent and Trademark Office.
 • Bredenberg, J. (Ed.). (1999). Clean it Fast, Clean it Right: The Ultimate Guide to Making Absolutely Everything You Own Sparkle & Shine. Rodale.
 • Dolor de cabeza: MedlinePlus enciclopedia médica. Retrieved 6 September 2020, from https://medlineplus.gov/spanish/ency/article/003024.htm

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.