Як зміцнити м'язи за допомогою йоги?

Багато людей вважають йогу чи не найпростішим видом фізичного навантаження. Утім, насправді цей вид спорту є повноцінним тренуванням всього тіла. Саме тому ми рекомендуємо регулярно займатися йогою, якщо ви хочете підтягнути та зміцнити м'язи.
Як зміцнити м'язи за допомогою йоги?

Останнє оновлення: 28 грудня, 2018

На перший погляд може видатися, що йога не є ефективним видом фізичного навантаження, якщо ви хочете зміцнити м’язи та підтягнути тіло. Насправді ж практикувати йогу набагато важче, ніж ви можете собі уявити. Сьогодні ми детальніше розповімо, чому ж варто займатися йогою для отримання ідеальних форм та переконаємо вас у тому, що тренування з йоги є не таким простим, як може здатися.

Йога є універсальним видом фізичного навантаження, адже вона допомагає повернути внутрішню рівновагу та відновити баланс між розумом та тілом. Проте найбільша перевага цього виду спорту є те, що під час тренування з йоги активно працюють м’язи всього тіла.

Практикуючи йогу, ви зможете зміцнити свій організм

Однією з головних причин того, що йога є неймовірно ефективною саме для зміцнення м’язів є її здатність підвищувати витривалість всього організму. Однак варто звернути вашу увагу на те, що не всі види йоги подібні до звичайних силових тренувань за своєю дією на м’язи. Насправді деякі різновиди йоги є простішими. Вони більше схожі на заняття з фітнесу, аніж на виснажливі тренування у залі.

Для прикладу, аштангу, віньясу та силову йогу вважають одними з найкращих видів фізичного навантаження для зміцнення м’язів та підвищення витривалості організму. Основне питання полягає у тому, як правильно займатися цими видами спорту?

 • Аштанга: складається з різних поз, які потрібно виконувати у послідовній, плавній та систематичній манері. Всі рухи є досить ритмічними, а перепочинку між вправами немає.
 • Віньяса: також відома як плавна йога. Цей вид тренування передбачає плавне виконання певних поз у конкретній послідовності.
 • Силова йога: до цього виду йоги входять різні вправи, що подібні на фітнес та пілатес. Зазвичай ці вправи виконують під музику – це може бути джаз, соул або навіть хіп-хоп. Насправді попри досить стандартну назву цей тип йоги є досить інноваційним.
поза собаки допоможе зміцнити м'язи

Виконання поз із йоги потребує певних зусиль

Вірте чи ні, але чимало поз із йоги є досить складними. Для прикладу, поза журавля (Бакасана) категорично не підходить початківцям. Під час виконання цієї асани дуже важливо вміти тримати рівновагу, а також мати досить міцні руки.

У кожній асані потрібно затримуватися на певний період часу. До того ж, існують досить складні та виснажливі пози, які прискорюють метаболізм та сприяють схудненню. Безумовно, під час таких тренувань м’язи напружуються набагато сильніше, а організм швидше втомлюється.

Ми пропонуємо вашій увазі ще кілька непростих поз з йоги, завдяки яким можна зміцнити м’язи:

 • Поза сонця (Пурвоттанасана): чудово підходить для схуднення та підтягнення м’язів на руках
 • Поза стільця (Уткатасана): розвиває рівновагу, а також допомагає підтягнути та зміцнити м’язи сідниць та стегон.
 • Поза палиці на чотирьох опорах (Чатуранга Дандасана): підтягує м’язи сідниць, рук та ніг.

Дуже важливо під час тренування не виконувати вправи через силу, адже якщо у вас не надто добре розвинена гнучкість, або ж якщо ви тільки нещодавно почали займатися йогою, то ризикуєте отримати серйозну травму. Звісно, йога не належить до травматичних видів спорту, проте ми однаково радимо вам бути обережними та виконувати кожну асану плавно.

Йога активує роботу всього організму

Тренування з йоги є одним з найкращих способів швидко зміцнити м’язи саме тому, що під час цього виду фізичного навантаження весь організм активно працює. Повірте, для кожної асани вам потрібно буде напружувати абсолютно різні групи м’язів.

Для прикладу, під час виконання пози восьми кутів (Аштавакрасани) активно працюють м’язи грудної клітки, рук (біцепси та трицепси), плечей, ніг, сідниць та косі м’язи живота. Як бачите, під час цієї асани у вас працюватиме не тільки одна група м’язів, як це зазвичай відбувається під час піднімання штанги, а м’язи абсолютно різних частин тіла.

тренування всього тіла допоможе зміцнити м'язи

Під час виконання тієї чи іншої пози з йоги одним м’язам доводиться інтенсивно працювати для того, щоб інші отримали змогу зберігати тіло у незмінному положенні впродовж кількох секунд. Якщо всі м’язи вашого тіла не працюватимуть в унісон, ви не зможете правильно виконати вправу.

Регулярні тренування з йоги допоможуть зміцнити м’язи

Безумовно, під час силових тренувань набрати м’язову масу можна набагато швидше, ніж у разі занять йогою. Утім, неймовірні переваги йоги є набагато дивовижнішими, ніж користь, отримана від занять на тренажерах.

За умови регулярних занять йогою ви будете зміцнювати м’язи всього тіла поступово, водночас розвиваючи відчуття рівноваги та відновлюючи емоційний баланс.

Насправді йога може стати чудовим доповненням до звичних силових тренувань. Проте якщо ви хочете просто підтягнути тіло та зміцнити м’язи, занять з йогою буде цілком достатньо для досягнення бажаної мети.

Запорукою успіху у цьому випадку є наполегливість та готовність щодня рухатися далі до більш складних поз. Не варто панікувати, якщо деякі вправи будуть здаватися надто дивними та незвичними.

Будьте готовими до того, що не всі асани вам вдаватимуться одразу. Звісно, для правильного виконання подібних вправ потрібен час, тож ми рекомендуємо запастися терпінням.

А ви регулярно займаєтеся йогою? Чи помітили ви якісь зміни в організмі після того, як кілька місяців поспіль виконували різні асани? Неодмінно спробуйте йогу, якщо вам досі не доводилося займатися цим видом спорту, адже саме вона пропонує неймовірні переваги для організму. • Ni, M., Mooney, K., Harriell, K., Balachandran, A., & Signorile, J. (2014). Core muscle function during specific yoga poses. Complementary Therapies in Medicine. https://doi.org/10.1016/j.ctim.2014.01.007
 • Hart, C. E. F., & Tracy, B. L. (2008). Yoga as steadiness training: Effects on motor variability in young adults. Journal of Strength and Conditioning Research. https://doi.org/10.1519/JSC.0b013e31818200dd
 • Balasubramanian, B., & Pansare, M. S. (1991). Effect of yoga on aerobic and anaerobic power of muscles. Indian Journal of Physiology and Pharmacology.
 • Smith, E. N., & Boser, A. (2013). Yoga, vertebral fractures, and osteoporosis: research and recommendations. International Journal of Yoga Therapy. https://doi.org/B46687Q87M790745 [pii]
 • Woodyard C. (2011). Exploring the therapeutic effects of yoga and its ability to increase quality of life. International journal of yoga4(2), 49–54. https://doi.org/10.4103/0973-6131.85485

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.