10 альтернативних способів використання кави, про які ви не чули

10 альтернативних способів використання кави, про які ви не чули
10 альтернативних способів використання кави, про які ви не чули

Останнє оновлення: 02 грудня, 2018

Випивши чашку доброї кави, багато людей, як правило, викидають рештки кави (гущавину) у сміття. І все ж таки, не поспішайте викидати її, адже використання кави може бути різноманітним. 

Якщо знати, як її використовувати, то кава, навіть, може допомогти заощадити трохи грошей. Нижче ми покажемо вам 10 альтернативних способів використання кави, усі вони дуже прості.

1. Запобігає неприємним запахам

Покладіть трохи кави в банку, поставте її до свого холодильника, це буде найкраща допомога в подоланні неприємних запахів. Крім того, якщо ви, наприклад, чистили рибу і ваші руки неприємно пахнуть, ви можете просто потерти їх кавою та змити теплою водою. І неприємного запаху – як не було.

2. Ексфоліант для шкіри

Завдяки своїй текстурі, кава дуже добре відлущує шкіру та зменшує кількість целюліту. При боротьбі з целюлітом, ми рекомендуємо, змішати використану кавову гущавину з невеликою кількістю кокосового масла. Потім протерти цією суміщу шкіру круговими рухами.

Використовуйте ще один рецепт для відлущування шкіри: необхідно змішати каву з половиною столової ложки оливкової олії, потім цією масою протерти шкіру та залишити на декілька хвилин. Згодом, усе що вам потрібно зробити, це промити водою цю ділянку шкіри.

3. Виготовляння добрива

Кава ідеально підходить для виготовлення компосту. Також, ви можете додати її до рослин, які потребують більш кислого ґрунту, адже кава містить в собі велику кількість елементів, таких як мідь, калій, магній і фосфор. Гарним добривом для насінь редису та моркви стануть мелені кавові зерна.

4. Використання кави для волосся

використання кави для тьмяного волосся

Кава може бути повторно використана для перетворення тьмяного волосся на блискуче. Спосіб дуже простий, ви просто створюєте кавовий розчин, так само як готуєте собі ранкову каву. Для ополіскування волосся розчиніть каву у холодній воді або принаймні, у воді кімнатної температури.

Використовуйте такий ополіскувач одразу після миття волосся та залиште його на волоссі приблизно на 20 хвилин. Потім змийте. Блискуче волосся вам гарантоване.

5. Засіб від комах та тварин

Кава є ефективним репелентом від мурашок, а також виступає засобом для відштовхування тварин, насамперед, кішок. Щодо боротьби із мурахами: вам необхідно просто посипати невеликою кількістю кави ту частину землі на якій ви би хотіли позбутись цих комах.

Якщо ви хочете відігнати кішку, то вам краще буде змішати кавову гущавину з лимонними та апельсиновими скоринками. Котам не подобається цей аромат, тому вони будуть його уникати. Іще одна корисна порада: обтирайте кавовою гущею своїх домашніх тварин і ви позбавитесь бліх абсолютно безкоштовно.

6. Очисник

Через свої абразивні та кислотні властивості кава може бути використана як очисник поверхонь, особливо на кухні. Просто змішайте мелену каву з невеликою кількістю води та мила і ви можете застосувати цю суміш на будь-якій ділянці, яку ви хочете вичистити від бруду.

7. Освіжувач повітря

кавові зерна діють в якості освіжувача повітря

На додаток до запобігання запахам, кава також діє в якості освіжувача повітря. Усе це завдяки своєму сильному, приємному та пронизливому аромату.

Для цього просто помістіть мелену каву у сумочку або мішечок з пористого матеріалу, тепер аромат кави буде поширюватись всюди. За бажанням, ви можете додати до нього будь-яку ароматичну олію або фруктову скоринку.

8. Зменшення пилу

Каву можна використовувати навіть в тих місцях, які збирають на собі багато плісняви та бруду, наприклад на трубах. Важливо пам’ятати, що мелена кава має бути не вологою, інакше це може викликати зворотній ефект. Посипте кавою місце з пилом і тепер усе можна легко стерти.

9. Зберігає меблі в гарному стані

Завдяки каві, дерев’яні меблі можна зберегти у гарному стані. Просто протріть тканину та натріть меблеву поверхню, вона одразу стане блискучою. 

10. Приготування їжі

Кавові залишки корисні під час приготування різних тортів та тістечок. Ви можете використовувати її навіть як нижній шар для вирощування грибів. Як ви вже знаєте, кава володіє властивостями, які добре впливають на ґрунт в цілому, а також при вирощуванні деяких рослин.

Чи здивовані ви, дізнавшись про такі альтернативні способи використання кави?


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.