10 безпричинних больових відчуттів, які не варто ігнорувати

Інколи ми не звертаємо увагу на легкий біль в суглобах, спині чи м'язах. Ми розповімо, чому такий біль не варто ігнорувати
10 безпричинних больових відчуттів, які не варто ігнорувати

Останнє оновлення: 08 листопада, 2018

У кожного в житті іноді бували раптові больові відчуття, безпричинні, а часом навіть і постійні. Більшість людей не приділяють їм занадто великої уваги і зазвичай біль просто минає без жодної на те причини. Втім, існує 10 безпричинних больових відчуттів, на які варто звернути увагу. Читайте далі і ви дізнаєтесь про них.

Ці болі не дуже відрізняються від дивних звуків, які раз на сто років може видавати ваша машина. Часом вона дзижчить або свистить, а потім шум зникає так само раптово, як і появився. Ті, хто не є механіками, не нададуть такому шуму жодної уваги. Але так само, як і у випадку машини, ситуація з  вашим здоров’ям зазвичай погіршується з часом і, як правило, такі болі свідчать про набагато серйознішу, пов’язану з ними проблему. 

Хоча не всі безпричинні болі є ознакою нагальних проблем зі здоров’ям, деякі з них просто не варто ігнорувати. Мало хто любить ходити на прийом до лікаря, а лікарі ще менше хочуть лікувати захворювання, яке можна було виявити задовго до того, як воно перетворилося на серйозну хронічну проблему або й смертельний випадок. Тож які із цих безпричинних, на перший погляд, больових відчуттів не варто ігнорувати?

1. Причини больових відчуттів у грудях

Хоча у цьому розділі в основному мова йтиме про хвороби серця, біль у грудях не єдиний знак, що щось не в порядку. Уявіть собі: спекотний літній день і ви пітнієте косячи траву. Потім зупиняєтесь, щоб витерти піт з чола, як раптом ваша щелепа починає боліти. Усі вчили вас, що варто хвилюватися через біль у грудях, а щелепа – то дурниця, тому ви не надто переживаєте. Можливо, ви занадто сильно надавили на щелепу через стресовий день на роботі.

На жаль, біль у щелепі може свідчити про проблеми із серцем через стрес. Такий біль – попереджувальний знак про можливий серцевий напад.

Біль, який пов’язують з серцевими нападами, дуже часто часто виникає в різних частинах грудної клітки: плечах, руках, черевній порожнині, нижній частині щелепи або горлі. Якщо у вас раптово виникає біль у плечах або щелепі, зупиніться і перестаньте робити те, чим ви були зайняті, потім повідомте когось і зверніться до лікаря за обстеженням.

2. Біль унизу спини

Причини больових відчуттів у спині

Біль унизу спини виникає досить часто, але він може свідчити про набагато серйозніші проблеми. Біль у спині також може бути симптомом проблем із нирками. Такий біль може бути пов’язаним із каменями у нирках, які, як правило, зникають самі по собі (хоча й досить болісно). Якщо ваші нирки заражені та набряклі, це призводить до дискомфорту внизу спини. Якщо пухлина у нирці виросла досить великою, це також може викликати біль унизу спини.

3. Прични больових відчуттів у животі

Іноді немає жодного очевидного пояснення болю в животі. Можливо, це проблеми із прилеглими органами такими як, нирки, легені або матка викликають дискомфортні відчуття у животі. Біль у нижньому правому боці живота може свідчити про запалення апендициту, а це означає, що ви потребуєте негайного хірургічного втручання.  

Біль у верхньому правому боці живота може бути ознакою проблем із жовчним міхуром. Біль угорі живота (разом із болем зверху спини) може свідчити про панкреатит, запалення підшлункової залози. Якщо вчасно не полікувати його, тканина кишечника може відмерти, а разом з тим виникнуть інші проблеми. І зрештою, запалення печінки, спричинене гепатитом може спричиняти дуже сильний біль у кишечнику.

4. Біль у гомілці

Біль у гомілці виникає під кінець довгого напруженого дня (або після тривалого підйому вгору). Але крім того, біль у гомілці може свідчити і про інші проблеми, особливо, якщо він не пов’язаний з якоюсь травмою.

У ногах є система артерій та вен, які транспортують кров від і до м’язів та серця. Вени, які можна побачити через шкіру, відомі як поверхневі вени, транспортують кров до глибших вен. Маленькі клапани всередині вен забезпечують циркуляцію крові у правильному напрямку. Розриви вен можуть спричиняти коагуляцію (згортання крові). Вона спричиняється тромбозом глибоких вен, який може викликати больові відчуття у гомілках та набряки ніг.

5. Поколювання в руках та ногах

Жіночі ноги

Якщо ви коли-небудь перехрещували ноги протягом тривалого періоду часу, ви, мабуть, добре знаєте це майже болюче поколювання у ногах та стопах. Причиною є недостатній притік крові. На щастя, поколювання швидко зникає, варто лише встати та трохи походити.

Якщо у вас виникає схоже відчуття в ногах та руках, але ви навіть не перетискали їх протягом  тривалого часу, це може бути симптомом пошкодження нерву. Такі симптоми,  як поколювання, оніміння та “горіння” свідчать про периферійну нейропатію.

6. Загальний біль у тілі

Якщо у вас болить будь-яка точка тіла, це означає, що їй варто приділити увагу і дізнатися в чому причина болю. Можливо, у вас фіброміалгія, загадкова хвороба, яка виявляється через біль та дискомфорт і частіше виникає у жінок, ніж у чоловіків. Фіброміалгія також робить людину більш чутливою до фізичних навантажень та больових відчуттів, що, у свою чергу, призводить до проблем зі сном.

Це може вас здивувати, але депресія також може спричиняти раптовий, незрозумілий біль у різних частинах тіла. Часом її ознаками є біль у спині, головні болі та підвищена чутливість до болю.

7. Біль у яєчках

Біль у яєчках ніколи не можна ігнорувати, адже зазвичай відкладання походу до лікаря гарантує погіршення проблеми. Біль у яєчках може бути спричинений різними чинниками, від грижі і до раку. Також може перекрутитися сім’яний канатик і викликати скручування яєчок. 

Запалення придатка яєчка, спіральної трубки, розташованої у нижній частині кожного яєчка, яка забезпечує зберігання та рух сперми, також може спричиняти біль у яєчках. Якщо крім болю яєчок вас турбує ще й якесь дивне відчуття, цілком можливо, що у вас ще й варикозне розширення вен, відоме як варикоцеле.

8. Сильні головні болі

Головний біль

Біль у голові досить часто береться нізвідки, втім, деякі головні болі виникають надзвичайно раптово, ніби удар блискавки. Цей загадковий та раптовий біль може бути ознакою набагато серйознішої проблеми, ніж просто головний біль. Якщо біль такий сильний, що ви майже нічого не бачите, це може свідчити про інсульт або ішемічний напад.

9. Біль у тазі під час сексу

Один із найчастіших симптомів запалення органів тазу – біль або дискомфорт у районі тазу під час сексу. Це  бактеріальна інфекція в матці або фаллопієвих трубах, яка викликає почервоніння, набряки та хвороби тканин.  Запалення може призвести до утворення рубців, які можуть спричинити такі проблеми, як безпліддя.

Запалення органів тазу також може бути спричинене хронічними загноюваннями або болями у області тазу. Хвороби, які передаються статевим шляхом, найчастіше це хламідіоз або гонорея, або будь-яке інше джерело бактерій, яке потрапляє у репродуктивні органи – найголовніші причини виникнення запалення органів тазу.

10. Симптоми больових відчуттів у суглобах

Остеоартрит, загальне зношення суглобів пов’язане з віком та зношення хряща, призводить до того, що кістки починають тертися одна об одну. Це найчастіша причина болю в суглобах, проте не єдина. Затерпання та набрякання суглобів може бути спричинене вовчанкою, хворобою, яка характерна тим, що то загострюється, то послаблюється. Інші симптоми вовчанки: втома, випадіння волосся та гарячка.

Гепатит, хвороба яка вражає печінку, також викликає болі у суглобах. Також біль може бути спричинений артритом, одним із найбільш серйозних різновидів якого є ревматоїдний артрит. Ревматоїдний артрит – це автоімунне захворювання, яке виводить з-під контролю імунну систему і та починає атакувати свої власні ж клітини.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.