10 корисних властивостей насіння авокадо

Насіння авокадо корисне для зовнішнього застосування, адже це – чудовий засіб для догляду за собою, утім воно також надзвичайно поживне як доповнення до ваших страв. Висушіть його на сонці, а потім подрібніть.
10 корисних властивостей насіння авокадо

Останнє оновлення: 12 жовтня, 2022

Авокадо добре знане у всьому світі завдяки своєму чудовому смаку та високій поживній цінності. У його зеленому м’якуші містяться важливі жирні кислоти, антиоксиданти, білок та інші сполуки, які є дуже корисними для здоров’я. Однак, багато людей ще не знають, що насіння авокадо теж володіє дивовижними властивостями як для зовнішньої краси, так і для всього тіла.

Хоча насіння має інший смак, ніж сам фрукт, існує дуже багато способів його використання, завдяки яким ви зможете відчути на собі користь цієї добавки.

Можливо, на перший погляд, це видається не зовсім правдивим, утім насіння авокадо є чудовим джерелом клітковини та важливих амінокислот, які можуть запобігти появі різноманітних захворювань або допомогти вилікувати їх.

Сьогодні ми хочемо розповісти про 10 очевидних причин їсти насіння авокадо замість того, щоб викидати його. Неодмінно читайте далі!

1. Насіння авокадо покращує роботу серцево-судинної системи

насіння авокадо покращує роботу серця

За результатами проведених досліджень, щонайменше 70% усіх амінокислот авокадо містяться саме в його насінні.

Ефірна олія, яку роблять з насіння цього фрукта, допомагає контролювати рівень холестерину, тиск крові та інші проблеми із серцево-судинною системою, які підвищують ризик серцевого нападу.

2. Бореться з інфекціями шлунку

Клітковина, яка міститься в насінні авокадо, покращує травлення та полегшує процес випорожнення.

Завдяки протизапальним властивостям його також можна використовувати як засіб від діареї та інших шлунково-кишкових симптомів, які виникають під час бактеріальних і вірусних інфекцій.

Фенольні сполуки в цьому насінні захищають слизову шлунку від утворення виразок.

3. Діє як антиканцерогенний засіб

насіння авокадо діє як канцерогенний засіб

Вважається, що флавоноїди, які містяться в авокадо, можуть знизити ризик росту ракових клітин і пухлин.

Досі тести проводили лише на гризунах, однак поточні дослідження показують імовірність такого самого впливу і на людські клітини.

4. Запобігає окисному пошкодженню

Високий вміст антиоксидантів у насінні авокадо вже багато років використовують для відновлення клітин, пошкоджених вільними радикалами.

Ефірна олія та екстракт цього насіння – це одні зі способів використовувати авокадо для омолодження шкіри та волосся.

Якщо додати насіння авокадо до свого раціону, це знизить ризик розвитку хронічних захворювань, пов’язаних із віком.

5. Зміцнює імунну систему

Фенольні сполуки, що містяться в насінні авокадо, давно використовують для лікування вірусних інфекцій та алергій.

Коли ви споживаєте їх, це сприяє виробленню антитіл і зміцнює імунну систему, що у свою чергу запобігає виснажливим хворобам.

6. Бореться з болем і запаленням

насіння авокадо бореться з болем у суглобах

Завдяки своїм протизапальним властивостям, насіння авокадо знімає біль і стрес у пацієнтів із такими захворюваннями, як артрит, гастрит і коліт.

Його жирні кислоти покращують циркуляцію крові та сприяють виведенню відходів, що зменшує запалення тканин.

7. Запобігає появі зморшок

Один із найцікавіших способів використання насіння авокадо в косметичних цілях – як засіб від появи зморшок та інших ознак старіння.

Флавоноїди та антиоксиданти зупиняють пошкодження, спричинені вільними радикалами, і збільшують вироблення колагену, що робить шкіру міцнішою та молодшою.

8. Покращує стан волосся

Люди з такими проблемами, як сухе волосся, лупа та посічені кінчики, можуть значно покращити стан свого волосся за допомогою цього натурального інгредієнта.

Корисні жири, які містяться в насінні авокадо, поліпшують природне зволоження волосся, запобігають захворюванням шкіри голови та появі грибка.

9. Регулює роботу щитоподібної залози

насіння авокадо регулює роботу щитоподібної залози

Поживні речовини в насінні авокадо чудово допоможуть людям із проблемами щитоподібної залози, зокрема гіпотиреозом.

Якщо додати його у свій раціон, це стимулюватиме вироблення гормонів і покращить метаболізм. Завдяки цьому боротися з ожирінням буде легше.

10. Додає енергії

Вважають, що поживні речовини, яких у цьому фрукті безліч, покращують рівень фізичної та розумової енергії. Якщо зробити насіння авокадо обов’язковим компонентом свого раціону, організм краще функціонуватиме, а ви будете значно продуктивнішими протягом дня.

Як можна скористатися властивостями насіння авокадо?

авокадо

Замість того, щоб викидати насіння, покладіть його на сонці, щоб воно висохло, а потім подрібніть до консистенції порошку.

Далі ви можете додавати цей порошок в супи, смузі, салати й багато інших страв.

Якщо ви хочете використовувати насіння в косметичних цілях, змішайте його з масками з йогурту, яйця, ефірних олій тощо.

То ви й досі плануєте викидати це дивовижне насіння? Тепер ви знаєте, як його використовувати, тому неодмінно випробуйте на собі всі ці корисні властивості.  • Cabezas, C., & Hueso, J. J. (2003). Fenológicos-Tipo Del Aguacate ( Persea Americana Mill .). Actas V Congreso Mundial Del Aguacate.
  • Salas López, L. (2015). Aguacate símbolo de juventud, belleza y salud. MARKETING AND COMMERCIAL STREAM.
  • Pérez-Rosales, R., Villanueva-Rodriguez, S., & Cosío-Ramirez, R. (2005). El aceite de aguacate y sus propiedades nutricionales. E-Gnosis. https://doi.org/10.1136/jech.54.6.473

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.