10 продуктів, щоб зупинити ріст кандиди

Щоб тримати кандиду під контролем, додайте до свого раціону харчування пробіотики, як-от кефір.
10 продуктів, щоб зупинити ріст кандиди

Останнє оновлення: 20 листопада, 2018

Молочниця, або кандидоз, – це досить поширене захворювання, яке розвивається тоді, коли кандиди (тип грибка, що міститься в роті та кишківнику людини) починає аномально рости в результаті змін у навколишньому середовищі або під впливом інших чинників.

Приймання медичних препаратів, неправильне харчування та токсини з навколишнього середовища – ось кілька чинників, які можуть змінити нормальний баланс цього грибка.

Хто такі кандиди?

Коли рівень кандиди стає занадто високим, вона може проходити через стінки кишківника й потрапляти прямо в кров, де виділяє токсичні часточки, які підвищують проникність кишківника та спричиняють інші проблеми.

Хоча у більшості випадків це не становить серйозної загрози, краще вилікувати проблему на ранніх етапах, щоб уникнути розвитку інфекції.

Хороша новина в тому, що вам не доведеться вдаватися до агресивних ліків, щоб зупинити ріст кандиди й запобігти її поширенню.

Потрібно лише додати кілька продуктів із протигрибковими властивостями у свій раціон харчування, щоб вилікувати цю проблему без загрози виникнення небажаних побічних ефектів.

Дізнаймося більше в цій статті.

1. Кокосова олія

Кокосова олія

У натуральній кокосовій олії міститься сполука з протигрибковими властивостями, відома як каприлова кислота.

Якщо споживати її в невеликих кількостях, це допоможе боротися безпосередньо з дріжджами кандиди, адже під впливом цього продукту в їхніх стінках створюватимуться маленькі дірочки.

2. Часник

Часник, що відомий у всьому світі як найпотужніший природний антибіотик, є одним із найкращих альтернативних засобів для зупинення росту дріжджів.

Його сірчані сполуки, особливо алліцін, діють як природний протигрибковий засіб і змінюють середовище, необхідне дріжджам для процвітання.

3. Яблучний оцет

Яблучний оцет

Натуральний яблучний оцет, тобто той, який ніяк не рафінували, містить кислотні сполуки, які безпосередньо борються з грибками, змінюючи середовище, потрібне їм для розвитку.

Хоча немає наукового дослідження, яке б підтвердило такі корисні властивості яблучного оцту, усе вказує на те, що в цьому продукті містяться натуральні ферменти, які допомагають руйнувати дріжджі.

4. Лимони

Лимони та лайми належать до цитрусових фруктів і спеціалісти дуже рекомендують їх споживати, щоб змінити середовище, необхідне дріжджам для процвітання.

Завдяки своїм лужним властивостям вони знижують надмірну кислотність у травній системі й водночас пригнічують ріст різних видів мікроорганізмів.

У лимонах міститься дуже мало цукру, тому вони шкідливі для бактерій і дріжджів.

5. Ягоди

Ягоди

Полуниці й інші види ягід – це чудовий вибір для тих, хто бореться з інфекцією кандиди. Вони аж тріщать від вітаміну С, який допомагає зміцнити імунну систему.

У половині склянки міститься приблизно 60 мг вітаміну С, а також вітамін A, комплекс вітамінів B й важливі мінерали.

6. Імбир

У корені імбиру містяться такі сполуки, як гінгерол та шоагол. Ці дві сполуки володіють протизапальними та протигрибковими властивостями й тому допомагають лікувати захворювання, пов’язані з дріжджами.

Хоча імбир і не є найпотужнішим протигрибковим засобом у цьому списку, це чудовий вибір, якщо ви хочете допомогти органам виділення вивести токсини з організму.

Його активні компоненти покращують травлення, зміцнюють імунну систему та посилюють її реакцію на інфекційні мікроорганізми.

7. Оливкова олія

Оливкова олія

Оливкова олія, яку вважають одним із найкорисніших для здоров’я людини жирів, – це багате джерело жирних кислот Омега 3 та поліфенолів. Ці два складники зміцнюють натуральний захист організму та борються з дріжджами.

8. Кориця

Кориця – це спеція з протизапальними та протигрибковими властивостями, яка лікує кандиду схоже до каприлової кислоти в кокосовій олії. 

Її активні компоненти пошкоджують клітинні стінки дріжджів, що не дає їм поширюватися та спричиняє відмирання.

Корицю вже успішно використовують для лікування кандиди, Хелікобактер пілорі (H. Pylori) й інших типів паразитів.

9. Дикий лосось

Червона риба проти грибків кандиди

Дикий лосось – це одне з найцінніших джерел жирних кислот Омега 3, що робить його чудовим доповненням для боротьби з грибковими інфекціями.

Завдяки своїй протизапальній дії він регулює активність клітин у тканинах і змінює умови середовища, необхідні дріжджам для процвітання.

10. Гвоздика

У гвоздиці міститься речовина під назвою евгенол, яка володіє потужними протизапальними та протигрибковими властивостями.

Сама спеція та її ефірна олія дуже добре допомагають при інфекціям кандиди, як при внутрішньому так і при зовнішньому застосуванні.

Крім перелічених у цій статті продуктів намагайтеся додавати до свого раціону більше пробіотиків, таких як натуральний йогурт чи кефір.

Обидва ці продукти дуже корисні для вас, адже вони посилюють захисні механізми організму та допомагають покращити його натуральну мікрофлору.  • Ferraz de Oliveira S., Pinheiro Lobo I., Serpa da Cruz R., Andrioli JL., et al., Antimicrobial activity of coconut oil in water emulsion on staphylococcus epidermidis and escherichia coli EPEC associated to candida kefyr. Heliyon, 2018.
  • Madhan Kumar S., Anand Kumar V., Natarajan P., Sreenivasan G., Antifundal efficacy and the mechanical properties of soft liners against candida albicans after the incorporation of garlic and neem: an in vitro study. J Int Soc Prev Community Dent, 2018. 8 (3): 212-217.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.