10 простих способів перебороти втому

10 простих способів перебороти втому
10 простих способів перебороти втому

Останнє оновлення: 11 січня, 2019

Упродовж робочого дня ви безуспішно намагалися перебороти втому? Почуваєтесь виснаженими після безсонної ночі?

Найпопулярнішими способами боротьби із втомою та сонливістю є вживання кави або цукру для поповнення запасів енергії.

На щастя, існує багато корисніших способів перебороти втому. У цій статті ми поділимося з вами чудовими способами боротьби з сонливістю без побічних ефектів, і вам більше ніколи не доведеться зловживати кофеїном!

Ми підібрали для вас перелік простих хитрощів, до яких ви можете вдатися за перших ознак сонливості та у тих випадках, коли вам терміново потрібно “перезарядити свої батарейки”.

1. Встаньте і трохи порухайтеся

Якщо у вас офісна робота, і вам бракує особистого простору, спробуйте скористатися цією порадою. Встаньте з-за столу та добре потрусіть ногами та руками.

Ви можете побігати на місці або торкнутися руками пальців на ногах. Ці прості вправи допоможуть покращити кровообіг, тож ви відразу помітите прилив енергії.

Якщо ж ви маєте можливість вийти на свіже повітря, радимо вам прогулятися чи навіть піти на пробіжку. Це неодмінно покращить ваше самопочуття та пришвидшить кровотік.

Запам’ятайте: щойно випадає можливість, виходьте на вулицю. Чисте повітря та сонячні промені здатні творити дива, і ви неодмінно забудете про втому та сонливість.

2. Введіть свій мозок в оману

активність мозку

Якщо ж у вас немає можливості розім’яти тіло, спробуйте потренувати свій мозок.

Сонливість можна відігнати за допомогою кросворду або судоку. Також ви можете змінити вид діяльності та потренувати мозок, давши йому нове завдання.

Таким чином ви активізуєте свій мозок. Це допоможе прокинутися та отямитися після монотонної роботи.

3. Скористайтеся властивостями лимонів

А ви знали, що аромат лимона чудово допомагає для стимуляції мозкової діяльності та підвищення активності?

Саме тому лимон є одним із найкращих способів перебороти сонливість. Ви можете спробувати лимонну карамельку, випити лимонний чай або навіть з’їсти шматочок лимона.

Характерний аромат цитрусових сприяє покращенню мозкової діяльності та ефективно бореться із втомою.

Ви можете обрати будь-який цитрусовий фрукт, який вам до смаку. Можна поєднувати різні цитрусові для того, щоб визначити, який із них має сильніший ефект.

4. Охолоньте

холодна вода чи кубики льоду допоможуть перебороти втому

Відкладіть вбік чашку звичної післяобідньої кави та випийте склянку холодної води натомість. Саме холодна вода не лише допоможе відновити водний баланс в організмі, але й остаточно віджене від вас сонливість та втому. Після склянки води ви неодмінно відчуєте прилив енергії.

Можна не тільки пити холодну воду, але й вмити нею обличчя. Є ще одна хитрість – можете взяти кубик льоду та потерти ним зап’ястя, це також допоможе позбутися сонливості.

Холод стимулює викид адреналіну в організмі. До того ж, він сприяє виробленню гормонів, які роблять людину уважнішою та зосередженою.

5. З’їжте м’ятну цукерку

Як і лимони, м’ята має дуже характерний аромат, здатний боротися із втомою. Ми рекомендуємо завжди тримати на своєму столі кілька м’ятних цукерок про всяк випадок.

Цукерки можна замінити м’ятною жувальною гумкою, а ще такої самої стимуляції мозку можна досягти, якщо додати до склянки з холодною водою трохи м’яти або помити руки з м’ятним милом.

6. Послухайте жваву музику, це допоможе перебороти втому

дівчина слухає музику в навушниках

Енергійна музика здатна будь-кого швидко привести до тями. Саме тому, якщо ви відчуваєте сонливість і втому, надіньте навушники та ввімкніть свою улюблену жваву пісню. Якщо ви ще й підспівуватимете в такт виконавцям, то відразу відчуєте себе бадьоріше.

Якщо є можливість, підніміться зі свого місця та трохи потанцюйте. Проте не забувайте, що на робочому місці потрібно поводитись у рамках певних правил, інакше начальник може вас неправильно зрозуміти.

7. Подихайте вогнем

Звісно, ми зараз говоримо не буквально. “Дихання вогнем” є однією з вправ у йозі. Ця техніка стимулює вироблення адреналіну в організмі.

Під час виконання цієї вправи до організму потрапляє більше кисню, у результаті чого втома безслідно зникає.

Насправді навчитися “дихати вогнем” дуже просто. У мережі ви знайдете чимало відео, які детальніше ознайомлять вас із цією вправою.

8. Зіграйте зі своїм мозком у гру

Насправді часто отримати додатковий заряд енергії так само просто, як і вдати, що він у вас вже є. Тобто вам треба просто ввести свій мозок в оману та щосили повірити у те, що енергії у вас значно більше, аніж насправді.

Усе, що вам знадобиться – кілька разів промовити, що ви остаточно прокинулись та почуваєтесь повними сил. Така настанова допоможе вам ефективно провести день та завершити всі справи.

Ви й самі здивуєтеся, як швидко ваш організм перелаштується, і ви забудете про те, що ще зовсім недавно відчували втому.

9. Медитуйте

медитація

Медитація є одним із найефективніших способів перебороти втому та покращити концентрацію. Ми рекомендуємо регулярно медитувати для покращення загального самопочуття. Якщо ви займатиметеся дихальними техніками та йогою, то вже зовсім скоро помітите, як покращився ваш стан та поповнилися запаси енергії.

У разі, якщо ви раніше вже намагалися медитувати, але ці спроби не принесли вам бажаного результату, і після обіду ви досі відчуваєте спад сил та втому, можливо, вам варто підібрати іншу дихальну техніку.

10. Усміхайтеся

Сміх має терапевтичну дію на організм людини завдяки викиду ендорфінів (гормонів щастя), яким він супроводжується. Ці гормони мають значний вплив на загальне самопочуття та рівень енергії в організмі.

Саме тому ми радимо вам виділити принаймні декілька хвилин на день, щоб посміятися над кумедним відео або послухати кілька анекдотів від товариша. Це допоможе перебороти втому та підвищить мозкову активність.

Обов’язково перевірте наші поради на практиці, і ви переконаєтесь у їхній ефективності!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.