10 причин вживати цвітну капусту

16 Січня, 2019
Мабуть, вам уже відомо, що цвітна капуста містить багато поживних елементів, одним із яких є незамінна для організму людини клітковина. Саме ця сполука допомагає виводити з організму токсини та покращує самопочуття людини.

А вам до вподоби цвітна капуста? Чи, може, ви належите до тих людей, які терпіти не можуть її специфічний смак?Якщо ви не полюбляєте цвітну капусту, радимо вам звернути увагу на кілька фактів про цей овоч з родини хрестоцвітих. По-перше, у цвітній капусті містяться вітаміни групи В (В1, В2, В3, В6 та фолієва кислота), а також вітаміни С, К та Е.

По-друге, цвітна капуста багата на вміст цінних для організму людини мінералів, серед яких можна виділити кальцій, магній, фосфор, калій та марганець. До того ж, цей вид капусти є потужним джерелом рослинного білка.

Жирів у цвітній капусті надзвичайно мало, тож ви можете не перейматися за свою фігуру. Зверніть увагу, що цей корисний овоч багатий на вміст клітковини та жирних кислот омега-3.

За умови регулярного вживання цього овоча ви помітно покращите своє самопочуття та зміцните імунну систему.

Ось деякі корисні властивості цвітної капусти:

1. Вона покращує роботу серцево-судинної системи

Вітамін К, який у великих кількостях міститься у цвітній капусті, володіє потужними протизапальними властивостями та має здатність покращувати кровообіг.

Завдяки цьому на стінках судин накопичується менше жирів, які часто призводять до розладів серцево-судинної системи та атеросклерозу.

Окрім вітаміну К, цвітна капуста містить ще одну корисну сполуку – сульфорафан. Ця речовина допомагає регулювати кров’яний тиск.

2. Цвітна капуста лікує розлади шлунка

Ми вже згадували, що цей овоч містить багато рослинної клітковини, яка володіє здатністю покращувати травлення. Крім того, клітковина допомагає виводити з організму накопичені токсини.

Жодної шкоди цей процес детоксикації організму не несе, адже стінки шлунка перебувають під захистом сульфорафану, який знешкоджує вплив хвороботворних бактерій.

У цвітній капусті також міститься значна кількість ізотиоцианатів, які мають здатність запобігати розвиткові шлункових виразок та раку товстої кишки.

3. Вона допомагає боротися з раком у юному віці

цвітна капуста допомагає боротися з раком

Сульфорафан та ізотиоцианати, що містяться у цвітній капусті, допомагають боротися з раком, адже вони містять антиестрогени та інші сполуки, які не дають розростатися раковим клітинам.

Саме тому ми наполегливо рекомендуємо регулярно вживати цвітну капусту для профілактики ракових захворювань.

Якщо ж ви здорові, та все одно боїтесь захворіти на рак, вам варто звернути увагу на те, яким саме видам раку може запобігти цей корисний овоч:

 • рак легень
 • рак сечового міхура
 • рак молочної залози
 • рак простати
 • рак яєчників
 • рак матки

4. Цвітна капуста захистить від дегенерації жовтої плями

Цвітна капуста сприятливо впливає на зір завдяки високому вмісту антиоксидантів та вітаміну С. Саме тому цей овоч запобігає розвиткові дегенерації жовтої плями та навіть сліпоти.

Сульфорафан має захисну дію на сітківку ока, яка є дуже вразливою до негативного впливу зовнішніх факторів. Регулярне вживання цвітної капусти допоможе вам покращити зір та запобігти розвиткові інших проблем з очима (наприклад, катаракти).

5. Вона знешкоджує шкідливий вплив ультрафіолетових променів

Сульфорафан, що міститься у цвітній капусті, також допомагає захищати шкіру від негативного впливу ультрафіолетових променів. За умови регулярного вживання цього хрестоцвітого овоча ви зможете захистити себе від таких проблем:

 • запальний процес
 • рак шкіри, який виник у результаті надмірного ультрафіолетового випромінювання
 • почервоніння шкіри, яке може з’явитися внаслідок посиленого кровотоку після сонячного опіку
 • пошкодження клітин

Радимо вам уникати тривалого перебування під прямими сонячними променями. Попри корисні властивості цвітної капусти, одного вживання цього овоча недостатньо для надійного захисту від ультрафіолетових променів. Не забувайте перед виходом на вулицю наносити сонцезахисний крем і не зловживайте сонячними ваннами.

6. Капуста запобігає розвиткові нейродегенеративних захворювань

Оскільки цвітна капуста має властивість захищати організм від появи нейродегенеративних захворювань, ми радимо вам додати цей овоч до свого раціону. Сульфорафан активує ензими з очищувальними властивостями. До того ж, ця сполука здатна покращувати самопочуття людини під час уражень нервової системи, які часто виникають у результаті оксидативного стресу та запального процесу.

Це означає, що під час регулярного вживання цвітної капусти ризик розвитку хвороби Альцгеймера чи Паркінсона суттєво знижується.

7. Вона має здатність регулювати кров’яний тиск

Завдяки своїм протизапальним та антиоксидантним властивостям цвітна капуста є чудовим засобом для зміцнення артерій.

Жирні кислоти омега-3 та клітковина, які у великих кількостях містяться у цьому овочі, мають здатність знижувати рівень поганого холестерину в організмі. Саме тому цвітна капуста допоможе людям із хворобами серцево-судинної системи. Якщо ви хочете покращити роботу серця, налягайте на овочі з родини хрестоцвітих.

8. Завдяки цвітній капусті ви відрегулюєте рівень електролітів в організмі

Регулярне вживання цвітної капусти допоможе відкоригувати рівень електролітів в організмі. Завдяки цьому робота нервової системи налагодиться, а м’язи почнуть скорочуватися, як належить.

Якщо ви професійно займаєтесь спортом, то, мабуть, часто вживаєте спеціальні спортивні напої. І справді, такі напої часто є у раціоні активних людей, адже вони також мають здатність відновлювати баланс електролітів.

Втім, не забувайте, що більшість спортивних напоїв містить велику кількість цукру. Саме тому ми радимо вам відмовитися від таких безалкогольних енергетиків на користь цвітної капусти.

9. Капуста покращує мозкову активність та зміцнює клітини

Фосфор, який міститься у цвітній капусті, має здатність відновлювати клітинні мембрани, що напряму впливає на роботу мозку та нервової системи.

Не меншу роль відіграють також калій та вітамін В6, на які багата цвітна капуста. Вони забезпечують належне функціонування нервових закінчень та покращують мозкову діяльність в цілому. Якщо ви хочете бути активними та працездатними, вам треба налягати на капусту.

10. Їжте цвітну капусту для профілактики діабету

Цей овоч може придушити діабет на початковій стадії завдяки високому вмісту вітаміну С та калію. Ці дві сполуки регулюють рівень цукру у крові та пришвидшують метаболізм.

Якщо рівень калію у крові занадто низький, рівень глюкози може суттєво зрости, а це дуже небезпечно для тих, хто належить до групи ризику.

Саме тому ми наполегливо рекомендуємо вам вживати якомога більше продуктів з високим вмістом калію.

 • Imran M., Salehi B., Sharifi Rad J., Aslam Gondal T., et al., Kaempferol: a key emphasis to its anticancer potential. Molecules, 2019. 24 (12): 2277.
 • Abbaoui B., Lucas CR., Riedl KM., Clinton SK., Mortazavi A., Cruciferous vegetables, isothiocyanates, and bladder cancer prevention. Mol Nutr Food Res, 2018.