10 трав’яних засобів від варикозного розширення вен

Варикозне розширення вен має негативний вплив на самооцінку. Ці природні засоби корисні для поліпшення циркуляції, а також профілактики та зменшення варикозу.
10 трав’яних засобів від варикозного розширення вен

Останнє оновлення: 13 грудня, 2018

Варикозне розширення вен – дуже неприємна недуга, незалежно від того, коли вона з’являється. Це захворювання зазвичай трапляється на ногах, а іноді й на обличчі. Для жінок це може мати руйнівні наслідки для їхньої самооцінки.

Варикозне розширення вен з’являється в результаті вагітності, як результат генетичних факторів, через збільшення ваги, порушення гормональної системи або через роботу, де більшість свого часу ви проводите сидячи.

Насправді є багато способів лікування варикозного розширення вен, хоча деякі з них досить дорогі. Хорошою новиною є те, що є й недорогі, природні засоби для лікування варикозного розширення вен, які допоможуть вам заощадити гроші і разом з тим отримати схожі або навіть і кращі результати. І до того ж, вони лікують природним способом і не будуть мати побічного впливу на ваше здоров’я.

Імбир проти розширення вен

імбир використовують проти розширення вен

Ця рослина багата на протизапальні компоненти. Вживаючи імбир, ви природнім шляхом зменшуєте біль і появу варикозного розширення вен. Імбир чудово підходить для поліпшення кровообігу і профілактики утворення варикозного розширення вен.

Нанесіть трохи екстракту імбиру, змішаного з кількома капсулами вітаміну Е безпосередньо на поверхню шкіри. Ви будете вражені результатами.

Часник

Часник містить багато сполук, які мають чудові протизапальні властивості. Для того щоб використовувати часник як засіб для лікування варикозного розширення вен, слід розчавити 5 зубчиків часнику і з’їсти, можна додати трохи лимонного соку, щоб поліпшити смак. Часник зменшує надлишок білків в організмі і, як наслідок, зменшує появу цих непривабливих вен.

Цибуля

цибулю використовують проти розширення вен

Цибуля теж є чудовим природним засобом, щоб допомогти правильно засвоїти і розподілити білки в організмі, тим самим запобігти появі варикозного розширення вен на поверхні шкіри. Просто їсти потрібно сиру цибулю кожен день. Щоденне споживання її допомагає тримати ваше тіло здоровим і оздоровлювати шкіру.

Брахми

Брахми – важливий  засіб для омолодження в аюрведичній медицині. Брахми – рослина, що володіє чудовими медичними властивостями, що входить в «золотий ряд» аюрведи. Протягом багатьох століть його використовували в аюрведичній медицині як тонік для мозку, нервової системи і для поліпшення пам’яті.

В останні десятиліття наукові дослідження підтвердили лікувальний ефект брахми. Це основний засіб для стимулювання і зміцнення нервових і мозкових клітин. Брахми покращує пам’ять, збільшує тривалість життя, уповільнює старіння і дає сили в старості, зміцнює імунну систему, очищаючи і живлячи її, а також зміцнює наднирники.

Ця рослина має свої витоки в Індії, і вважається ефективною при лікуванні варикозних вен. Брахми містить вітаміни, які необхідні для хорошого тону шкіри. Застосувати слід безпосередньо до ніг, щоб отримати чудові результати.

Розмарин

Ромарин застосовують проти розширення вен

Розмарин корисний для боротьби із стресом і депресією, але він також чудово підходить для лікування варикозного розширення вен. Розмарин часто використовують в засобах для догляду за шкірою, тому що завдяки йому покращується кровообіг в організмі.

Звіробій

звіробій та розширення вен

Зовсім не має значення, як використовувати звіробій: внутрішньо чи зовнішньо – він є ідеальним засобом для усунення варикозного розширення вен. Нанесіть олію цієї рослини безпосередньо на уражену ділянку. Зі звіробою також можна приготувати трав’яний настій.

Гамамеліс

Плоди гамамелісу містять високий відсоток ефірної олії, а кора і гілки — в’яжучі речовини, завдяки чому їх використовують в медицині. Ця рідкісна рослина дуже корисна, і вам надзвичайно пощастить, якщо ви зможете її знайти.

Гамамеліс володіє протизапальними властивостями, він сприяє відтоку рідини з великих судин і зміцненню судинних стінок, тому його можна використовувати для профілактики варикозного розширення вен.  Зазвичай гамамеліс вживають як чай, але також його можна застосувати у вигляді компресу на уражені ділянки.

Він має високу концентрацію ефірних олій, галової кислоти, дубильних речовин, які чудово підходять для підтримки здорової шкіри.

Мітла м’ясника

Мітла м’ясника містить активний компонент під латинською назвою ruscogenins (рускогенін). Ця речовина зменшує запалення і повертає еластичність венам. Корисно приймати внутрішньо 100 мг речовини – зазвичай це ціла склянка трав’яного настою – три рази на день.

Німецькі дослідники підтвердили, що ця рослина допомагає підвищити еластичність вен, зміцнити їх і зняти запалення, стимулюючи кровообіг кінцівок. Компрес з мітли м’ясника можна застосувати зовні.

Гуггул

Екстракт гуггул – це екстракт, отриманий із смоли дерев комміфори мукул (Commiphora mukul), які ростуть в Індії. Цю рослину знають і використовують ті, хто займається аюрведичною медициною, але не можна обминути цей засіб і простій людині, не знайомій зі східною медициною.

Гуггул – це чагарник, що росте в Індії, цвіте білими або жовтими квітами, має незвичайної форми плоди, та ще й колючий, проте, це не заважає цій рослині бути лікувальним і дуже корисним засобом. Гуггул зменшує запалення в кровоносних судинах і появу варикозного розширення вен, покращує кровообіг і здоров’я шкіри.

Екстракт Гуггул виводить з організму холестерин, шлаки і побічні продукти метаболізму, має гіполіпідемічну дію, тобто знижує рівень жирів у крові. Екстракт Гуггул є протимікробним, протизапальним засобом, дезінфікує секрети, такі як піт, слиз, сеча.

Ехінацея

Ехінацея застосовують проти розширення вен

Природа зробила багато подарунків людині. Один з них — ехінацея. У цій красивій рослині корисне все: суцвіття, стебло, коріння. Ця рослина добре відома всім. ЇЇ використовують не тільки для зміцнення імунної системи, але також для лікування варикозного розширення вен. Ехінацею застосовують для зменшення запалення та болю, що пов’язані з варикозним розширенням вен.

Ми сподіваємося, що ви вважатимете цю інформацію корисною. Не забудьте проконсультуватися з лікарем, якщо ви страждаєте на хронічне захворювання або якщо ви помітили негативні реакції після використання цих природних засобів при варикозному розширенні вен.  • Dodd, H., & Wright, H. P. (1959). Vulval varicose veins in pregnancy. British Medical Journal, 1(5125), 831.
  • Ernst, E. (2002). Herbal medicianl products during pregnancy?. Phytomedicine, 9(4), 352.
  • Fabi, S. G., Peterson, J. D., Goldman, M. P., & Guiha, I. (2012). An investigation of coagulation cascade activation and induction of fibrinolysis using foam sclerotherapy of reticular veins. Dermatologic Surgery, 38(3), 367-372.
  • Mazid, M., Khan, T. A., & Mohammad, F. (2012). Medicinal plants of rural India: a review of use by Indian folks. Indo Global journal of pharmaceutical sciences, 2(3), 286-304.
  • Mekky, S., Schilling, R. S. F., & Walford, J. (1969). Varicose veins in women cotton workers. An epidemiological study in England and Egypt. Br Med J, 2(5657), 591-595.
  • Ramelet, A. A., Boisseau, M. R., Allegra, C., Nicolaides, A., Jaeger, K., Carpentier, P., … & Forconi, S. (2005). Veno-active drugs in the management of chronic venous disease. An international consensus statement: current medical position, prospective views and final resolution. Clinical hemorheology and microcirculation, 33(4), 309-319.
  • Shoemaker, J. V. (1887). Hamamelis virginica. British Medical Journal, 1(1376), 1039.
  • Sing, P. K. (2019). Review on effect of long term standing posture on varicose veins and its management. National Journal of Research in Ayurved Science, 7(01).

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.