11 способів очищення оселі за допомогою харчової соди

У цій статті ми зібрали найефективніші способи очищення оселі за допомогою харчової соди. Повірте, цей недорогий та доступний продукт стане вашим найкращим помічником під час прибирання помешкання.
11 способів очищення оселі за допомогою харчової соди

Останнє оновлення: 21 вересня, 2018

Чи замислювалися ви коли-небудь над тим, скільки способів застосування має звичайна харчова сода? Цей доступний продукт дуже часто використовують у кулінарії під час приготування як солоних, так і солодких страв, а також для виготовлення багатьох медикаментів та косметичних засобів.

Вірте чи ні, але на цьому неймовірні переваги соди не закінчуються. Саме тому у цій статті ми зібрали цікаві методи використання харчової соди для очищення оселі.

При змішуванні соди з іншими речовинами відбувається сильна реакція. Завдяки цьому процесу ми й отримуємо необхідний ефект. Для прикладу, якщо вам потрібно прибрати у помешканні, ви можете власноруч приготувати неймовірно ефективний натуральний засіб для очищення оселі на основі харчової соди, свіжого лимонного соку та води.

Можна також додати до цієї суміші трохи прального порошку або засобу для миття посуду, щоб підсилити їхні очищувальні властивості.

Безсумнівно, обидва засоби є неймовірними помічниками по догляду за оселею. Втім, ми пропонуємо не зупинятися на цьому та перевірити на власному досвіді інші натуральні засоби для очищення оселі на основі харчової соди.

Розгляньмо тепер детальніше, чому так важливо мати соду у помешканні.

як правильно використовувати харчову соду

Основні методи використання харчової соди

Харчова сода володіє незліченною кількістю переваг, особливо як очищувальний засіб, адже вона має здатність виводити плями та боротися з жирним накипом.

Якщо ви досі вважаєте, що сода є недостатньо ефективним помічником у господарстві, ми рекомендуємо звернути увагу на основні переваги цього простого продукту:

  • Перша допомога: прискорює загоєння шкіри після опіків кислотою
  • Особиста гігієна: входить до складу багатьох видів зубної пасти та ополіскувачів ротової порожнини
  • Потужний інсектицидний (убиває тарганів) та фунгіцидний (усуває грибок) засіб
  • Підвищує лужність середовища, саме тому її корисно додавати до води у басейні
  • Допомагає гасити пожежі, особливо типу С (пожежі, які виникають у результаті замикання електричних приладів).

Використання харчової соди для очищення оселі

Як ми вже згадували раніше, харчова сода має незліченну кількість переваг та можливих способів використання. Сьогодні ми розповімо, як правильно використовувати цей простий та доступний продукт для очищення оселі.

Правда в тому, що за допомогою натуральних засобів на основі харчової соди ви зможете ефективно усунути плями та бруд без жодного ризику для організму. Приготуйтеся занотовувати наші корисні рекомендації, за допомогою яких ви зможете швидко та просто навести у помешканні бездоганний порядок.

1. Харчова сода допоможе вимити каструлі, сковорідки і тарілки

Додавши всього кілька столових ложок харчової соди до звичного засобу для миття посуду, ви отримаєте неймовірно ефективного помічника для очищення посуду від застарілого жиру та накипу.

Якщо вам не вдається бездоганно очистити тарілки від жиру, рекомендуємо на деякий час замочити їх у суміші води, засобу для миття посуду та харчової соди. Жир відмокне та відлипне від посуду, тож вам залишиться тільки витерти залишки бруду вологою ганчіркою.

очищення оселі та підлоги за допомогою соди

2. Очищення поверхонь за допомогою харчової соди

Насипте трохи соди на вологу ганчірку та нанесіть засіб на кухонні поверхні, плитку, умивальники та душову кабіну. Для отримання кращих результатів рекомендуємо приготувати однорідну пасту з харчової соди та звичного очищувального засобу. Після нанесення залиште засіб щонайменше на 5 хвилин для того, щоб активні компоненти почали діяти. Через кілька хвилин змийте залишки засобу великою кількістю води.

3. Харчова сода для очищення мікрохвильової печі

Цей кухонний прилад зазвичай дуже швидко брудниться та потребує ретельного догляду. Для того, щоб очистити мікрохвильову піч від застарілого жиру та бруду, насипте трохи харчової соди на звичайну кухонну губку. Протріть внутрішню частину мікрохвильовки вологою губкою з содою, після чого змийте залишки засобу великою кількістю води.

4. Очищення духовки за допомогою соди

Якщо ви полюбляєте час від часу запікати страви у духовці, вам точно знайома ситуація, коли на стінках духовки накопичуються залишки їжі та жир. Для того, щоб очистити духовку, ми рекомендуємо посипати її дно та стінки харчовою содою.

Зверху розбризкайте воду та залиште засіб на ніч. Вранці витріть залишки соди за допомогою вологої губки. Жир та бруд, що глибоко в’їлися, легко відійдуть від стінок та дна духовки, тож вам не доведеться шкрябати їх за допомогою спеціального дротика.

5. Харчова сода для очищення меблів

Якщо у вас є маленька дитина, яка полюбляє малювати кольоровими олівцями не тільки по стінах, але й по меблях, рекомендуємо взяти на озброєння наші корисні поради. Повірте, ви зможете легко витерти ці малюнки зі стін та меблів, якщо протрете їх вологою губкою з додаванням харчової соди.

6. Очищення килимів за допомогою засобів на основі соди

Розчиніть пів склянки харчової соди у відрі з теплою водою. Помийте цим засобом підлогу за допомогою швабри, після чого змийте залишки харчової соди. Повірте, вам вдасться повернути підлозі блиск без зайвих зусиль.

використання харчової соди для миття підлоги

7. Чищення шторки для душу за допомогою харчової соди

Шторка для душу потребує ретельного догляду, адже зазвичай на цьому предметі накопичується величезна кількість плісняви, грибка та залишків мила. Для того, щоб очистити шторку для душу, ми рекомендуємо нанести невелику кількість харчової соди на кухонну губку та протерти нею не лише саму завісу, але й інші аксесуари у ванній кімнаті. Опісля змийте залишки засобу великою кількістю води.

8. Очищення чашок для чаю та кави

Вірте чи ні, але жоден очищувальний засіб не здатен боротися з плямами від чаю та кави настільки ж ефективно, як харчова сода. Віднині вам більше не доведеться боятися за одяг білого кольору, випадково забруднений одним з цих напоїв.

До того ж, сода допоможе очистити стінки чашок від осаду та неприємного запаху. Якщо вам не вдається очистити чашки одразу, рекомендуємо нанести невелику кількість харчової соди на губку та ретельно протерти нею внутрішню частину чашок.

11. Сода для посилення ефективності прального порошку

Мало кому відомо, що харчова сода має здатність регулювати рівень рН води. Одяг, випраний у воді з додаванням соди, стає набагато чистішим, яскравішим та свіжішим.

  • Додавайте по 1/2 склянки харчової соди до рідкого прального засобу під час кожного завантаження одягу.

12. За допомогою соди можна позбутися плям від олії та жиру

Все, що вам знадобиться – це насипати невелику кількість соди на жирні плями та потерти забруднені місця щіткою для одягу. Після цього виперіть речі як зазвичай. Повірте, одяг сяятиме як новенький!

13. Харчова сода допоможе усунути неприємний запах від кухонних губок

Приготуйте концентрований розчин з харчової соди та води. Вмочіть у цю суміш кухонні губки для того, щоб очистити їх від неприємного запаху та бруду.

Не бійтеся експериментувати та шукати нові способи використання харчової соди для очищення оселі. Ми переконані, що ваша фантазія дозволить вам знайти ще цілу низку переваг цього простого та доступного продукту.   • Huacasi-Supo V, Jinéz-Mamani W, Durand-Zea E, et al. Efectos del colutorio de bicarbonato de sodio sobre el pH salival y la microflora oral. Vive Revista de Salud. 2021; 4(11): 141-149.
  • Normas Oficiales Mexicanas SCT2. Norma oficial mexicana, detección, identificación, prevención y sistemas contra incendio para embarcaciones que transportan hidrocarburos, químicos y petroquímicos de alto riesgo. Diario Oficial de la Federación Fecha de publicación: 21 de Diciembre de 1998. NOM-025-SCT4-1995.
  • Navarrete N. Prevención de quemaduras por ácido tricloroacético durante el tratamiento de condilomas acuminados: neutralización con bicarbonato de sodio. Rev. chil. Dermatol. 2005; 21(2): 145-146.
  • Velázquez Peña, S. Desinfección del agua a través de métodos electroquímicos. Ciencia Ergo-Sum. 2017; 24(2): 145-151.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.