11 способів повторного використання чайних пакетиків

Як і кавову гущу, чайні пакетики можна використовувати для відлякування мурах, павуків та навіть пацюків.
11 способів повторного використання чайних пакетиків

Останнє оновлення: 05 лютого, 2019

Більшість людей викидають чайні пакетики в смітник одразу після приготування чаю, навіть не здогадуючись, що їх можна повторно використовувати (і ми маємо на увазі не тільки приготування напою).

Чайні пакетики не варто одразу викидати, адже навіть після заварювання чаю вони можуть стати вам у пригоді під час догляду за оселею. Хочете дізнатися про способи повторного використання пакетиків від чаю? Читайте далі.

Використовуйте чайні пакетики для прибирання

Чистка килимів

Якщо ви хочете очистити килим від пилу та бруду, підсушіть декілька чайних пакетиків та посипте їхнім вмістом поверхню килима. Дайте чаю висохнути, після чого пропилососьте килимове покриття.

Миття скла

Для очищення таких скляних поверхонь, як вікна, дзеркала та посуд, залийте декілька використаних чайних пакетиків теплою водою, після чого перелийте цю суміш до пляшки з пульверизатором. Нанесіть засіб на скляну поверхню, а потім протріть її чистою тканиною.

Полірування дерев’яних поверхонь

Це може здатися неймовірним на перший погляд, проте вміст використаних чайних пакетиків є чудовим засобом для полірування підлоги та дерев’яних меблів. Просто посипте чаєм з пакетиків поверхню, яку ви хочете відполірувати, а тоді витріть її сухою ганчіркою.

Усунення жиру

Чай має здатність очищувати жир із брудного посуду та усувати неприємний запах. Рекомендуємо вам відмовитися від використання агресивних хімічних засобів для миття посуду та замінити їх на чайні пакетики. Наповніть раковину гарячою водою та вкиньте туди декілька пакетиків. Замочіть брудний посуд у цьому розчині на деякий час для кращого розчинення жиру. Така суміш добре прочистить і сам водостік.

Попрощайтеся з неприємними запахами

чай в пакетиках

Нейтралізуйте погані запахи

Мабуть, у кожній оселі постійно ведеться боротьба із неприємними запахами. Ось декілька способів усунути цю проблему:

  • Додавайте вміст використаних пакетиків до котячого туалету.
  • Покладіть декілька пакетиків до холодильника для того, щоб позбутися неприємного запаху.
  • Помістіть декілька використаних пакетиків до смітника – це допоможе вам зробити запах приємнішим.
  • Висушіть кілька чайних пакетиків та помістіть їх до взуття для усунення поганого запаху.

Зробіть натуральний освіжувач повітря

Чайні пакетики можна використовувати для створення приємного аромату у оселі, зокрема у кухні, а також у шафах та комірчинах. Для цього варто просто помістити декілька використаних пакетиків у непримітне місце.

Надайте приємного запаху рукам

Чищення цибулі, часнику та риби може залишити неприємний запах на ваших руках, проте чайні пакетики допоможуть це виправити. Просто потріть долоні вмістом пакетика та сполосніть руки.

У саду

пакетик чаю

Запобігання появі плісняви

Якщо ви хочете захистити рослини від плісняви, замочіть у теплій воді декілька чайних пакетиків та зачекайте, поки вона стане нагадувати за кольором звичний чай. Після цього обробіть цим розчином листя рослин або полийте їх ним.

Удобрення ґрунту

Чайні пакетики можуть стати чудовим засобом для удобрення ґрунту. Збризніть розчином з вмістом використаних пакетиків ту ділянку ґрунту, де ви збираєтесь посадити рослини.

Натуральний компост

Ви можете використовувати чайні пакетики повторно для приготування натурального компосту. Не забудьте попередньо відірвати від них металеві скоби.

Відлякування комах та гризунів

Чайні пакетики допоможуть вам у боротьбі із такою поширеною для садівників проблемою, як гризуни та комахи. Їх можна використовувати і в оселі для відлякування мурах, павуків та гризунів. Якщо ви хочете зробити розчин ще ефективнішим, додайте до нього трохи ефірної олії з м’яти.

А ви знали про ці способи повторного використання чайних пакетиків? Ніколи не викидайте їх одразу після заварювання напою, навчіться використовувати чайні пакетики з користю для всіх закутків вашої оселі. Зберігати їх можна у холодильнику, якщо скористатися  пакетиками ви плануєте пізніше. Проте як тільки ви помітили неприємний запах від самих пакетиків, одразу позбудьтеся їх.




Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.