4 найкращі природні антибіотики та способи їх використання

4 найкращі природні антибіотики та способи їх використання
4 найкращі природні антибіотики та способи їх використання

Останнє оновлення: 05 листопада, 2018

Антибіотики все ще залишаються життєво важливими в галузі медицини, але останні дослідження визначили, що споживання їх в надлишку може бути небезпечним для здоров’я і ​​насправді може викликати стійкість до різних видів бактерій, зокрема, у дітей і немовлят, тому краще використовувати природні антибіотики.

Надмірне використання антибіотиків викликає епідемію аномальних функцій кишечника у дітей і дорослих, а також аутоімунні захворювання різних типів, спричинені дисбалансом кишкової флори.

З цієї причини не рекомендують надмірне використання антибіотиків, і багато фахівців вважають за краще призначати класичні природні антибіотики, які, хоча й не настільки потужні, як фармацевтичні препарати, але дають хороші результати та не мають серйозних побічних ефектів.

Чи знаєте ви, які природні антибіотики найкращі?

Кайєнський перець

кайєнський перець

Як його можна використовувати?

 • Каєнський перець застосовують при лікуванні вульвовагініту – поширеної серед жінок інфекції. Різні дослідження показали, що ця пряність має значну протигрибкову й антибактеріальну дію. Щоб ним скористатися, розбавте перець в ефірній олії, наприклад, в оливковій. Звісно, він може викликати печіння при першому контакті з шкірою.

Часник

природні антибіотики - часник

Як його можна використовувати?

 • Завдяки фітохімічним сполукам і лікувальним з’єднанням сірки він допомагає боротися з вільними радикалами.
 • Часник має антибактеріальні, протигрибкові та навіть противірусні властивості.
 • Часник діє як потужний антиоксидант і захищає від ушкодження ДНК.
 • Часник бореться з кишковими інфекціями та паразитами.
 • Він ідеально підходить для лікування ран і грибку на пальцях ніг і нігтях.

ПРИМІТКА: Для підвищення ефективності рекомендуємо використовувати його разом з лимоном.

Куркума

куркума
Куркумапротизапальним, антисептичним, антибіотичним і знеболювальним властивостям.

Як її можна використовувати?

 • Куркуму в ролі антибіотика використовують для профілактики та боротьби з бактеріями Helicobacter Pylori, які часто трапляється в гастродуоденальних виразках та інших інфекціях.

Чистий мед

мед

Як його можна використовувати?

 • Цей природний антибіотик часто використовують для лікування і профілактики інфекцій шкіри.
 • Існують різні дослідження, які доводять, що мед позитивно впливає на зниження карієсу та бактерій, що викликають зубний наліт.
 • Він допомагає боротися з інфекціями, пов’язаними з годуванням грудьми.
 • Мед може боротися з більш ніж 250 різновидами бактерій, серед яких MRSA (метицилін-резистентний золотистий стафілокок), MSSA (метицилін-чутливий золотистий стафілокок), VRE (ванкоміцин-стійкий ентерокок), Helicobacter pylori (що може викликати виразки шлунка).
Це може вас зацікавити ...
10 натуральних антибіотиків, для яких не потрібен рецепт
Моє здоров'я
Написав та перевірив Моє здоров'я
10 натуральних антибіотиків, для яких не потрібен рецепт

Антибіотики існували в природі задовго до того, як їх винайшли лікарі. До того ж, природні антибіотики не мають побічних ефектів • Sakkas H., Papadopoulou C., Antimicrobial activity of basil, oregano and thyme essential oils. J Microbiol Biotechnol, 2017. 27 (3): 429-438.
 • Ebrahimi T., Behdad B, Abbasi MA., Ghaffarzadegan R., et al., High doses of garlic extract signigicantly attenuated the ratio of serum LDL to HDL levet in rat fed with hypercholesterolemia diet. Diagnostic Pathology, 2015.
 • Kocaadam B., Sanlier N., Curcumin, an active component of turmeric (curucma longa) and its effects on health. Crit Rev Food Sci Nutr, 2017. 57 (13): 2889-2895.
 • Vahdat Shariatpanahi, Z., Jamshidi, F., Nasrollahzadeh, J., Amiri, Z. and Teymourian, H. (2018). Effect of Honey on Diarrhea and Fecal Microbiotain in Critically Ill Tube-Fed Patients: A Single Center Randomized Controlled Study. Anesthesiology and Pain Medicine, 8(1), e62889.

Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.