4 способи визначити, коли вам потрібен психолог

1 Лютого, 2019
Попри те, що ми можемо поділитися з друзями, психолог - це професіонал, який вислухає про ваші проблеми без осуду і допоможе вам вивільнити те, що ви носите всередині.

Говорити про психологію не завжди є хорошою ідеєю, адже багато людей досить чутливо сприймають той факт, що їм потрібен психолог.

Це настільки перебільшено, що вся тема потрапила під табу. Зрештою багато людей потрапляють на прийом до психолога, відчуваючи, що божеволіють.

Проте це не так!

Перш за все, необхідно сприймати це об’єктивно. Давати собі та іншим поради та отримувати рекомендації від близьких нам людей ніколи не є поганою ідеєю.

Проте професійна точка зору на наші проблеми та аналіз певних ситуацій із різних точок зору можуть суттєво допомогти.

Хто такий психолог і з чим він чи вона може нам допомогти?

коли потрібен психолог
Люди мають велику різноманітність поглядів на цю професію. На жаль, багато людей називають його лікарем, що спеціалізується на «божевільних» людях.

Звідси виникає плутанина і навіть страх щодо розмови з психологом (принаймні, на приватному прийомі).

Проте психолог – людина, яка спеціалізується у всіх сферах, пов’язаних з психологією.

Він аналізує поведінку людини в ряді аспектів:

З іншого боку, це не схоже на юридичну чи церковну сповідь. Ми також не можемо очікувати, що психолог розкриє чудові таємниці для розв’язання наших проблем.

Роль цього професіонала зосереджена на розмові, яка за допомогою запитань і порад дає пацієнтові змогу виявити, що відбувається, хороше чи погане, і як вирішити ситуацію.

Як визначити, чи потрібний психолог?

Нелегко вирішити, чи потрібно записатися на прийом (або декілька) до психолога. Хоча для деяких людей це може здатися тривіальним, це все ще складний крок.

Рішення повинно бути прийняте на свіжу голову, попри труднощі, які воно може принести. Цілком імовірно, що потрібно буде це обміркувати.

Щоб полегшити ситуацію, ми поділимося переліком причин, які дадуть вам змогу оцінити, чи підходить вам терапія.

Відвідайте цю статтю: Чотири поради для спілкування з підлітками

1. Вам потрібна підтримка без осуду

чим корисний психолог
Лицемірство зараз у моді. Хоча у нас можуть бути друзі, якщо добре придивитися, багато людей є лицемірними, осудливими або невірними.

Це є важливою причиною, щоб звернутися до когось, щоб обговорити повсякденні проблеми. У цьому випадку найкращим варіантом є психолог.

Ми можемо зустрітися з професіоналом, який вміє слухати і співпрацювати, не даючи жодних негативних коментарів або суджень про зміст розмови.

2. Вам потрібні серйозні поради

Ви можете звернутися до друга або знайомого, щоб зняти тягар з плечей, однак ви розраховуєте на слушну пораду.

Можна говорити з людьми, якщо вони не дають зверхні рекомендації.

Перевагою психолога є те, що якщо він пропонує думку або пораду з проблеми або питання, що розглядається, це буде професійно і серйозно.

Ми не повинні забувати, що всі твердження, зроблені психотерапевтом, ґрунтуються на клінічних теоріях і аналізі, а не на досвіді або прихильності.

3. Вам складно висловитися

психолог дає поради
Це не обов’язково стосується виступів перед іншими. Попри наявність цього елемента, у цьому контексті акцент робиться на висловленні того, що ми маємо всередині.

Кілька занять з психологом допоможуть цього досягти. Поступово на поверхню вийдуть страхи, проблеми, обов’язки тощо.

Роль психолога полягає в тому, щоб бути дзеркалом, допомагаючи показати нам негативні думки та переконання, які нас обмежують. Це неймовірний досвід.

Читайте також: Зберігати мовчання – це більше ніж просто не розмовляти

4. Ви хочете мати певний простір

Важливою причиною звернення до психолога є потреба у просторі для себе. Хоча це може здатися нелогічним, сеанси терапії – це чудовий спосіб знайти певний час для себе.

Враховуючи те, що психолог є провідником у світі людської поведінки, він може сприяти вашому самопізнанню і надати велику підтримку (звісно, не виходячи зі своєї професійної ролі).

Загальною проблемою є те, що люди приділяють більше уваги іншим, ніж собі. З цієї та багатьох інших причин прийом у психолога стане в пригоді.

  • Duquesne, J., & Loch, J.-M. (2010). Psicología Social. Revista Española de La Opinión Pública. https://doi.org/10.2307/40182425
  • Piaget, J., Capítulo, P., La, I., De, E., & Pedagogía, L. (1972). Psicología Y Pedagogía. Libreria Digital.
  • WINOGRAD, M., & JABLONSKI, B. (2012). Psicologia clínica. Volume 24; No1.