Емоційна депривація дітей: 6 ознак

Уявіть, що ви не відчуваєте любові від найважливіших людей у ​​своєму житті. Це і є емоційна депривація дітей. Будьте люблячими батьками і дайте своїм дітям відчути, наскільки вони для вас цінні.
Емоційна депривація дітей: 6 ознак

Останнє оновлення: 03 грудня, 2018

Поцілунки, обійми, ласки та поради – це ознаки прихильності, які батьки повинні демонструвати, щоб не виникла емоційна депривація дітей. У цілому, показ прихильності до дітей сприяє здоровому психосоціальному розвитку.

Дитячий розвиток майже повністю залежить від батьків або відповідальних дорослих не лише з економічної або освітньої точки зору, а й з емоційно-психологічної.

Немає нічого більш корисного, ніж батьки, який демонструють любов і розуміння своїх дітей. Це дасть їм змогу рости в здоровому оточенні та розвивати звички, які імітують те, чого вони навчилися вдома.

Проте багатьом дітям бракує любові. Це залежить від їхньої сім’ї або безпосереднього оточення. Коли це відбувається, у дітей з’являються наслідки афективної депривації, що безпосередньо впливає на їхню поведінку.

Які ознаки має емоційна депривація дітей?

У дитинстві діти вимагають проявів любові від найближчих людей, щоб почуватися важливими та захищеними. Однак коли дитина виростає, батьки, як правило, демонструють менше ознак прихильності.

які ознаки має емоційна депривація дітей
Іноді довгі години роботи та нестримний сучасний спосіб життя змушують дорослих забувати про деякі сімейні зобов’язання. Це стосується і проявів любові, які нагадують дітям, наскільки вони важливі.

Брак прихильності призводить до того, що діти постійно почуваються самотніми або покинутими. Це також послаблює спілкування між батьками та дітьми й може вплинути на самооцінку.

Щоб дізнатися, чи ваша дитина потребує більшої прихильності, зверніть увагу на такі проблеми:

  • дитина “неспокійна” має проблеми при взаємодії з іншими людьми
  • дитина завжди захищається і пильно стежать за тим, що відбувається навколо
  • дитина страждає від дитячого стресу
  • дитина має слабку імунну систему через високий рівень стресу

1. Неслухняність

як проявляється емоційна депривація дітей
Емоційна депривація дітей спричиняє необхідність отримувати увагу. Для того, щоб стати центром уваги, діти, як правило, не підкоряються наказам батьків та демонструють невідповідну поведінку, наприклад, закочують істерики або плачуть у громадських місцях.

Діти, які хочуть любові та уваги від своїх батьків, часто влаштовують сцени, і якщо вони не досягають своєї мети, ці інтенсивність та частота цих сцен зростають. Типові ознаки непокори малюків:

  • істеричний сміх
  • агресія
  • злість
  • імпульсивність
  • різкі зміни настрою

2. Агресивність

чому виникає емоційна депривація дітей
Коли діти агресивні, найкраще їх вислухати та надати значення тому, що вони говорять. Так вони будуть почуватися цінними й матимуть достатню впевненість, щоб сказати те, що саме їх непокоїть.

3. Незахищеність

що викликає емоційна депривація дітей
Зіткнувшись з емоційним вакуумом та відсутністю прихильності, діти часто почуваються незахищеними. Це змушує їх лякатися взаємодії з іншими людьми.

Оскільки вони не відчувають себе в безпеці й постійно бояться за своє здоров’я, вони завжди захищаються і дуже пильно ставляться до того, що відбувається в їхньому середовищі. Тому недовіра є чіткою ознакою того, що щось не так.

4. Страх

емоційна депривація дітей спричиняє страх
Афективні розлади у дітей, які не лікує фахівець, можуть викликати почуття порожнечі та недовіри. На жаль, це позначиться на стосунках дитини, коли вона дорослішатиме, якщо це не буде належним чином вирішено.

Страх бути покинутими виникає у малюків, коли вони не отримують прихильності, яку вимагають від своїх батьків та родичів. Цю схему поведінки складно залишити позаду.

Зазвичай потрібно відвести дитину до сімейного психолога чи психотерапевта. Це допоможе їй подолати страх і зміцнити стосунки між батьками та дітьми.

5. Низькі успіхи у навчанні

вплив емоційної депривації дітей
Недостатня увага та прихильність до дітей можуть призвести до порушення навчання та відсутності мотивації під час виконання домашнього завдання. На думку декількох психологів, діти, які страждають на емоційну депривацію, мають проблеми з мовою та погану академічну успішність.

Зазвичай їм потрібно більше часу, ніж іншим дітям, для розвитку мови та соціальних навичок. Вони приховують свої емоції та ухиляються від будь-якої прихильності оточення.

6. Залежність від електронних пристроїв

Деякі батьки вирішують поручити “цифровій няні” піклуватися про своїх дітей. Безособовий метод батьківства дозволяє дітям відволікатися електронними пристроями або дивитися телевізор.

На жаль, малюки часто потрапляють у технологічні бульбашки, у яких їм бракує взаємодії з людьми.

як виникає емоційна депривація дітей

Висновки

Брак любові у дітей викликає великий страх втратити своїх близьких. На жаль, це призводить до того, що дитина завжди пильнує те, що відбувається навколо.

Діти, які відчувають недостатню прихильність, перебувають у стані постійної тривоги. Вони завжди шукають емоційних стосунків, які можуть задовольнити їхні потреби почуватися важливими та захищеними.

Необхідно пам’ятати, що діти вимагають постійного прояву прихильності та уваги. Вони є вирішальними у формуванні їх особистості та сприяють розвитку мозку.

Емоційна депривація дітей може спричинити відчуття незахищеності, яке характеризується емоційною незрілістю, егоїзмом та проблемами з ідентичністю. Коли діти виростають в середовищі без любові, у них часто виникають проблеми зі збереженням стабільних міжособистісних стосунків і конфлікт цінностей.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.