5 домашніх засобів від чорних цяток і прищів

Кориця може допомогти зупинити поширення бактерії, а мед діє як натуральний антибіотик, який знімає запалення.
5 домашніх засобів від чорних цяток і прищів

Останнє оновлення: 09 лютого, 2019

Акне – це одна з найпоширеніших у світі проблем зі шкірою. Зазвичай це захворювання проявляється у вигляді непривабливих чорних цяток, прищиків або горбиків на обличчі, спині та грудях.

Причиною є інфекція, яка виникає через зміни в сальних залозах. Це призводить до закупорки та запалення в уражених порах шкіри.

Чорні цятки й інші хронічні проблеми,  пов’язані з акне , зазвичай з’являються в період статевого дозрівання і суттєво впливають на самооцінку людей.

Утім ці непривабливі дефекти можуть з’являтися в будь-якому віці та вражати як чоловіків, так і жінок.

Сучасний ринок пропонує безліч продуктів і засобів, які розроблені спеціально, щоб зменшити появу чорних цяток і прищів та покращити вигляд вашої шкіри. Але більшість із них дорогі, тому далеко не кожна людина може собі їх дозволити.

На щастя, існують також домашні та натуральні альтернативи, які можуть допомогти вам виграти битву з акне, а також зробити свою шкіру чистішою та красивішою без шкоди для гаманця. Дізнайтеся більше в сьогоднішній статті.

Харчова сода від чорних цяток і прищів

Харчова сода діє на шкіру як м’який скраб, видаляє з неї мертві клітини та надлишок жиру, який закупорює пори. Вона також допомагає збалансувати рівень pH і діє як антисептик.

Мабуть, однією з головних її переваг є невисока ціна і те, що соду можна без проблем купити в будь-якому магазині або супермаркеті.

Як її використовувати?

Щоб приготувати маску від акне, змішайте в невеличкій мисці дві столові ложки харчової соди, одну столову ложку меленої кориці, сік половинки лимона та п’ять столових ложок меду.

Коли консистенція суміші стане схожа на пасту, нанесіть її на шкіру обличчя та залиште на 10 хвилин. Потім змийте теплою водою.

Також можна просто трохи намочити харчову соду і втерти її в шкіру обличчя м’якими коловими рухами.

Зелений чай

У зеленому чаї міститься антиоксидант, відомий як ґаллат епіґаллокатехіну, або EGCG, який дуже ефективно допомагає регулювати вироблення шкірного сала.

Також він бореться з ростом бактерій та знімає запалення, яке вони спричиняють.

Як його використовувати?

Розімніть дві чайні ложки листя зеленого чаю з невеликою кількістю води. Нанесіть на обличчя, як і будь-який інший скраб, та зачекайте від трьох до п’яти хвилин.

Вівсянка

вівсянка від чорних цяток і прищів

Це не лише дуже корисний продукт, а й натуральний засіб, який сприяє покращенню здоров’я шкіри. Вівсянка допомагає видалити відмерлі клітини та надмірну кількістю жиру. 

Як її використовувати?

У мисці змішайте декілька столових ложок вівсянки, м’якуш одного помідора та столову ложку меду. Коли суміш стане пастоподібною, нанесіть її на обличчя та залиште на 10 хвилин.

Кориця й мед

Поєднання кориці й меду дуже добре лікує прищі та покращує здоров’я шкіри в цілому.

Кориця бореться з ростом бактерій, а мед є натуральним антибіотиком, який дезінфікує шкіру та знімає запалення, спричинене прищами та чорними цятками.

Як їх використовувати?

Змішайте дві чайні ложки меду з однією чайною ложкою меленої кориці до консистенції пасти. Нанесіть суміш на проблемні зони шкіри та зачекайте 15 хвилин.

Шкірка банана

шкірка банана від чорних цяток і прищів

Банан – смачний фрукт, який містить дуже важливі поживні речовини, необхідні організму. Утім більшість людей не знають, що шкірка банана також володіє важливими корисними властивостями, які допоможуть оновити шкіру та зменшити кількість прищів і чорних цяток.

Як її використовувати?

Візьміть шкірку банана і потріть її внутрішньою стороною будь-яку ділянку шкіри, уражену прищами та чорними цятками. Залиште пасту щонайменше на 30 хвилин, а потім добре промийте теплою водою.  • Nasri H, Bahmani M, Shahinfard N, Moradi Nafchi A, Saberianpour S, Rafieian Kopaei M. Medicinal Plants for the Treatment of Acne Vulgaris: A Review of Recent Evidences. Jundishapur J Microbiol. 2015;8(11):e25580.
  • Drake D. Antibacterial activity of baking soda. Compend Contin Educ Dent Suppl. 1997;18(21):S17-21;quiz S46.
  • Panzarini E, Dwikat M, Mariano S, Vergallo C, Dini L. Administration Dependent Antioxidant Effect of Carica papaya Seeds Water Extract. Evid Based Complement Alternat Med. 2014;2014:281508.
  • Yoon J, Kwon H, Min S, Thiboutot D, Suh D. Epigallocatechin-3-Gallate Improves Acne in Humans by Modulating Intracellular Molecular Targets and Inhibiting P. acnes. Journal of Investigative Dermatology. 2013;133(2):429-440.
  • Feily A, Kazerouni A, Pazyar N, Yaghoobi R. Oatmeal in dermatology: A brief review. Indian Journal of Dermatology, Venereology, and Leprology. 2012;78(2):142.
  • Ranasinghe P, Pigera S, Premakumara G, Galappaththy P et al. Medicinal properties of “true” cinnamon (Cinnamomum zeylanicum): A systematic review. BMC Complementary and Alternative Medicine. 2013;13.
  • Mandal MD, Mandal S. Honey: its medicinal property and antibacterial activity. Asian Pac J Trop Biomed. 2011;1(2):154–160.
  • Mazzarello V, Donadu MG, Ferrari M, Piga G et al. Treatment of acne with a combination of propolis, tea tree oil, and Aloe vera compared to erythromycin cream: two double-blind investigations. Clin Pharmacol. 2018 Dec 13;10:175-181.
  • Pazyar N, Yaghoobi R, Bagherani N, Kazerouni A. A review of applications of tea tree oil in dermatology. Int J Dermatol. 2013 Jul;52(7):784-90.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.