5 корисних звичок, щоб життя стало спокійнішим

Серед найефективніших звичок для створення спокійного життя та уникнення стресу - фізичні вправи… Також дуже корисними будуть заняття співом і танцями!
5 корисних звичок, щоб життя стало спокійнішим

Останнє оновлення: 27 січня, 2019

Час спливає, люди старішають, беруть на себе більше зобов’язань, вирішують різні завдання, борються з труднощами. Кожен може вийти з зони свого комфорту і спокою та зіштовхнутися з труднощами, рідко коли наше життя буває дійсно спокійним.

Сьогодні ми живимо у світі, сповненому швидкоплинних подій, постійно перебуваємо під фізичним, емоційним і душевним тиском.

Внаслідок цього стаємо вразливими, впадаємо у стрес і депресію, які вважають наразі найбільшим злом 21 століття.

Корінь цих проблем стосується поглядів на життя і те, як ми сприймаємо реальність.

Люди, які вміють розслаблятися навіть у часи негараздів, більше захищені від стресу та інших проблем зі здоров’ям.

Стрес – це природний процес для людського організму, тому є безліч варіантів і методів контролю цього стану.

Навіщо треба зберігати спокій?

варто зберігати спокій у житті

Стрес та депресія часто асоціюють з низькими показниками продуктивності, втратою ефективності у різних сферах повсякденного життя.

Негативні наслідки стресу можуть нашкодити здоров’ю. Коли імунна система людини слабшає, вона більше схильна до фізичних та психологічних розладів.

Через стрес можуть виникнути такі проблеми:

 • Гастрит
 • Тривожність
 • Безсоння
 • Коліт
 • Депресія
 • Сексуальні розлади
 • Високий кров’яний тиск
 • Серцевий напад
 • Виразка шлунку
 • Синдром роздратованого кишківника
 • Психоз
 • Втрата волосся

Також читайте: Японська техніка зняття стресу

Як зробити життя спокійнішим

1. Споживайте корисну їжу і не переїдайте

Прискорений темп життя сьогодні може змушувати людей пропускати певні прийоми їжі, але це велика помилка.

Пам’ятайте, що завдяки корисному харчуванню організм отримує більше поживних речовин, а це краще допомагає пережити стресові ситуації.

Певні продукти протидіють розвитку стресу та проганяють втому.

Збільшіть кількість споживання:

 • Чорниці
 • Зеленого чаю
 • Шпинату
 • Молока
 • Чорного шоколаду
 • Лосося
 • Рису

Чи відомо вам? Як пити зелений чай: 4 нові способи

2. Займайтесь спортом

займайтесь спортом і життя буде спокійним

Фізична активність має як фізичні, так і психологічні переваги.

Добре відомо, що фізичне навантаження сприяє вивільненню ендорфінів, які дарують відчуття щастя. Це також поліпшує фізичну працездатність і легеневу здатність.

Звільнення від напруги сприяє розслабленню розуму та тіла, дарує відчуття насолоди від життя, покращує якість сну. Також знижується рівень стресу та агресії.

3. Більше відпочивайте

Дуже важливо гарно спати, оскільки в період циклу сну мозок сортує велику кількість інформації, що накопичилася впродовж дня.

Цей процес дозволяє організму відновитися від стресу та інших негативних впливів. Інакше кажучи, стан думок і організм теж відновлюються.

З іншого боку, дослідження показали, що сон поруч із партнером теж сприяє зниженню відчуття стресу, зменшуючи рівень кортизолу і збільшуючи виробництво окситоцину.

Дорослі повинні спати від семи до дев’яти годин на добу, підлітки – від восьми до десяти, а діти – від восьми до дванадцяти.

4. Займайтесь йогою та медитацією

медитація і життя без стресу

Ці практики надзвичайно популярні сьогодні, оскільки ефективно позбавляють від стресу.

Хоча вплив йоги не зовсім і вивчений, існує науковий консенсус, що практика медитації Кіртан Крійя є корисною.

Медитація тривалістю 12 хвилин на день впродовж восьми тижнів уповільнює біологічні механізми, що відповідають за підвищене запалення імунної системи.

Дослідження, проведене Сеульським Національним Університетом (Південна Корея), показало, що тривала практика духовної медитації є можливим методом лікування пацієнтів, що потерпають від тривожності та депресії.

5. Слухайте музику, співайте і танцюйте

Побутує думка, що наш світ складається з гармонії та ритму. У ньому немає стресу, оскільки це означатиме втрату ритму. Це основи музики.

Музика і спів збільшують позитивні емоції та мотивацію.

Це в свою чергу сприяє виробництву ендорфінів, що покращують самопочуття, усувають відчуття тривоги та допомагають забути про біль.

Відповідно до даних дослідження, проведеного групою The Mind Lab, пісня “Weightlessness” є однією з тих пісень, які найбільше допомагають розслабитися, оскільки вона зменшує відчуття тривоги до 65%.

Якщо говорити про спів, він сприяє кращому диханню, більше кисню попадає в організм. Внаслідок цього організм розслабляється.

Спів також покращує виробництво ендорфінів та окситоцину, що усувають тривогу та стрес. У деяких випадках може покращитися наявний депресивний стан, зникне відчуття самотності.

Коли ми танцюємо, ритм музики впливає на роботу серця та респіраторної системи. Це також заспокоює ліву півкулю мозку, яка відповідає за такі функції, як емоція та інтуїція.

Короко кажучи, якщо ви хочете мати гарне здоров’я та насолоджуватися життям, ви повинні виховати у собі деякі звички, які допоможуть вам мати спокійніше життя. Тепер ви знаєте, як це здійснити.

Це може вас зацікавити ...
Глибоке дихання: 7 науково доведених переваг цієї звички
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Глибоке дихання: 7 науково доведених переваг цієї звички

Чи знаєте ви, що глибоке дихання сприяє ефективному видаленню токсинів і стимулює вироблення ендорфінів, які заспокоюють біль? • Black, DS, Cole, SW, Irwin, MR, Breen, E., St. Cyr, NM, Nazarian, N., Khalsa, DS y Lavretsky, H. (2013). La meditación yóguica revierte la dinámica de transcriptoma relacionada con NF-κB e IRF en leucocitos de cuidadores familiares de demencia en un ensayo controlado aleatorio. Psychoneuroendocrinology, 38 (3), 348–355. https://doi.org/10.1016/j.psyneuen.2012.06.011.
 • Troxel WM. It’s more than sex: exploring the dyadic nature of sleep and implications for health. Psychosom Med. 2010;72(6):578-586. doi:10.1097/PSY.0b013e3181de7ff8.
 • Hwang WJ, Lee TY, Lim KO, et al. The effects of four days of intensive mindfulness meditation training (Templestay program) on resilience to stress: a randomized controlled trial. Psychol Health Med. 2018;23(5):497-504. doi:10.1080/13548506.2017.1363400.
 • A Study Investigating the Relaxation Effects of the Music Track Weightless by Marconi Union in consultation with Lyz Cooper. Mindlab International. https://www.britishacademyofsoundtherapy.com/wp-content/uploads/2019/10/Mindlab-Report-Weightless-Radox-Spa.pdf.
 • García-Rodrigo Roquero D. Cómo ser feliz según Don Quijote. Madrid: Bubok Publishing S.L.; 2017.
 • Baratucci, Yanina (2011). Estrés y alimentación. Universidad FASTA. http://redi.ufasta.edu.ar:8080/xmlui/handle/123456789/343?show=full.