Як музика впливає на настрій?

Ви знали, що можна вилікувати психічні захворювання та навіть деякі фізичні хвороби завдяки силі музики? Неважливо, який жанр ви оберете, адже всі вони дуже корисні.
Як музика впливає на настрій?

Останнє оновлення: 12 лютого, 2019

Музика розслабляє, забирає усі проблеми і турботи та заохочує співати на повний голос. Кожна композиція розповідає особливу історію та дозволяє забути про минуле.

Музика це настільки потужна сила, що ми потребуємо її значно більше, ніж уявляємо. Вона може за мить змінити настрій людини та переповнити сірий день різноманітними барвами.

Музика та настрій

музика та настрій

Люди вже багато років знають про позитивний вплив прослуховування музики. Навіть давно, у часи великих філософів, мудреці співали хвалебні оди, щоб зняти стрес.

Деякі пісні та гімни використовують під час воєн, щоб надихнути солдатів і додати їм сміливості. На спортивних подіях музика заводить натовпи. Те саме відбувається й у школі: діти вивчають цифри та алфавіт за допомогою пісень.

Навіть у магазинах лунає музика, щоб заохотити відвідувачів купувати більше, а ресторани використовують її, щоб створити атмосферу затишку та сприяти хорошому апетиту. Пісні й композиції також супроводжують вас у кабінеті стоматолога, адже це допомагає розслабитися та зменшити хвилювання, тоді як у ліфтах рятує від нудьги.

Через усі щойно перелічені та інші чинники ми знаємо, що музика дуже позитивно впливає на настрій. Вона також додає впевненості та допомагає подолати страх.

Неважливо, який стиль ви любите

Так, кожен має свої особливі вподобання в музиці, а втім є певні “універсальні” стилі, дія яких просто вражає.

Звуки співу матері, який ви слухали ще в неї в животику, колискові дитинства чи пісні, які викликають асоціації з приємними подіями, приносять радість усім людям.

Коли ви слухаєте певні композиції, рівень тривоги та стресу може почати зменшуватись, а хвилювання розвіюватися завдяки її заспокійливим властивостям.

І зараз ми говоримо не лише про класичну музику чи медитацію, але й про романтичні пісні, R&B тощо.

Деякі звуки володіють винятковою здатністю зменшувати інтенсивність негативних емоцій. І хоча певні ритми краще підходять для релаксації, ви можете використовувати для терапії будь-який стиль.

музика як терапія

Оскільки музика впливає на настрій, її можна вмикати в будь-якій ситуації та в будь-який час. Декому, щоб почуватися краще, потрібно послухати швидку пісню, іншим допомагає повільна музика.

Музика, зосередженість і сон

Коли дитина вчиться в школі, вчителі співають їй певні пісні, щоб допомогти запам’ятати різні речі: кольори, тварин, країни тощо.

Якщо ви пов’язуєте інформацію з піснею, це допомагає краще її засвоїти. До того ж, це  веселий спосіб навчатися.

Також варто зазначити, що певні звуки дуже добре допомагають пацієнтам із деякими захворюваннями, як-от рак і розсіяний склероз. Крім того, вони сприяють видужанню після операції, аварії чи іншого травматичного досвіду.

Коли людина переживає депресію та сум, їй важче справлятися з болем. Тоді на допомогу може прийти музика.

музика допоможе подолати сум

Разом із тим, прослуховування певних композицій перед сном сприяє більш спокійному та повноцінному сну.

Якщо вас мучить безсоння, додайте до свого списку відтворення пісні для розслаблення та вмикайте їх перед сном, лежачи в ліжку. Заплющте очі та дихайте повільно.

Уже незабаром ви заснете й проспите всю ніч, як дитина.

Щоб прокинутися вранці, деякі люди надають перевагу спокійній заспокійливій музиці, яка компенсує стрес, що чекає попереду. Іншим подобаються швидкі пісні, які допомагають прокинутися та одразу ж узятися до справ. Вирішувати лише вам.

Якщо ви роздратовані, злі або просто маєте поганий настрій, трохи музики це саме те, що лікар прописав. Вона знижує рівень гормонів, які спричиняють стрес, і збільшує кількість тих, які дарують відчуття щастя.

Потрібно лише вибрати пісні, які підійдуть саме у вашому випадку.

музика знижує стрес

Навіть якщо ви фанат року чи електронної музики, варто також слухати інші стилі, як-от: класику, джаз чи блюз щоб заспокоїти нерви та сповільнити серцевий ритм.

Вплив музики на мозок

Звуки, які ми чуємо щодня, впливають на наш психічний стан. Коли лунає музика, яка вам подобається, в організмі виробляється дофамін.

Цей гормон також виділяється тоді, коли ви робите те, що вам до душі.

Коли людина прослуховує улюблену пісню, активізуються різні частини мозку. Наприклад, деякі пісні “оживляють” області, відповідальні за емоційні реакції, такі як зорова та моторна кора.

Ритм пісні впливає на швидкість реагування фронтальної кори та лівої тім’яної долі мозку, а також мозочка.

музика та мозок

Якщо регулярно слухати певну музику протягом тривалого часу, вона:

  • сприяє вивченню мов і стимулює креативність;
  • лікує неврологічні захворювання, як хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона та аутизм;
  • лікує певні емоційні розлади, як-от тривога, сум, низька самооцінка тощо.

То чого ж ви чекаєте? Негайно ввімкніть свою улюблену пісню та насолоджуйтеся!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.