5 натуральних способів відбілити одяг без відбілювача

Харчова сода не лише виводить запахи, а й може допомогти позбутися плям і зробити ваше прання м'яким. Використовуйте звичайний мийний засіб і забудьте про відбілювач.
5 натуральних способів відбілити одяг без відбілювача

Останнє оновлення: 07 листопада, 2018

Для підтримки білизни речей зазвичай доводиться використовувати відбілювач, який має в своєму складі білизну. Виробники стверджують, що це і є найкращим рішенням для відновлення початкового яскравого білого відтінку вашого одягу.

Так, правда, що ці продукти добре працюють і, можливо, це найпростіший спосіб відбілити одяг. Утім хімічні сполуки, які в них містяться, аж ніяк не корисні, крім того вони можуть руйнувати навколишнє середовище.

Для того, щоб вам більше не доводилося використовувати відбілювач та інші продукти з його вмістом для вирішення домашніх проблем, у цій статті ми хочемо поділитися деякими порадами, як відіпрати та висвітлити одяг екологічним способом. Для видалення плям та відновлення первинного білого відтінку знадобляться лише натуральні продукти, які є вдома у кожного.

Білий оцет

Білий оцет не лише чудово виводить плями та бруд, він також дуже добре впливає на тканину, натурально пом’якшує її і що найважливіше – дає змогу уникнути використання пом’якшувачів тканин із високим вмістом хімічних сполук.

Як його використовувати?

Додайте від ½ до 1 склянки дистильованого білого оцту до звичайного мийного засобу для прання у пральній машині і періть прання, як зазвичай.

 • Якщо на вашому одязі є плями біля шиї, під пахвами або в інших місцях, увітріть трохи білого оцту на проблемне місце і зачекайте годину перед пранням.

Харчова сода

Сода як відбілювач

Цей продукт не лише дуже доступний, він ще й глибоко проникає у тканину вашого одягу, робить його м’яким та виводить плями.

Як її використовувати?

 • Додайте ½ склянки харчової соди до звичайного засобу для прання та періть, як завжди. Не забувайте розділяти білий та кольоровий одяг.
 • Для видалення плям, які в’їлися, наносьте харчову соду з невеликою кількістю лимонного соку просто на проблемні місця.

Перекис водню

Перекись водню

Перекис водню – це чудовий засіб для догляду за білими речима, при цьому в ньому не міститься відбілювача.

Як його використовувати?

 • Додайте ½ склянки 3% -ого розчину перекису водню до звичайного засобу ля прання. Також його можна наносити безпосередньо на пляму.

Лимонний сік

Лимони

Лимонний сік – це натуральний в’яжучий засіб, який проникає глибоко у волокна тканини і виводить бруд. Після нього одяг залишається свіжим та білим.

Як його використовувати?

 • Наберіть у каструлю води та додайте туди декілька шматочків лимона, доведіть до кипіння, а потім на годину замочіть одяг у цій лимонній воді перед звичайний пранням.
 • Також можна приготувати засіб із мила, столової ложки соди та соку двох лимонів. Замочіть брудний одяг у цій суміші, потім прополочіть та висушіть на сонці.

Молоко

Цей дивовижний інгредієнт можна використовувати для догляду за одягом, адже він допомагає підтримувати його білизну. Молоко особливо рекомендують використовувати для делікатних тканин або бавовни.

Як його використовувати?

 • Замочіть одяг у мисці молока на декілька годин, а потім виперіть як зазвичай.

Поради для збереження білого кольору одягу не застосовуючи відбілювач

Щоб білий одяг був у хорошому стані і не втратив білизни, потрібно доглядати за ним особливо ретельно.

Якщо вам дуже подобається носити біле, зверніть увагу на ці поради:

 • Не використовуйте відбілювач для одягу з поліестеру або у складі якого змішані бавовна і поліестер. Причина в тому, що це може викликати реакцію між відбілювачем та поліестером і, як наслідок, тканина пожовтіє.
 • Звертайте увагу на воду, яку використовуєте для прання, адже якщо вона брудна, це може призвести до пожовтіння тканини.
 • Під час прання білого одягу додавайте до води трохи бури, це пом’якшить тканину. Не хвилюйтеся, бура не залишить плям.
 • Аби білий одяг не вимазувався, не наносьте на нього парфуми, дезодоранти або інші продукти, які погано впливають на тканину. Зазвичай це призводить до жовтих плям на одязі.
 • Старайтеся сушити білий одяг на сонці, адже УФ-промені допоможуть зберегти його білизну та яскравість.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.