5 потужних способів профілактики деменції

5 потужних способів профілактики деменції
5 потужних способів профілактики деменції

Останнє оновлення: 29 січня, 2019

Деменція вплине на дедалі більше людей упродовж найближчих десятиліть. Ми не перебільшуємо. Ми говоримо про реальність, про яку треба знати. Ось чому.

Тривалість життя продовжує зростати. Це означає, що ми будемо мати зростальну кількість населення похилого віку, тому ризик розвитку нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера або інші форми деменції, стає практично неминучим.

Деменція та як її розпізнати

Тепер ми стикаємося з ситуацією, яка ще кілька десятиліть тому не була настільки поширеною.

Тому сьогодні – найкращий час для того, щоб медичні та наукові спільноти розробляли нові методи лікування, а також методи ранньої діагностики.

Ще важливіше, ніж будь-коли, дбати про наше здоров’я. Це передбачає практикування природних способів боротьби з деменцією.

Сьогодні ми хотіли б поглянути на 5 потужних способів боротьби з цією хворобою.

1. Психічне стимулювання: це більше ніж судоку

друзі в горах

Стимулювання мозку необхідне для запобігання когнітивного зношування.

Ми говоримо про чудову здатність вашого мозку – нейропластичність, яка дозволяє створювати нові зв’язки та будувати нову нервову тканину.

Ми часто думаємо, що кросворди та судоку зроблять цю роботу, але їх недостатньо.

Щоб запобігти деменції, вам потрібна соціальна взаємодія, спілкування та виклики. Ви повинні вчитися новому, розширювати свій кругозір, сміятися, сперечатися та оточити себе натхненними людьми.

Ваш мозок активізується, коли ви дізнаєтеся щось нове (чим складніше, тим краще). Щось на зразок того, як навчитися грати на інструменті у 70 років, це чудово підходить для вашого когнітивного здоров’я.

2. Омега-3 жирні кислоти

деменція та риб'ячий жир

Риб’ячий жир – один з найкращих продуктів для вашого мозку, разом з волоськими горіхами, авокадо та будь-яким харчовим продуктом, багатим на омега-3 жирні кислоти.

Ця природна речовина покращує когнітивну роботу, захищає серце і запобігає нейродегенерації, пов’язаній з віком.

Завжди доцільно змінити дієту та додати омега-3 в їжу та вітамінні добавки, якщо вам загрожує деменція.

3. Зв’язок між аспірином і здоров’ям мозку

Деякі дослідження, а також статті, опубліковані в британському журналі Telegraph, вказують на те, що тривале споживання аспірину пов’язане з меншим ризиком хвороби Альцгеймера.

Вживання аспірину в невеликих кількостях і після певного віку захищає клітини мозку.

Ацетилсаліцилова кислота (аспірин) зменшує запалення м’язів та суглобів, а також запобігає дегенерації мозку та смерті нейронів.

Аспірин також розріджує кров і тому допомагає запобігти серцевим нападам, а також церебрально-судинним розладам.

Однак не можна самостійно приймати рішення про початок щоденного вживання аспірину.

Невролог повинен проаналізувати вашу особисту ситуацію та фактори ризику, щоб вирішити, чи призначати невелику кількість щоденного аспірину чи ні.

4. Вправи та середземноморська дієта

середземноморська дієта

Хороша дієта, яка містить омега-3 жирні кислоти, має бути багата на клітковину, свіжі фрукти та овочі, м’ясо та горіхи.

Крім того, невеликий келих червоного вина щодня може підтримати здоров’я серця і мозку.

Середземноморська дієта – це неперевершений приклад того, як правильно харчуватися.

Споживання оливкової олії та рису, а також заміна оброблених продуктів на сезонні та натуральні принесе дивовижну кількість чудових мінералів, вітамінів та антиоксидантів.

Пам’ятайте: щоб максимально підвищити якість життя та запобігти деменції, фізична активність також абсолютно необхідна.

Щоб деменція вам не загрожувала скажіть «так» щоденній активності, ходьбі, плаванню, танцям, катанню на велосипеді, підійому сходами, а також прогулянкам ввечері, а не посиденькам перед телевізором.

5. Якщо ви хочете запобігти деменції, захищайте своє серце

У цій статті ми підкреслюємо турботу про мозок, покращення нервових зв’язків та активності мозку, а також отримання поживних речовин, які допоможуть запобігти дегенерації.

Однак є ще один фактор, який не варто ігнорувати: якщо ви не дбаєте про мозок, піклуючись про серце, він втратить силу, здоров’я та стійкість.

Тому важливо звернути увагу на такі показники:

  • Контролюйте рівень холестерину.
  • Контролюйте рівень цукру.
  • Подбайте про артеріальний тиск.
  • Уникайте зайвої ваги.

Нарешті, також важливо тримати під контролем емоційне життя, яке може спричинити багато проблем.

Стрес і тривога є головними ворогами вашого серця та мозку.  • Scout, B. K., & Laguna, N. A. (2005). Aspirina. Pros y contras. Medicina Interna de Mexico.
  • García, R. G., & López-Jaramillo, P. (2008). Uso de aspirina en la prevención de enfermedades cardiovasculares. Revista Colombiana de Cardiología.
  • Crassard, I., Niclot, P., & Bousser, M. G. (2000). Aspirine et accidents ischémiques cérébraux. La Revue de Médecine Interne. https://doi.org/10.1016/S0248-8663(00)88724-X

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.