5 секретів схуднення під час менопаузи

5 секретів схуднення під час менопаузи
5 секретів схуднення під час менопаузи

Останнє оновлення: 13 лютого, 2019

Схуднення під час менопаузи – це чудова ідея не тільки з естетичних причин. Хоча в цей момент у вашому житті цілком нормально турбуватися про фігуру, правильна вага тіла важлива для загального здоров’я.

Ваше тіло та його функції зазнають різких змін у результаті гормональних змін під час менопаузи. Метаболізм сповільнюється, і виникає більша схильність до накопичення жиру в організмі, затримки рідини та втрати м’язової маси.

Щоб протидіяти всім цим ефектам, важливо зрозуміти роль, яку відіграє раціон. Хоча багато людей ігнорують його важливість, дотримання правильного харчування є основним чинником підтримки здорової ваги та уникнення хвороб.

Як схуднути в період менопаузи? Які зміни потрібно внести до раціону?

Багато жінок хочуть знати відповіді на ці питання. У цій статті ми поділимося низкою рекомендацій.

Здорова дієта для схуднення під час менопаузи

Дотримання здорової дієти є найкращим способом втрати ваги в період менопаузи. Попри те, що доцільно застосовувати інші додаткові звички, раціон з високою поживною цінністю допоможе оптимізувати ваш метаболізм.

Через зміни, що відбуваються на цьому етапі в житті, ви повинні переконатися, що отримуєте потрібну кількість поживних речовин. Фактично, є деякі спеціальні харчові вимоги для запобігання хронічним захворюванням, таким як остеопороз та артрит.

Добре те, що вам не потрібно жорстко обмежувати себе або дотримуватися строгих режимів. Комбінуючи здорові інгредієнти, ви можете розробити збалансований план дієти, яка контролює жири та калорії.

Продукти для схуднення під час менопаузи

продукти для схуднення під час менопаузи
Якщо ви хочете підтримати метаболічні функції, щоб схуднути під час менопаузи, рекомендуємо споживати деякі продукти, які дійсно корисні для цієї мети, наприклад:
 • пісне м’ясо (курка, свинина або індичка)
 • риба та морепродукти
 • цілі зерна (вівсянка, рис, цільнозерновий хліб тощо)
 • фрукти та овочі
 • бобові (квасоля, сочевиця, горох, соя)
 • горіхи та насіння
 • здорові жири (оливкова олія, авокадо, соняшникова олія)

Ключові аспекти схуднення під час менопаузи

Окрім споживання цих продуктів для зниження ваги в період менопаузи, варто пам’ятати про деякі ключові аспекти, щоб зробити ваш раціон більш здоровим та ефективним.

1. Збільште споживання білків

білкова їжа
Багаті на білки продукти з високою біологічною цінністю мають важливе значення для будь-якої дієти під час менопаузи. Цей макроелемент допомагає підтримувати масу тіла, а також є джерелом енергії для підвищення продуктивності.

Додавши більше білка до раціону, ви доповните будь-які вправи, які ви виконуєте для підтримки м’язової маси. Водночас він “підсилює” обмін речовин, щоб полегшити схуднення.

Деякі продукти, багаті на білок:

 • пісне м’ясо
 • риба та морепродукти
 • бобові та горіхи
 • яйця та похідні
 • молочні продукти

2. Збалансований сніданок

збалансований сніданок
Одна з великих помилок, які роблять жінки в період менопаузи, полягає в тому, щоб пропустити сніданок, щоб “заощадити калорії”. Це не лише не сприяє схудненню, але й робить вас слабкішими та посилює голод.

Здоровий і збалансований сніданок повинен складати 25% від щоденного споживання калорій. Ви не можете просто замінити сніданок кавою або печивом або «готовими» стравами.

3. Збільште споживання фруктів та овочів

фрукти та овочі для схуднення
Фрукти та овочі чудово підходять для людей, які намагаються схуднути під час менопаузи.

Вони сповнені поживних речовин і властивостей, які допомагають спалювати жир без негативного впливу на ваше здоров’я.

 • Ми рекомендуємо їсти від п’яти до шести порцій на добу, щоб контролювати голод, отримати енергію та покращити обмін речовин.

4. Уникайте насичених жирів і цукру

фаст-фуд
Обмін речовин сповільнюється з приходом менопаузи. З цієї причини, щоб ви не перевантажили його, важливо обмежити кількість насичених жирів і цукрів у вашому раціоні.

Не варто споживати оброблені продукти, хлібобулочні вироби та солодощі. Важливо звертати уваги на етикетки, щоб не помилитися.

5. Пийте більше води

вода для схуднення під час менопаузи
Споживання достатньої кількості води продовжує залишатися одним із ключових елементів здорового та збалансованого схуднення. Ця життєво важлива рідина допомагає очистити організм, регулювати температуру тіла та уникати спаду енергії.

Завдяки воді ви почуватиметеся більш ситими між прийомами їжі, вона також покращує травлення. Отже, ви повинні пити від 6 до 8 склянок на день. • Deer RR., Volpi E., Protein intake and muscle function in older adults. Curr Opin Clin Nutr Metab Care, 2015. 18 (3): 248-53.
 • Alissa EM., Ferns GA., Dietary fruits and vegetables and cardiovascular diseases risk. Crit Rev Food Sci Nutr, 2017. 57 (9): 1950-1962.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.