Чи можлива здорова менопауза?

5 Січня, 2019
Здорову менопаузу не варто вважати сумним розділом життя жінки, а навпаки - етапом, коли її організм проходить адаптацію і вона отримує повну насолоду від цього.

Коли жінка наближається до віку сорока років, у неї починають проявлятися певні відомі ознаки менопаузи, яка часто наганяє на всіх жах. У цей період життя її організм проходить через значні фізичні й емоційні зміни, але і в такі дні можна відчувати себе здоровою.

У цій статті ми дамо вам кілька порад щодо того, як найкраще та найкомфортніше пережити менопаузу.

Попри те, що говорять інші, здорова менопауза можлива!

Що потрібно робити, щоб менопауза була здоровою?

Ніхто не заперечить, що початок менопаузи є величезною новиною в житті кожної жінки, хоча всі ми добре знаємо, що рано чи пізно вона настане.

Так, цей етап не можна оминути, однак він не обов’язково має бути складним.

Насправді є кілька способів зробити так, щоб менопауза була легкою та здоровою. Потрібно лише дотримуватися перерахованих нижче кроків.

Заняття спортом

Можливо, ви були не надто спортивними в молодості, але з початком менопаузи краще докласти зусиль, щоб виконувати певні вправи двічі на тиждень.

Адже так суглоби, м’язи та серце залишатимуться здоровими.

Проте не забувайте, що фізичні навантаження треба підібрати відповідно до ваших потреб і можливостей.

Ось кілька додаткових переваг від занять спортом:

 • краща гнучкість
 • покращена циркуляція крові
 • покращена дихальна здатність

Ба більше, ви можете обрати для себе спокійні заняття, як от пілатес чи йога.

Як альтернатива, також підійдуть звичайні прогулянки парком. Усі ці чинники сприяють тому, щоб менопауза була здоровою.

Їжте фрукти й овочі

Фрукти та соки

Потрібно з’їдати по 5 фруктів чи овочів щодня (рекомендована денна доза). Це дуже важливо, тому що саме в цих продуктах містяться мінерали, вітаміни та клітковина, які є дуже корисними для здоров’я.

Крім того, фрукти й овочі покращують метаболізм, чудово втамовують апетит, а також у них міститься мало калорій.

Вони зменшують рівень холестерину, допомагають скинути зайві кілограми й триматися подалі від фаст-фуду.

Важливо старатися їсти сезонні фрукти й овочі, адже якраз вони містять найбільше поживних речовин.

Щоб менопауза була здоровою, вага також має бути здоровою

Стежити за своєю вагою потрібно на будь-якому етапі життя, утім це особливо важливо в період менопаузи, коли здається, що гормони збунтувалися проти вас.

Якщо ви не страждатимете на ожиріння й не матимете зайвої ваги, ризик виникнення захворювань суглобів, серцево-судинної та ендокринної систем буде значно меншим.

Неодмінно зверніться до лікаря, щоб отримати рекомендації щодо дієти, яка найкраще вам підійде. Крім того, старайтеся не переїдати певних продуктів, адже вони лише сприятимуть появі зайвих кілограмів і сантиметрів навколо талії.

Ходіть на огляди до лікарів

Огляд у лікаря щоб бути здоровою

Ви знали, що захворювання серцево-судинної системи є основною причиною смертей у період менопаузи? Або про те, що ризик розвитку раку молочної залози або раку матки підвищується після припинення менструацій?

Дуже важливо ходити на огляди до гінеколога й інших лікарів, щоб виявити будь-які відхилення від нормального стану організму.

Тобто консультації в кардіолога та гінеколога повинні бути на першому місці, особливо, якщо ви маєте родинну схильність до захворювань, які потрапляють в цю категорію. Усі ці кроки потрібні для того, щоб менопауза минула якомога краще й не зашкодила здоров’ю.

Аналіз крові, мамографія або електрокардіограма можуть врятувати вам життя.

Відмовтеся від шкідливих звичок

Ви курите? Чи, може, п’єте забагато кави? Або полюбляєте потішити себе фаст-фудом? Радимо з цієї миті спробувати відмовитися від таких звичок, адже вони є шкідливими в будь-якому віці.

Проте в період менопаузи вони можуть суттєво погіршити стан здоров’я та сприяти розвитку певних захворювань.

Наприклад, сигарети, кофеїн та алкоголь поглинають кальцій, який потрібен кісткам, щоб бути міцними та здоровими. Саме тому варто відмовитися від перелічених шкідливих звичок заради власного здоров’я, або щонайменше обмежити їх.

Крім того, споживання фаст-фуду пов’язують із підвищеним рівнем холестерину та високим ризиком серцевих нападів.

Підтримуйте здоровий раціон харчування

дієта

Ось кілька прикладів продуктів, які потрібно додати у свій раціон харчування, щоб покращити здоров’я кісток.

 • Яйця (багаті на вітамін D і кальцієві фіксатори кісток)
 • Знежирені молочні продукти
 • Мигдаль
 • Шпинат

Також корисно їсти різну жирну рибу, наприклад, тунець, лосось і сардини, двічі на тиждень. Річ у тім, що в ній містяться жирні кислоти Омега-3, які є необхідними для здоров’я організму. У такій рибі також є багато білка.

Крім того, не забувайте вживати оливкову олію, горіхи та бобові.

Добре висипайтеся

Добова потреба сну з віком змінюється. Наприклад, дорослій людині треба спати в середньому 8 годин на день. Недосипання шкодить імунній та нервовій системам, порушує координацію, концентрацію та впливає на настрій.

Якщо у вас є певні проблеми зі сном, спробуйте перераховані нижче поради.

 • Установіть чіткий час, коли ви лягаєте спати та прокидаєтеся, у тому числі – на вихідних.
 • Змінюйте обстановку в кімнаті та постіль залежно від пори року.
 • Не дивіться телевізор перед тим, як лягати спати.

Будьте позитивно налаштовані

що означає бути здоровою

Так, справді можна повірити, ніби менопауза – це ворог або нічне жахіття для жінок, які її переживають, зважаючи на те, що в їхніх організмах відбувається стільки змін.

Без сумніву, є певні важливі моменти, які потрібно взяти до уваги на цьому етапі життя, наприклад, прийняти той факт, що організм змінюється.

Проте в період менопаузи дуже важливо мати хороший настрій і бути позитивно налаштованою.

Якщо ви зумієте пом’якшити вплив змін і будете вдячні за свій вік, це стане найкращою реакцією. Завершення менструацій аж ніяк не означає, що ваше життя теж закінчилося. Потрібно взяти максимум від цього етапу зрілості!

Тепер з’явиться час і можливість робити лише те, що вам подобається, і відмовитися від небажаного.

Оточіть себе людьми, які люблять і розуміють вас, балуйте себе та ставте на перше місце й, урешті, насолоджуйтеся власним життям!

Менопауза – це також чудовий час для здорового сексу з вашим партнером, від якого ви отримуватимете задоволення. Тому не варто навіть думати про сивину або зморшки на своєму тілі.

 • Sleep Foundation. Menopause and Sleep. (2020). Recuperado el 14 de septiembre de 2020. https://www.sleepfoundation.org/articles/menopause-and-sleep
 • Mayo Clinic. Caffeine and menopause symptoms: Is there a link?. (2017). Recuperado el 14 de septiembre de 2020. https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/menopause/expert-answers/menopause-symptoms-caffeine/faq-20119077
 • American Association of Retired Persons. Got Meno-gut? How to Lose the Belly Menopause Brings. (2018). Recuperado el 14 de septiembre de 2020. https://www.aarp.org/health/conditions-treatments/info-2018/weight-loss-menopause-belly.html
 • British Dietetic Association. Menopause and diet: Food Fact Sheet. Recuperado el 14 de septiembre de 2020. https://www.bda.uk.com/resource/menopause-diet.html