5 засобів, щоб зробити натуральний компост вдома

Бажаєте оживити рослини в своєму саду? Не витрачайте свої важко зароблені гроші на промислові добрива. Використовуйте будь-які з наведених нижче інгредієнтів, і ви побачите результат на власні очі!
5 засобів, щоб зробити натуральний компост вдома

Останнє оновлення: 15 грудня, 2018

Є багато способів зробити натуральний компост, щоб удобрювати рослини у саду чи на городі. Хоча ви можете знайти добриво в будь-якому магазині або супермаркеті, є 100% натуральні інгредієнти, які забезпечують більше поживних речовин для ґрунту.

Фактично, компост використовували ще з давніх часів для посівів зернових культур. Однак люди з часом замінили його синтетичними добривами. Хоча вони швидко живлять ґрунт, це може спричинити шкідливий вплив у довгостроковій перспективі та закінчитися виснаженням.

Хоча це правда, що коріння рослин не може визначити різницю між синтетичним та органічним добривом, промислові добрива викликають дисбаланс. Крім того, вони вбивають хороших мікробів і дощових черв’яків.

Саме тому ми вирішили поділитися кількома способами компосту з натуральними інгредієнтами, щоб ви змогли оживити свій ґрунт.

Як зробити натуральний компост

1. Компост з бананових шкірок

бананові шкірки

Бананові шкірки є одним з найкращих інгредієнтів для компостування, оскільки вони містять калій. Цей важливий мінерал є одним з найважливіших поживних речовин для рослин, після азоту. Він відіграє роль у фотосинтезі та формуванні стійких тканин.

Крім того, це також допомагає оживити рослини, коли вони вже не цвітуть або виглядають зав’ялими. Найкраще – це те, що ви можете використовувати бананові шкурки в їхньому природному стані або навіть зробити з них природне добриво.

Інструкція

 • Поріжте бананову шкірку на декілька смужок і нехай варяться в каструлі, наповненій водою протягом 15 хвилин.
 • Після цього вимкніть вогонь і дайте охолонути.
 • Потім розпиліть добриво на рослини. Якщо хочете, ви можете залишити шкірки у воді.

2. Компост з яблучного оцту

яблучний оцет

Оцтова кислота в яблучному оцті може допомогти удобрювати рослини, які ростуть у кислих ґрунтах. Поглинаючи її поживні речовини, рослини зберігаються у хорошому стані, та листя не в’яне.

Інструкція

 • Додати столову ложку яблучного оцту до води, яку ви збираєтеся використовувати, щоб водять ваші рослини і вода їх як завжди.
 • Повторіть його застосування щонайменше раз на місяць.

3. Компост з яєчної шкаралупи

компост з яєчної шкаралупи

Люди часто додають інші інгредієнти до компосту з яєчної шкаралупи. Тим не менш, ви також можете використовувати тільки яєчні шкаралупи, оскільки вони містять багато кальцію та запобігають цвітіння гнилу в таких рослинах, як помідори, перець та баклажан.

Інструкція

 • Розбийте кілька яєць і розмістіть яєчні шкаралупи у нижній частині рослин.
 • Ви також можете почекати, поки шкаралупи висохнуть, та подрібнити їх у тонкий порошок (необов’язково).
 • Потім висипте порошок навколо рослини.

4. Компост з золи

зола з деревини

Натуральний компост з золи підходить, щоб удобрювати рослини і квіти. Цей природний елемент містить багато калію та фосфору, обидва з яких необхідні для збагачення ґрунту.

З іншого боку, зола також містить речовини, які відбивають мурашок та інших шкідників.

Однак, ви не повинні використовувати її з кислим ґрунтом, оскільки це змінює його рН.

Інструкція

 • Візьміть гарну кількість деревної золи і розбавте її у воді.
 • Потім полийте цією рідиною бажані рослини.
 • Якщо ви захочете, можете насипати тонкий шар золи, 2 або 3 сантиметри від стебла.

Примітка: Ви повинні переконатися, що зола походить не з деревини, яка була забруднена металом або іншими шкідливими речовинами. Якщо це так, ви можете зруйнувати свій сад після використання цієї золи.

5. Компост з водоростей

натуральний компост з водоростей

Цей тип компосту не дуже добре відомий. Водорості – це натуральний інгредієнт, який є доступним як свіжим, так і сухим, вони містять потужні мікроелементи, якими живляться “хороші” мікроби в ґрунті.

Якщо ви будете використовувати цей натуральний компост, ваші рослини завжди виглядатимуть здоровими, і ви також зможете запобігти в’яненню. Крім того, він захистить ваші рослини від деяких мікроорганізмів, які їх заражають.

Інструкція

 • Візьміть велику кількість водоростей і покладіть у відро з водою.
 • Накрийте відро та нехай компост стоїть протягом 2 – 3 тижнів.
 • Після цього використовуйте цю рідину для розпилення на ґрунт.
 • На маленькі рослини розпилюйте дві склянки. Якщо рослина середня або велика, ви можете розпилити на неї чотири-шість склянок.

Ви хочете оживити рослини в своєму саду? Не витрачайте свої важко зароблені гроші на промислові добрива. Використовуйте будь-які з наведених нижче інгредієнтів, і ви побачите результат на власні очі! • Soto, G., & Meléndez, G. (2004). Cómo medir la calidad de los abonos orgánicos. Manejo Integrado de Plagas Agroecología (Costa Rica).

 • Ganadería, S. de A. y. (2000). Producción de abonos organicos. Producción De Abonos Organicos.

 • Herrán, F. ., Sañudo, J. A. ., Torres, R. R. ., & Rojo, M. . (2008). Importancia de los abonos orgánicos. Ra Ximhai. https://doi.org/10.1017/CBO9781107415324.004.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.