6 ефективних способів контролю над гормонами, які викликають збільшення ваги

Існують певні продукти, які можуть викликати збільшення ваги, тож дотримуйтеся цих вказівок, щоб уникнути них і контролювати гормони, які ускладнюють проблему.

Дуже довго фахівці говорили своїм пацієнтам, що для того, щоб скинути зайву вагу, необхідно менше їсти й більше займатися спортом.

Тепер більшість з цих експертів розуміють, що стара порада була занадто спрощеною для вирішення складних проблем з надмірною вагою або ожирінням.

Гормони та генетика також грають важливу роль у проблемах з вагою.

Ви не можете змінити гени, з якими були народжені, але ви можете контролювати гормони, які викликають набирання ваги, за допомогою того, що ви їсте.

1. Намагайтеся підтримувати високий рівень клітковини й низький рівень цукру, щоб контролювати гормони

2-korysny-snidanokІнсулін є гормоном, який ми найчастіше сваримо, коли говоримо про збільшення ваги, адже він стимулює клітини зберігати цукор в організмі у вигляді жиру.

Так може утворитися порочне коло: оскільки ваша вага збільшується, тіло вимагає більше інсуліну, щоб зменшити кількість цукру в клітинах. Це, у свою чергу, змушує вас набирати ще більшу вагу.

Якщо ви дотримуєтеся дієти з низьким вмістом цукру і високим вмістом клітковини, ви будете мати менше проблем з природним контролем рівня інсуліну.

Це відбувається, тому що клітковина повільно розщеплюється в організмі, допомагаючи вам уникнути сильних сплесків рівня цукру в крові.

Клітковина також покращує травлення і довше зберігає відчуття ситості, тож схуднути так простіше.

2. Їжте білок протягом дня

Білок є важливим, оскільки він допомагає регулювати гормон, відомий як грелін. Можливо, ви не чули про нього раніше, але він дуже важливий, коли йдеться про набирання ваги, адже його називають «гормоном голоду».

Високий рівень цього гормону змушує мозок наказувати: “Нагодуй мене негайно!”, – коли насправді це не так уже й необхідно. Білок допомагає придушити цей гормон, затримуючи хибні сигнали.

Йдеться не лише про тваринний білок, наприклад, м’ясо, яйця або молочні продукти. Ви можете обрати горіхи, насіння і боби, зокрема нут, сочевицю, горох або інші білкові альтернативи.

3. Розумно обирайте молочні продукти

Якщо у вас немає непереносимості лактози, молочні продукти вам стануть у нагоді.

3-molokoОднак необхідно вибирати їх з розумом.

Багато компаній у молочній промисловості використовують штучні гормони росту, коли вирощують худобу, щоб стимулювати виробництво молока і м’яса.

Ці гормони не призначені для споживання людиною, тож цілком можливо, що вони можуть бути тісно пов’язані зі збільшенням ваги.

Завжди вибирайте органічні молочні продукти або ті, які позначені як “безгормональні”. Ви можете насолоджуватися ними, не хвилюючись через наслідки, які вони могли б мати на вашу вагу.

4. Будьте обережні з зерновими

Зерна і насіння, які містять глютен, зокрема цільні зерна, не обов’язково шкідливі для всіх. Проте якщо у вас є проблеми з гормоном щитоподібної залози, варто значно знизити споживання цих продуктів.

Кілька досліджень показали, що дієта, багата на клейковину, може значно уповільнити секрецію цього гормону. Гормон щитоподібної залози відіграє важливу роль, коли ви хочете уникнути збільшення ваги, тому що він допомагає регулювати метаболізм.

Вам буде важче схуднути, а чим нижчий рівень гормонів щитоподібної залози, тим повільнішим буде ваш метаболізм. Якщо ви контролюєте гормони, ви будете скидати вагу в довгостроковій перспективі.

5. Уникайте соєвих продуктів

4-nutСитуація з соєю може бути неоднозначною. Хоча це правда, що вона містить мало жирів, мало калорій і багато рослинного білку, вона також містить хімічні речовини, відомі як фітоестрогени.

Вони можуть блокувати вироблення естрогену в організмі. Коли ваш рівень естрогену стабільний, гормон під назвою лептин також в нормі.

Лептин є важливим з точки зору збільшення ваги, оскільки він регулює почуття ситості. Коли рівень лептину в нормі, ви почуваєтеся ситими, коли їсте тільки те, що потрібно.

З цієї причини варто уникати соєвих продуктів, коли ви намагаєтеся схуднути.

6. Скоротіть споживання кофеїну

Кава і чай багаті на антиоксиданти й мають чудові переваги для вашого здоров’я. Проте коли йдеться про набирання ваги, ви можете розглянути питання зменшення споживання кофеїну.

Кофеїн також може підняти рівень кортизолу – гормону, який реагує на стрес і може викликати збільшення вагу в ділянці живота, тому що він перерозподіляє жир від рук і ніг до живота.

5-kava
Якщо ви хочете схуднути, зведіть до мінімуму споживання напоїв, що містять кофеїн. Це також стосується продуктів, які нібито не містять кофеїну.

Ці зміни у раціоні зумовлені не тим, скільки калорій ви споживаєте, а властивостями продуктів, які ви споживаєте регулярно.

Ваші гормони грають фундаментальну роль, коли ви намагаєтеся скинути або набрати вагу.

Якщо ви знаєте, як контролювати гормони, які викликають збільшення ваги, вам буде набагато простіше досягти бажаної мети.

Пам’ятайте, що якщо ви справді хочете змінити раціон або харчові звички, то краще спочатку поговорити з лікарем, якому ви довіряєте, або дієтологом.