Як визначити, чи у вас ожиріння печінки?

4 Грудня, 2018
На думку багатьох спеціалістів, ожиріння печінки це одне з найпоширеніших захворювань усіх часів. Втім, на щастя, його можна зупинити.

Неправильний спосіб життя, надмірна вага, та погане харчування – ось ті чинники, які можуть призвести до ожиріння печінки. Але варто дотримуватися певних правил і надлишковий жир потроху почне виводитиcя з печінки.

У нашій статті ми розповімо про це більше. Розгляньмо деякі з найчастіших симптомів ожиріння печінки, аби ви могли одразу його розпізнати і вжити необхідних заходів. Запам’ятайте, якщо у вас виникають хоч якісь сумніви – зверніться до лікаря. Здоров’я понад усе!

Що таке ожиріння печінки? Які його причини?

У медицині ожиріння печінки називають жировою дистрофією печінки (“hepatic steatosis”). Перш за все, ми хочемо зазначити, що це доброякісне захворювання, але при неправильному лікуванні воно може перерости в набагато серйознішу тривалу хворобу.

Якщо описувати в загальному, то жирні кислоти та тригліцериди накопичуються і призводять до виникнення захворювання. Печінка “закривається” і більше не може виконувати обмін речовин та виводити токсини з організму настільки ефективно, як раніше.

Також потрібно знати, що коли надлишковий жир накопичується в печінці, на ній починають з’являтися маленькі пошкодження, які вона намагається вилікувати. З часом назбирується рубцева тканина і це призводить до цирозу печінки.

Лікарі кажуть, що у печінці кожної людини міститься жир. Якщо рівень жиру перевищує 10%, це вже вважають жировою дистрофією печінки. Цей діагноз ставлять, виявивши у крові шкідливі сполуки, які не переробила печінка, а також через інші симптоми, як от запалення та відчуття дискомфорту. .

Які причини ожиріння печінки?

Багато людей ожиріння печінки чомусь одразу асоціюєть з алкоголем або шкідливими звичками, втім це не завжди так. Існують ще декілька чинників, про які не варто забувати:

  • Надмірна вага або ожиріння.
  • Спадкові порушення обміну речовин.
  • Ризик виникнення ожиріння печінки підвищується після 50, особливо при неправильному харчуванні.
  • Зловживання деякими ліками, як-от протизапальні, знеболювальні, аспірин, тамоксифен і стероїди.
  • Слідкуйте за рівнем тригліцеридів та шкідливого холестерину, адже їх надмір може призвести до ожиріння печінки.
  • Ще одна поширена причина – діабет другого типу.

Як зрозуміти, що у мене ожиріння печінки?

ожиріння печінки та біль

Багато симптомів можуть переплітатися з іншими захворюваннями, втім, якщо будь-який із них не минає протягом декількох тижнів або ви відчуваєте, що вже не можете вести такий нормальний спосіб життя, як раніше, якщо симптоми впливають на апетит та працездатність – зверніться до лікаря.

Втома

Постійна втома – це одна з найпомітніших ознак “жирної” печінки  або інших її захворювань. Особливо це помітно зранку, адже вам важко прокидатися та віднайти у собі сили для початку дня. Втома також може гостріше проявлятися після прийому їжі.

Дискомфорт

Коли у печінці накопичилось занадто багато жиру, це призводить до її запалення та збільшення у розмірах. Болі у животі супроводжуються дуже характерним відчуттям дискомфорту під ребрами, яке віддає у спину. Цей тиск перетворюється у сильне відчуття печіння.

Відсутність апетиту

Ожиріння печінки спричиняє загальне відчуття дискомфорту, яке призводить до втрати апетиту, сповільнення, навіть болю і, як результат, стрімкої втрати ваги.

Ризик цирозу

Огляд у лікаря на ожиріння печінки

Як ми вже говорили раніше, надлишковий жир призводить до маленьких пошкоджень та шрамів, які спричиняють цироз. Якщо його не лікувати, розвинеться жовтяниця, шкіра та очі будуть мати жовтуватий відтінок.

Ще один симптом, який потрібно знати – набряки тіла, ніг та обличчя. У чому причина? Печінка більше не може у звичному режимі синтезувати білки, тому організм компенсує цей дефіцит завдяки затримці води.

У підсумку хочеться ще раз зазначити, що надлишковий жир у печінці – це ризик для здоров’я і, при неправильному лікуванні, може спричинити значно серйозніші проблеми. Пам’ятайте про ці симптоми і при потребі звертайтеся до лікаря за консультацією.