6 імовірних причин зубного болю

6 імовірних причин зубного болю
6 імовірних причин зубного болю

Останнє оновлення: 17 листопада, 2018

Багато хто з вас погодиться, що саме зубний біль є одним із найбільш прикрих, він спричиняє значний дискомфорт. Походи до стоматолога, мабуть, ніхто не наважиться назвати приємними, тому про зуби потрібно піклуватися.

На щастя, не у всіх випадках потрібна допомога стоматолога і кардинальні маніпуляції. Часом достатньо просто прослідкувати за своїми звичками. Саме тому сьогодні хочемо поділитися з вами, які бувають основні причини зубного болю.

Пропонуємо вам з ними ознайомитися і, можливо, достатньо буде навіть однієї зміни в рутинних справах, щоб подолати цю проблему. Попри це, ми все ж нагадуємо, що відвідувати стоматолога також необхідно, тому нехтувати такими візитами не можна.

Занадто жорстке чищення зубів

зубні щітки

Якщо ви докладаєте надмірно великі зусилля під час чищення зубів, то такі старання можуть мати зворотний ефект – це якраз і може бути причиною зубного болю.

Звісно, всі хочуть дотримуватися найвищих стандартів гігієни ротової порожнини, але як кажуть, що занадто – то нездорово.

Дуже інтенсивне чищення може пошкодити поверхневу структуру зубів. Також це може спричинити до часткового оголення і вразливості коренів. Так з часом ви можете зауважити, що зуби стають чутливішими під час споживання гарячої чи навпаки дуже холодної їжі та напоїв.

Оскільки потім уже неможливо відновити заподіяну шкоду, тому простіше її не завдавати. Якщо ж ви все-таки стикнулися з цією проблемою, то необхідно проконсультуватися зі стоматологом і з’ясувати, які є варіанти рішення.

Наприклад, лікар може створити замінник тієї частини ясен, що покриває зуби, відповідно завдяки цій процедурі вони знов будуть захищені.

Для уникнення такої проблеми дехто використовує електричну зубну щітку або ж щітку ручної роботи, яка має дуже м’яку щетину.

Перенесені травми

Можливо, вам така причина може здатися смішною, бо здається, що якщо ви поранили зуб, то ви б це зауважили. Виявляється, що не все так просто.

Бувають випадки, коли травми даються взнаки аж через декілька років.

Так наприклад, у результаті якогось нещасного випадку ви пошкодили рот чи зуби, і цілком імовірно, що ви могли цього й не усвідомлювати. Тому якщо у вас траплялися якісь такі ситуації, важливо періодично відвідувати стоматолога. Огляд у спеціаліста та рентген допоможуть виявити можливі проблеми і запобігти наслідкам.

Періодонтит, гінгівіт чи захворювання ясен

захворювання ясен

Шкіра, що покриває верхню частину зуба може запалюватися. І це друга найпопулярніша причина зубного болю. Ця проблема є дуже поширеною поміж людей середнього віку, особливо у тих, кому за 30.

Хвороба вражає, коли мікроби чи бактерії потрапляють на зуби або ту ділянку, де їх покривають ясна. Тут ці організми живуть і розмножуються доти, поки імунна система уже нездатна їм протистояти.

Захворювання ясен спричиняє:

  • біль
  • кровотечу
  • почервоніння навколо зубів
  • неприємний присмак у роті

Людям із захворюванням ясен дуже важливо ретельно чистити зуби. У декого це викликає біль, тому вони намагаються уникати цих необхідних щоденних процедур.

Якщо ж нехтувати чищенням зубів, тоді є ризик розвитку абсцесу, а відповідно проблема загострюється ще більше.

У найскладніших випадках необхідно звернутися до стоматолога. Лікар почистить зуб і вражену навколо нього ділянку. Більше того, дантист може призначити антибіотики та порекомендувати якийсь спеціальний ополіскувач для рота, що допоможе подолати інфекцію.

Значний тиск на зуби під час сну

Чи не казали вам чоловік чи дружина, що ви скрегочете уві сні зубами? Таке трапляється, коли люди занадто стискають зуби, і це може викликати біль.

Пояснити це легко: великий тиск на зуби здатний провокувати появу тріщин і навіть спричинити втрату зуба. Тож дуже важливо у таких випадках відвідати стоматолога. Лікар зможе ретельно оглянути, зробити необхідні заміри і з’ясувати, чи нема якихось зовнішніх чи внутрішніх пошкоджень.

Не зволікайте і не чекайте поки біль стане нестерпним. Якщо ви уже відчуваєте дискомфорт, чи вам сказали про нічний скрегіт, сходіть до дантиста. Якщо нема ніякої серйозної проблеми, то стоматолог може приписати вам спеціальний фіксатор, який захищатиме зуби уві сні.

Якщо ж проблема все-таки серйозна, тоді, імовірно, доведеться видалити уражений зуб чи замінити його на протез. Залежно від ситуації, спеціаліст може мати й інші рекомендації.

Зламаний зуб

зуби

Ще однією причиною болю може бути тріщина чи зламаний зуб. Підстав для цього може бути безліч.

Наприклад, невдала спроба погризти чи вкусити щось тверде, сильний удар в рот, нещасний випадок або ж навіть і банальне зношування зубів.

У таких ситуаціях люди зазвичай відчувають біль під час споживання дуже холодної і гарячої їжі чи напоїв. Буває, що пошкодження видно неозброєним оком, а в деяких випадках доводиться робити рентген, щоб з’ясувати проблему.

Якщо ви зауважили на зубі якесь пошкодження чи навіть якщо тільки підозрюєте, що щось не так, слід обов’язково звернутися до стоматолога. Інакше, тріщина може піти дальше і тоді зуб уже не вдасться врятувати.

Якщо болять зуби, не зволікайте

Існує багато причин, але також і безліч способів зарадити зубному болю. На щастя, у сучасному світі довго страждати від цього неприємного відчуття не доводиться, потрібно всього лиш якнайшвидше записатися на прийом до стоматолога, а спеціалісти уже неодмінно знайдуть, як вам зарадити.

А тим, хто не любить відвідувати стоматологів і намагається відкласти візит, хотіли б нагадати, що незначний дискомфорт на ранньому етапі може згодом спричинити розвиток інфекції та завдати значно більшого болю.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.